X

City Break Rzym

City Break Rzym - wszystko, co warto wiedzieć

City Break Rzym - Top 10 Atrakcji


City Break Rzym to idealny pomysł na zwiedzenie Wiecznego Miasta. Zachwyćcie się antyczną architekturą, wczujcie w rytm miejskiego zgiełku, odpocznijcie przy jednej z tysiąca fontann i delektujcie najlepszą pizzą na świecie. Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu - obierzcie tę najlepszą z serwisem FRU!

1. City Break Rzym - zobaczcie antyczną kolebkę!

Centrum antyczne, w którego skład wchodzą: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum to najbardziej rozpoznawalne i odwiedzane przez turystów antyczne zabytki Wiecznego Miasta. City Break Rzym pozwoli Wam zobaczyć kolebkę antycznego Rzymu, gdzie właściwie wszystko się zaczęło. Do wszystkich tych atrakcji obowiązuje wspólny bilet w cenie 12 EUR, który ważny jest przez 2 dni. Zwiedzanie zacznijcie odwrotnie niż większość turystów - nie od Koloseum, a od Wzgórza Palatynów. Ominiecie wielką kolejkę i oszczędzicie sporo czasu!

2. City Break Rzym - przysiądźcie na najsłynniejszych schodach Europy!

Schody Hiszpańskie - tego miejsca nie możecie pominąć! Słynne schody są ulubionym miejscem turystów oraz mieszkańców na krótki odpoczynek czy spotkanie ze znajomymi. City Break Rzym poleca: przysiądźcie na chwilę na Schodach Hiszpańskich delektując się pysznymi lodami lub tradycyjną włoską granitą.

3. City Break Rzym - niczym La Dolce Vita

Fontanna di Trevi to chyba najsłynniejsza fontanna na świecie. To wspaniałe rzeźbiarskie dzieło przedstawiające Neptuna - pana mórz w otoczeniu morskich bóstw. City Break Rzym ostrzega: nie próbujcie jednak ochłodzić się w niej, jak w słynnej scenie z filmu La Dolce Vita. Grozi to słoną grzywną!

4. City Break Rzym - poznajcie antycznych bogów!

Jeden z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Rzymu to Panteon. City Break Rzym pozwoli wam zobaczyć starożytną świątynię dedykowaną wszystkim antycznym bogom. Budynek w formie potężnej rotundy mieści niespodziankę dla polskich turystów: kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Do Panteonu wejdziecie bezpłatnie, znajduje się on niedaleko Piazza Navona.

5. City Break Rzym - pizza i basta!

Nie ma nic lepszego niż pyszna włoska pizza! Spróbujcie margherity w knajpkach Monte Carlo (Vicolo Savelli 13) oraz Florida (Via Florida 25). City Break Rzym to również szansa na skosztowanie najlepszych lodów pod słońcem! Ponieważ Rzym to prawdziwy raj dla smakoszy lodów, koniecznie zajdźcie do lodziarni Grom (okolice Panteonu, Piazza Navona 1) oraz Old Bridge (okolice Watykanu, Via Bastioni di Michelangelo 5). Dostaniecie tam zawsze świeże domowe lody z naturalnych składników.

6. City Break Rzym - a może nad morze?

Nie każdy to wie, ale Rzym ma swoją nadmorską dzielnicę - Ostia. City Break Rzym to nie tylko zwiedzanie, ale również szansa na morską kąpiel i wylegiwanie się na słonecznej plaży. W pobliżu znajdują się również dobrze zachowane pozostałości Ostii antycznej. Do Ostii dostaniecie się na biletach komunikacji miejskiej. Wystarczy wsiąść w metro linii B i na przystanku Eur Fermi przesiąść się w autobus miejski.

7. City Break Rzym - odwiedziny u papieża

Watykan - tego miejsca chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. City Break Rzym to szansa aby zobaczyć jeden z najsłynniejszych placów świata - Plac św. Piotra, Bazylikę św. Piotra, Muzea Watykańskie oraz Castel Sant’Angelo. Do Bazyliki św. Piotra wejdziecie za darmo, jednak pamiętajcie o odpowiednim stroju! Warto zwiedzić również Muzea Watykańskie (16 EUR) i zobaczyć Kaplicę Sykstyńską, w której nie tylko nie można robić zdjęć, ale nawet rozmawiać. Watykan jest okupowany przez turystów, jeśli chcecie uniknąć tłumów, wybierzcie się tam z samego rana lub późno popołudniu. Zaś kupując bilet do Muzeów przez internet ominiecie długie kolejki. Pssst! W każdą ostatnią niedzielę miesiąca wstęp za darmo!

8. City Break Rzym - zobaczcie wspaniałe dzieła sztuki!

Villa Borghese - rezydencja na terenie największego parku rzymskiego, która mieści Galerię Borghese z najsłynniejszą kolekcją malarstwa. City Break Rzym poleca również spacer w cieniu parkowych drzew i Ogród oraz Zegar Wodny. Pamiętajcie, że aby wejść do Galerii Borghese konieczna jest wcześniejsza rezerwacja np. telefoniczna (przez internet jest dodatkowo płatna 2,50 EUR).

