gs
X
Ładowanie...

Paryż Wieża Eiffla

Wieża Eiffla jest najbardziej charakterystycznym symbolem Paryża i wspaniałym miejscem do podziwiania panoramy "miasta zakochanych".

Wieża Eiffla - Jak dotrzeć?

Wieża Eiffla

Do Wieży Eiffla można dostać się z każdego miejsca w Paryżu wybierając komunikację miejską pod postacią autobusu (linie: 82, 42, 87, 69, przystanek Tour Eiffel lub Champ de Mars) czy metra (linia 6, przystanek Bir-Hakeim lub linia 9, przystanek Trocadéro).

Wieża Eiffla – Godziny otwarcia

Wieża Eiffla otwarta jest na zwiedzanie przez okrągły rok, codziennie od godziny 9:00 do 23:00 w okresie jesienno - zimowym oraz do północy w sezonie letnim. Tarasy widokowe znajdują się na trzech wysokościach: 57,63 m, 115,73 m oraz 276,13 m. Na pierwsze dwa punkty można się dostać schodami lub windą, a na ostatni, najwyższy wyłącznie windą. W związku z tym dostępne są również różne rodzaje biletów: windą lub schodami do poziomu drugiego czy windą do poziomu trzeciego.

Wieża Eiffla – Cena wejścia

Ceny dla dorosłych wahają się od 5 do 15 euro, dzieci do lat czterech zwiedzać wieżę mogą za darmo, a dla osób niepełnosprawnych, starszych dzieci i grup przewidziane są zniżki. By uniknąć stania w kolejkach dobrze jest zakupić bilet wcześniej online.

Wieża Eiffla – Dlaczego polecamy?

Wizytówka Paryża, jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na całym świecie i cel podróży wszystkich zakochanych par. O czym mowa? Oczywiście o Wieży Eiffla. Ta niezwykła konstrukcja, wybudowana specjalnie na Wystawę Światową w 1889 roku, to 324 metry żelaza, które do tej pory przyciągnęły już ponad 200 milionów zwiedzających. Wieża Eiffla to jeden z symboli Francji, który upamiętniać miał setną rocznicę rewolucji francuskiej, a także zaprezentować ówczesny poziom zaawansowania technicznego. Podczas budowania ustalono, że po 20 latach konstrukcja zostanie rozebrana, jednak jej twórca, Gustave Eiffel dumny ze swojego osiągnięcia nie chcąc do tego dopuścić założył na niej laboratorium aerodynamiczne i meteorologiczne, w których prowadził liczne badania. Jeden z tych eksperymentów zaowocował zainstalowaniem działającego telegrafu "bez drutu" na jej szczycie i ostatecznie uratował wieżę od demontażu. Dziś Wieża Eiffla spełnia rolę czysto turystyczną oraz monumentalną.