X
Ładowanie...

Rzym Muzea Watykańskie

Odkryj jedną z największych kolekcji dzieł sztuki! W Muzeach Watykańskich zobaczysz papieskie zbiory antycznych rzeźb, zabytków z wykopalisk, ikon bizantyjskich i obrazów.

Muzea Watykańskie - jak się tam dostać?

Muzea Watykańskie

Aby zwiedzić Muzea Watykańskie musicie dostać się za mury Watykanu. Najlepiej dojechać do niego metrem. Wystarczy, że wysiądziecie na stacji metra A, Ottaviano. Muzea Watykańskie znajdują się w północnej części Watykanu.

Muzea Watykańskie - godziny otwarcia

Muzea Watykańskie otwarte są dla zwiedzających od poniedziałku do soboty, w godzinach 9:00-18:00 (kasa czynna jest do 16:00). W niedzielę Muzea Watykańskie są zamknięte, oprócz każdej ostatniej niedzieli miesiąca, kiedy to zwiedzić je można za darmo (jeśli nie koliduje to ze świętami; godziny otwarcia 9:00-12:30). Nie lada gratką jest nocne zwiedzanie Muzeów Watykańskich. Jeśli zakupicie specjalny bilet przez Internet, będziecie mogli podziwiać muzealne zbiory po zachodzie słońca, w godzinach 19:00-23:00. Nocne zwiedzanie możliwe jest w każdy piątek od 2 maja do 25 lipca 2014 r. oraz od 5 września do 31 października 2014 r (więcej informacji oraz zakup biletów online >>tutaj<<.

Muzea Watykańskie - cena wstępu

Wstęp do Muzeów Watykańskich jest odpłatny (oprócz każdej ostatniej niedzieli miesiąca). Bilet normalny kosztuje 16 EUR, zaś ulgowy 8 EUR. Muzea Watykańskie są tłumnie odwiedzane przez turystów. Jeśli więc chcecie ominąć długie kolejki, kupcie bilety wstępu wcześniej przez Internet >>tutaj<<. Uwaga! Jak w przypadku wizyty w pozostałych obiektach Watykanu, pamiętajcie o stosownym ubiorze.

Dlaczego warto zobaczyć Muzea Watykańskie?

Odpowiedź jest prosta - Muzea Watykańskie to jedne z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie! Ich liczne zbiory liczą ponad 70 tysięcy dzieł. Aby je wszystkie dokładnie zobaczyć, potrzebowalibyście aż 8 lat! Ponieważ w Rzymie spędzicie tylko weekend, polecamy wam skupić się na najważniejszych obiektach.

Co warto zobaczyć w Muzeach Watykańskich

Numerem jeden Muzeów Watykańskich jest oczywiście Kaplica Sykstyńska. To właśnie w niej odbywają się konklawe, czyli wybory nowego papieża. Podziwiać w niej możecie słynne freski Michała Anioła: “Sąd Ostateczny” oraz “Stworzenia Świata”. Zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej związane jest z wieloma zakazami: nie można jej fotografować ani filmować, telefony komórkowe muszą być wyłączone, co więcej nie powinno się w niej nawet rozmawiać!

Muzea Watykańskie to również wspaniała kolekcja obrazów (Pinakoteka), rzeźb (Muzeum Pio-Clementino czy Muzeum Chiaramonti), zabytków z wykopalisk (Muzeum Etruskie) i wiele, wiele więcej! W Muzeach Watykańskich znajdziecie również polski akcent - w Sali Sobieskiego wystawiony jest obraz Jana Matejki.