9. City Break Rzym - sprawdźcie swoją prawdomówność!

Usta Prawdy to prawdziwy antyczny wykrywacz kłamstw znajdujący się w przedsionku Bazyliki Santa Maria in Cosmedin (niedaleko Circo Massimo oraz Koloseum). Legenda głosi, że włożenie dłoni przez osoby lubiące kłamać grozi jej odgryzieniem. City Break Rzym poleca: idźcie śladami bohaterów Rzymskich Wakacji i sprawdźcie, czy Usta nie odgryzą wam dłoni!

10. City Break Rzym - atrakcja mrożąca krew w żyłach!

City Break Rzym poleca Kryptę Kapucynów, ale uwaga: atrakcja tylko dla turystów z mocnymi nerwami! Mroczna krypta kościoła Santa Maria della Concezione dei Cappuccino (stacja metra Barberini) zawiera szczątki ponad 4 tysięcy osób. Z czaszek i kości wykonano wszystkie dekoracje. To jedno z najbardziej przerażających chrześcijańskich miejsc.

City Break Rzym - transfer z lotniska


Wyjazd na City Break Rzym nie obędzie się bez lądowania na jednym z dwóch pobliskich lotnisk, ale na szczęście oba są bardzo dobrze skomunikowane z centrum Rzymu. Przedstawiamy Wam najważniesze informacje na temat dojazdu z lotniska do Rzymu:

Dojazd z lotniska do Rzymu

Z lotniska Fiumicino do Rzymu

Lotnisko Fiumicino jest głównym i największym lotniskiem Włoch. Położone jest około 30 km od centrum miasta, niedaleko nadmorskiej dzielnicy Rzymu - Ostia. Rekomendujemy przejazd ekspresowym pociągiem Leonardo, który bezpośrednio łączy dworzec lotniczy z główną stacją Rzym Termini. Przejazd trwa około 30 minut, a pociągi odjeżdżają co pół godziny. Koszt biletu w jedną stronę wynosi 14 EUR. Oprócz tego dojazd z Lotniska Fiumicino do Rzymu jest możliwy zwykłymi pociągami, autobusem, taksówką lub prywatnym transferem. Pierwsze dwie opcje są najtańsze, ale trzeba się liczyć ze staniem w korkach. Ostatnie dwie oferują komfort prywatnego przejazdu, ale w dużo wyższej cenie.

Z lotniska Ciampino do Rzymu

Lotnisko Ciampino jest drugim, nieco mniejszym lotniskiem Rzymu, położonym około 15 km od centrum miasta, które obsługuje głównie tanie linie lotnicze (np. Ryanair). Najbardziej polecanym sposobem przedostania się z niego do centrum Rzymu są autobusy, które odjeżdżają spod samego lotniska. Na tej trasie do wyboru macie kilku przewoźników, którzy oferują bilety już od 4 EUR. Podróż trwa 30-60 minut, w zależności od natężenia ruchu. Pozostałe opcje transferu Ciampino - Rzym to pociąg (jednak z dojazdem autobusem), taksówka lub przejazd prywatnym samochodem.

Czytaj więcej o transferze Rzym - lotnisko »

City Break Rzym - komunikacja w mieście

Najlepszym sposobem na zwiedzanie Rzymu jest oczywiście spacer. Jeśli jednak jesteście trochę zmęczeni chodzeniem lub wybieracie się w dalsze zakątki miasta warto skorzystać z komunikacji miejskiej. Zintegrowany system komunikacji miejskiej składa się z dwóch podziemnych linii metra, kilkudziesięciu linii autobusowych, kilku linii tramwajowych oraz kolejki naziemnej, a także jednej linii trolejbusowej. Na praktycznie wszystkie środki komunikacji obowiązuje ten sam bilet (METREBUS). Co więcej Rzym objęty jest jedną strefą komunikacyjną, więc ceny biletów są takie same w całym mieście.

Linie metra A oraz B tworzą na mapie Rzymu dużą literę X i zbiegają się na stacji kolejowej Termini, gdzie łączą się właściwie z całą siecią kołowo-szynową miasta. Pociągi metra kursują średnio co 5-10 minut. W dni powszednie metro czynne jest w godzinach 05:30 - 23:30 (w weekendy do 01:30). Stacje metra oznaczone są czerwoną tablicą z białą literą M. Kolejki naziemne, tzw. ternini, łączą centrum miasta z jego podmiejskimi obszarami, m.in. z nadmorską dzielnicą Ostia.
Bilety na komunikację miejską nabyć można w kasach biletowych na głównych stacjach metra, automatach oraz kioskach. Najpopularniejsze rodzaje biletów to:
BIT - bilet 100-minutowy w cenie 1,50 EUR
BIG - bilet jednodniowy w cenie 6 EUR
BTI - bilet 3-dniowy w cenie 16,50 EUR
CSI - bilet tygodniowy w cenie 24 EUR

Ładowanie...