X
Ładowanie...

Rzym Ostia

Odwiedź antyczne miasto portowe z malowniczymi ruinami domów, łaźni, teatru i term Neptuna. Amatorów opalania się ucieszy dodatkowo 14 kilometrów piaszczystych plaż.

Ostia - jak się tam dostać

Antyczna Ostia

Niewielu wie, że Osta to dzielnica Rzymu, która leży nad morzem. Niecałe 30 km od centrum miasta znajdują się publiczne i prywatne plaże, które co weekend masowo oblegane są przez wszystkich mieszkańców Rzymu. Dojechać do niej można na biletach komunikacji miejskiej. Jest kilka szybkich (około 40 minut) i prostych sposobów, aby dostać się do Ostii:

1. Metrem naziemnym, ze stacji Piramide (metro B) do stacji końcowej Cristoforo Colombo (szara linia na mapie). Następnie autobusem 07 (kierunek Villaggio Tognazzi), który ma przystanki przy każdej plaży.

2. Metrem naziemnym, ze stacji Piramide (metro B) do stacji Lido di Ostia (szara linia na mapie). Następnie autobusem 061 (kierunek Villaggio Tognazzi), który ma przystanki przy każdej plaży.

3. Metrem linii B (np. ze stacji Termini) do stacji Eur Magliana (niebieska linia na mapie). Następnie autobusem 070, który ma przystanki przy każdej plaży.

4. Metrem linii B (np. ze stacji Termini) do stacji Eur Magliana (niebieska linia na mapie). Następnie kolejką Roma-Lido, która zatrzymuje się przy wykopaliskach oraz nad morzem.

Antyczna Ostia - bajeczne plaże

Ostia to ponad 14 km piaszczystych plaż (jest to szary, wulkaniczny piasek), zarówno publicznych, jak i prywatnych. Praktycznie każda wyposażona jest w bary i restauracje, a także przebieralnie oraz prysznice. Na każdej wypożyczyć również można leżaki oraz parasole. Co ważne, każda plaża w Ostii jest strzeżona przez ratowników.

Najpopularniejszą plażą publiczną w Ostii jest wydmowa plaża Capocotta. Podzielona jest ona na kilka różnych stref, między innymi na kąpielisko dla rodzin, plażę nudystów i plażę dla miłośników zwierząt. Plaże prywatne w Ostii są jednymi z najdroższych plaż we Włoszech. Ceny za wypożyczenie leżaków i parasola wahają się od 15 EUR do nawet 25 EUR za dzień. Doliczyć do tego należy jeszcze opłatę za sam wstęp na plażę.

Co jeszcze kryje Antyczna Ostia?

Jeśli nie jesteście amatorami kąpieli słonecznych, proponujemy wam spacer po antycznej dzielnicy Ostii, Ostia Antica. Przy głównej ulicy Ostii, Decumanus Maximus, wznoszą się pozostałości antycznych domów, świątyń, teatru i forum. W Ostii znajduje się też muzeum Museo Ostiense ze zbiorem starożytnych rzeźb, malowideł i mozaik. Na obie atrakcje możecie zakupić wspólny bilet w cenie 6,50 EUR.