X
Ładowanie...

Paryż - Transfer z lotniska

Dowiedz się, jak najłatwiej dojechać z lotniska do centrum Paryża

Paryż jest obsługiwany przez trzy lotniska. Największym z nich jest port lotniczy Charles de Gaulle w podparyskim Roissy. Jest to największe lotnisko we Francji oraz jeden z najbardziej ruchliwych portów lotniczch w Europie, z roczną liczbą pasażerów sięgającą 60 milionów. Nieco mniejsze lotnisko w Orly, również w pobliżu metropolii, obsługuje trzy razy mniej pasażerów. Oba lotniska służą głównie liniom regularnym, w przeciwieństwie do trzeciego - lotniska w Beauvais-Tille, które obsługuje wyłącznie tanich przewoźników. To właśnie tam, z racji najlepszych cen połączeń, trafia najwięcej pasażerów City Break Paryż.

Transfer z lotniska Paryż Beauvais Tille

Lotnisko Paryż Beauvais to niewielkie lotnisko oddalone od miasta o około 85 km, które obsługuje głównie tanie linie lotnicze, takie jak Wizz Air czy Ryanair. Pomimo tak dużej odległości, pasażerowie bez problemu dostają się jednak do centrum Paryża jednym z dostępnych środków komunikacji. Między lotniskiem, a Paryżem kursują bowiem bezpośrednie autobusy, taksówki, a także pociągi, które wyruszają ze stacji kolejowej miasteczka Beauvais. Ceny połączeń na autobusy i pociągi są dość porównywalne, dlatego podejmując decyzję, weźcie pod uwagę to, do którego dokładnie miejsca w Paryżu chcecie dojechać oraz fakt, że na trasie dość często pojawiają się korki. Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich dostępnych opcji transferu z lotniska Beauvais do centrum Paryża.

Autobus

Bezpośrednie autobusy kursują mniej więcej co 20 minut spod terminala 1 i dojeżdżają do Porte Maillot. Jest to stacja metra pierwszej linii, zlokalizowana między 16. a 17. Dzielnicą Paryża. Za podróż trwającą przy dobrych warunkach drogowych około półtorej godziny zapłacicie u kierowcy autobusu 17 €. Jeśli zdecydujecie się na wcześniejszy zakup przez Internet, bilet w jedną stronę będzie was kosztował 15,90 €. Co istotne, godziny odjazdu dostosowane są do godzin lądowań samolotów. Bilety kupicie na stronie przewoźnika.

Pociąg

Aby dostać się na stację kolejową w Beauvais należy najpierw złapać specjalny shuttle bus kursujący między lotniskiem a dworcem. Podróż trwa 15 minut i kosztuje 4 €. Na stacji wsiąść możecie w pociąg do Paryża, który jedzie około 70 minut i kosztuje około 12 €. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli przylatujecie w okolicach weekendu, kiedy na trasie do Paryża mogą tworzyć się korki. Pociągiem dotrzecie do stacji Gare du Nord. Rozkład jazdy sprawdzicie na stronie francuskich kolei.

Taksówka

Duża odległość od miasta sprawia, że podróż z lotniska taksówką jest dość kosztowna. Za przejazd, trwający mniej więcej godzinę, zapłacić możecie nawet i 120 €. Taryfa nocna jest nieco droższa i wynieść może 160 €. Postoje taksówek znajdziecie przez terminalem.

Lotnisko Paryż Charles de Gaulle (Roissy)

Lotnisko Charles de Gaulle to największy port lotniczy Francji i główne lotnisko Paryża. Jest bardzo duże i dla niektórych podróżnych dość skomplikowane. Składa się z 3 terminali, jednak terminal 2 dzieli się na wiele sekcji zlokalizowanych w oddzielnych budynkach. Podróż pomiędzy sekcjami oraz terminalami może potrwać trochę czasu! Kursuje jednak między nimi specjalna kolejka wahadłowa, która ma ułatwić pasażerom poruszanie się po lotnisku. Lotnisko położone jest około 25 km na północny wchód od centrum Paryża. Umożliwia to dość szybki i sprawny transfer do centrum miasta, za pomocą licznych autobusów, pociągów czy taksówek. Najtańszym sposobem będzie podróż autobusem, zaś najszybszym pociągiem. Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich opcji transferu wraz z praktycznymi informacjami.

