X
Ładowanie...

Krypta Kapucynów

Lubisz horrory? Spójrz śmierci w oczy w kontrowersyjnej Krypcie Kapucynów, zbudowanej ze szczątek prawie 4 tysięcy zakonników!

Jak się tu dostać?

Krypta Kapucynów

Mroczna i mrożąca krew w żyłach Krypta Kapucynów znajduje się w kościele Santa Maria della Concezione dei Cappucino przy ulicy Via Vittorio Veneto, kilka kroków od Piazza Barberini. Najlepiej do Krypty dostać się metrem. Wystarczy wysiąść na stacji metra A, Barberini.

Podstawowe informacje

Krypta Kapucynów jest udostępniana zwiedzającym codziennie, a za wstęp jest pobierana opłata. Dostępne są również audio przewodniki po włosku lub po angielsku.

Dlaczego polecamy to miejsce

Dość kontrowersyjna Krypta Kapucynów to atrakcja wyłącznie dla osób o mocnych nerwach. Jeżeli na myśl o czaszkach i ciemnych, mrocznych miejscach dostajecie gęsiej skórki, Krypta Kapucynów wam się nie spodoba. Polecamy wam wtedy obejrzenie wyłącznie barokowych wnętrz kościoła, które także są ciekawe.

Na świecie niewiele jest miejsc takich jak grobowa Krypta Kapucynów. Jest ona praktycznie w całości wykonana ze szczątek ponad 4 tysięcy osób. Są to kości braci kapucynów pochowanych w okresie 1500 - 1870 r. Wyobraźcie więc sobie, że jesteście w miejscu od podłogi do sufitu wypełnionym ludzkimi czaszkami i kośćmi…

Słabo oświetlona, znajdująca się w podziemiach Krypta Kapucynów kryje żyrandole, ramy obrazów i inne dekoracje wykonane z czaszek i kości. Znajduje się tam również kilka szkieletów w nienaruszonym stanie, “ubranych” w habity. Makabryczna Krypta Kapucynów podzielona jest na pięć części: kryptę zmartwychwstania, w której z elementów szkieletów została stworzona rama obrazu, na którym Jezus wskrzesza Łazarza; przerażającą kryptę czaszek, kryptę kości miednicowych, kryptę kości nóg oraz kryptę trzech szkieletów. Boicie się choć trochę?