X
Ładowanie...

Ostia

Odwiedź antyczne miasto portowe z malowniczymi ruinami domów, łaźni, teatru i term Neptuna. Amatorów opalania się ucieszy dodatkowo 14 kilometrów piaszczystych plaż.

Jak tu dotrzeć?

Antyczna Ostia

Niewielu wie, że Osta to dzielnica Rzymu, która leży nad morzem. Niecałe 30 km od centrum miasta znajdują się publiczne i prywatne plaże, które co weekend masowo oblegane są przez mieszkańców Rzymu. Dojechać do niej można na biletach komunikacji miejskiej w około 40 minut.

Bajeczne plaże

Ostia to ponad 14 km piaszczystych plaż (jest to szary, wulkaniczny piasek), zarówno publicznych, jak i prywatnych. Praktycznie każda wyposażona jest w bary i restauracje, a także przebieralnie oraz prysznice. Na każdej wypożyczyć również można leżaki oraz parasole. Co ważne, każda plaża w Ostii jest strzeżona przez ratowników.

Najpopularniejszą plażą publiczną w Ostii jest wydmowa plaża Capocotta. Podzielona jest ona na kilka różnych stref, między innymi na kąpielisko dla rodzin, plażę nudystów i plażę dla miłośników zwierząt. Plaże prywatne w Ostii są jednymi z najdroższych plaż we Włoszech. Ceny za wypożyczenie leżaków i parasola bywają naprawdę wysokie. Doliczyć do nich należy jeszcze opłatę za sam wstęp na plażę.

Co jeszcze kryje to miejsce?

Jeśli nie jesteście amatorami kąpieli słonecznych, proponujemy wam spacer po antycznej dzielnicy Ostii, Ostia Antica. Przy głównej ulicy Ostii, Decumanus Maximus, wznoszą się pozostałości antycznych domów, świątyń, teatru i forum. W Ostii znajduje się też muzeum Museo Ostiense ze zbiorem starożytnych rzeźb, malowideł i mozaik. Na obie atrakcje możecie zakupić wspólny bilet.