Autobus

Będzie to najtańsza opcja dojazdu do centrum Paryża. Kilku przewoźników kursuje na tej trasie, wśród nich Les Cars Air France (17 €), Roissybus (10 €) czy autobusy miejskie. Autobusy Air France to najdroższa propozycja, jednak podróż do centrum zajmuje zaledwie godzinę. Autobus zatrzymuje się na stacji metra Etoile oraz na dworcach Montparnasse i de Lyon. Roissybus kursuje zaś do stacji Opera. Szczegóły sprawdzić możecie na bezpośrednich stronach przewoźników. Za 7,60 € możecie także dojechać autobusem miejskim linii 350 do Gare de l’Est lub linii 351 do stacji Nation. Jeżeli planujecie późny lot, po 23:00 kursują autobusy nocne: N140 oraz N143.

Pociąg

Pociąg to najszybsze rozwiązanie. Bezpośrednio na lotnisku znajduje się stacja, z której co 10-15 minut kursuje specjalny pociąg. Zatrzymuje się on na stacjach Denfert-Rochereau, Saint-Michel-Notre-Dame oraz na dworcu Gare du Nord. Za szybką podróż zapłacicie około 9,50 €.

Taksówka

Szybkim i komfortowym sposobem dotarcia do centrum Paryża zapewne będzie podróż taksówką. Paryż jest drogim miastem, za taksówkę też trzeba sporo zapłacić. Przejazd autoryzowaną taksówką, którą rozpoznacie po specjalnym światełku znajdującym się na dachu pojazdu, kosztuje 50-70 €.

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

FRU.PL umożliwia wam również rezerwację prywatnego samochodu, który dowiezie was pod drzwi waszego hotelu. Za taką przyjemność zapłacicie od 65 €. Jeśli jesteście zainteresowani zapraszamy do kontaktu!

Lotnisko Paryż Orly

Oddalone o około 13 km od centrum Paryża lotnisko Orly jest drugim, co do wielkości portem lotniczym tego miasta. Posiada 2 terminale: Wschodni (Sud) oraz Zachodni (Ouest). Lotnisko Orly położone jest niedaleko autostrady, co umożliwia szybki dojazd samochodem. Innymi dostępnymi środkami transportu do centrum miasta są autobusy oraz pociągi. Dla wygodnych pasażerów kursują również taksówki oraz przygotowano ofertę prywatnych transferów. Poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich opcji wraz z krótką informacją.

Autobus

Jest to zdecydowanie najtańszy sposób dotarcia do centrum. Za bezpośredni przejazd zapłacicie już od niecałych 2 €. Tyle właśnie zapłacicie za bilet na autobus miejski linii 183, który w 40 minut dowiezie was do stacji metra Porte de Choisy (13. Dzielnica). Pozostali przewoźnicy to Orly bus (7,50 €) oraz Les Cars Air France (12.50 €). Pierwszy dowiezie was na stację Gare Montparnasse, Invalides lub Place de l’Etiole, zaś drugi na Place Denfert-Rochereau.

Tramwaj

Z lotniska do centrum miasta dostać się możecie również i tramwajem! Nowoczesna, otwarta w 2013 roku linia T7 łączy lotnisko z Villejuif-Louis Aragon. To miejsce przesiadkowe, gdzie spotyka się większość linii metra. Podróż zajmuje około 35 minut i obowiązują na nią bilety komunikacji miejskiej (3-4 strefa)..

Pociąg

Aby pociągiem dojechać na paryską stację Denfert-Rochereau, Saint-Michel-Notre-Dame lub Gare du Nord musicie najpierw specjalna, darmową kolejką OrlyVal dostać się na stację kolejową Antony. Kolejka ta kursuje co 4-7 minut. Za bilet pociągowy do centrum Paryża zapłacicie od 12,85 €.

Taksówka

Komfortowym sposobem przejazdu z lotniska Orly do centrum Paryża jest niewątpliwie taksówka. Podróż licencjonowanym pojazdem będzie was kosztować około 40-55 €.

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

Dzięki FRU.PL macie również możliwość odbycia podróży z lotniska do hotelu prywatnym samochodem z kierowcą, który oczekiwać na was będzie na lotnisku. Taka przyjemność kosztuje już od 65 €. Jeśli jesteście zainteresowani zapraszamy do kontaktu!