X
Ładowanie...

Muzea Watykańskie

Odkryj jedną z największych kolekcji dzieł sztuki! W Muzeach Watykańskich zobaczysz papieskie zbiory antycznych rzeźb, zabytków z wykopalisk, ikon bizantyjskich i obrazów.

Jak tu dotrzeć?

Muzea Watykańskie

Aby zwiedzić Muzea Watykańskie musicie dostać się za mury Watykanu. Najlepiej dojechać do niego metrem. Wystarczy, że wysiądziecie na stacji metra A, Ottaviano. Muzea znajdują się w północnej części Watykanu.

Podstawowe informacje

Muzea Watykańskie otwarte są dla zwiedzających od poniedziałku do soboty, a w niedzielę są nieczynne, oprócz każdej ostatniej niedzieli miesiąca, kiedy to zwiedzić je można za darmo (jeśli nie koliduje to ze świętami). Nie lada gratką jest też możliwość nocnego zwiedzania - po zakupieniu specjalnego biletu, będziecie mogli podziwiać muzealne zbiory po zachodzie słońca.

Muzea Watykańskie są tłumnie odwiedzane przez turystów. Jeśli więc chcecie ominąć długie kolejki, kupcie bilety wstępu wcześniej przez internet, lub kontaktując się z naszym Centrum Rezerwacji. Uwaga! Jak w przypadku wizyty w pozostałych obiektach Watykanu, pamiętajcie o stosownym ubiorze.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Odpowiedź jest prosta - Muzea Watykańskie to jedne z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie. Ich olbrzymie zbiory liczą ponad 70 tysięcy dzieł. Aby je wszystkie dokładnie zobaczyć, potrzebowalibyście aż 8 lat! Ponieważ w Rzymie spędzicie jednak znacznie mniej czasu, polecamy Wam skupić się na najważniejszych obiektach.

Numerem jeden Muzeów Watykańskich jest oczywiście Kaplica Sykstyńska. To właśnie w niej odbywają się konklawe, czyli wybory nowego papieża. Podziwiać w niej możecie słynne freski Michała Anioła: “Sąd Ostateczny” oraz “Stworzenia Świata”. Zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej związane jest z wieloma zakazami: nie można jej fotografować ani filmować, telefony komórkowe muszą być wyłączone, co więcej nie powinno się w niej nawet rozmawiać.

Muzea Watykańskie to również wspaniała kolekcja obrazów (Pinakoteka), rzeźb (Muzeum Pio-Clementino czy Muzeum Chiaramonti), zabytków z wykopalisk (Muzeum Etruskie) i wiele, wiele więcej. Znajdziecie tu również polski akcent - w Sali Sobieskiego wystawiony jest obraz Jana Matejki.