X
Ładowanie...

Rzym - Transfer z lotniska

Dowiedz się, jak najłatwiej dojechać z lotniska do centrum Rzymu

W pobliżu Rzymu położone są dwa porty lotnicze.

Port lotniczy Rzym-Fiumicino im. Leonarda da Vinci to największe włoskie lotnisko, które obsługuje narodowego przewoźnika Alitaia oraz kilkadziesiąt innych regularnych i tanich linii lotniczych. Lotnisko posiada cztery terminale, które przyjmują rocznie ponad 35 milionów pasażerów.

Lotnisko Rzym-Ciampino jest znacznie mniejsze, ale dzięki dużemu natężeniu ruchu tanich przewoźników zajmuje ważne miesjce na lotniczej mapie Rzymu i Włoch. To właśnie tutaj kończą się rejsy z Polski linii Ryanair i Wizzair.

Transfer z lotniska Rzym Fiumicino

Lotnisko im. Leonarda da Vinci, inaczej Fiumicino jest największym i głównym portem lotniczym Rzymu oraz Włoch. Położone jest 30 km na południowy zachód od Rzymu, niedaleko nadmorskiej dzielnicy stolicy Włoch – Ostii. Z Fiumicino szybko oraz bezproblemowo dotrzeć możecie do centrum miasta kilkoma środkami komunikacji, w tym pociągiem oraz autobusem. Do dyspozycji macie także taksówki oraz prywatny transfer. Z racji dość częstych korków, szczególnie w weekendy rekomendujemy przejazd ekspresowym pociągiem Leonardo, który w niespełna pół godziny dowiezie was do głównego dworca Rzymu, Termini. Poniżej znajdziecie o nim szczegółowe informacje, a także alternatywne sposoby dotarcia do centrum Wiecznego Miasta.

Pociąg

Leonardo Express będzie najwygodniejszym i najszybszym sposobem dotarcia do centrum Rzymu. Zapłacicie za niego nieco więcej niż za autobus, jednak unikniecie dzięki temu długiego postoju w dość częstych korkach. Bilety w jedną stronę kosztują 14 €. Do wyboru macie również pociągi podmiejskie omijające Termini, za to zatrzymujące się na przykład na stacji Trastevere, Ostiense, Tuscolana czy Tiburtina. W takim przypadku za bilet zapłacicie około 8 €. Bilety zarówno na Leonardo Express, jak i pozostałe pociągi najlepiej zakupić jest wcześniej przez Internet, na bezpośredniej stronie włoskich kolei. Możliwy jest również zakup w kasach lub u konduktora. Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie pociągi startują ze stacji znajdującej się bezpośrednio na lotnisku.

Autobus

Nieco tańszym sposobem dotarcia do centrum Rzymu będzie transfer autobusem. W tym przypadku liczyć się jednak musicie z dłuższą podróżą oraz ryzykiem stania w korkach. Do wyboru macie kilku przewoźników docelowo jadących do stacji Termini: Cotral, Terravision, T.A.M. Shuttle Bus czy SIT Shuttle Bus, który kursuje również do Watykanu. Ceny biletów zaczynają się już od 4 €. Najlepiej zakupić je wcześniej przez Internet na bezpośrednich stronach przewoźników, gdzie często czekają na podróżnych promocje. Podróż zajmuje około godziny czasu przy niewielkim ruchu na drodze.

Taksówka

wygodniejszym sposobem dotarcia do centrum miasta może być podróż taksówką. Tutaj jednak uważać musicie na wielu oszustów oraz naciągaczy, którzy wręcz polują na zdezorientowanych turystów lądujących na Fiumicino. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, korzystajcie wyłącznie z licencjonowanych przewoźników. Nietrudno ich znaleźć – szukajcie białych samochodów z migającym napisem „TAXI” na dachu oraz numerem licencji na drzwiach pojazdu. Mają one odgórnie ustalony cennik i za podróż do centrum powinniście zapłacić około 55 €.

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

dzięki FRU.PL możecie również odbyć podróż z lotniska do centrum Rzymu samochodem z prywatnym kierowcą. Oczekiwać on będzie na was na lotnisku i zawiezie prosto pod wasz hotel. Za taką przyjemność zapłacicie około 57 € w przypadku samochodu dla maksymalnie 3 podróżnych. Zainteresowani? Skontaktujcie się z nami!

Transfer z lotniska Rzym Ciampino

Nieco bliżej Rzymu, około 15 km na południowy wschód, położone jest drugie, mniejsze lotnisko – Ciampino. Obsługuje ono głównie tanie linie lotnicze, w tym latającą z Polski linię Ryanair. Aby dotrzeć z Ciampino do centrum Rzymu wystarczy wsiąść w bezpośredni autobus lub z pobliskiej stacji kolejowej podjechać pociągiem na stację Termini. Innym sposobem jest również taksówka czy transfer prywatnym samochodem. Która z tych opcji jest najlepsza? Zdecydowanie polecamy wam autobus, który sprawnie i za niewygórowaną cenę dowiezie was do Wiecznego Miasta. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje odnośnie wszystkich alternatywnych sposobów transportu z lotniska do Rzymu.

Pociąg

jeśli macie ochotę podczas transferu do centrum miasta pooglądać zza szyby pociągu włoski krajobraz, również macie taką możliwość! Wystarczy, że autobusem COTRAL dostaniecie się do stacji kolejowej Ciampino. Podróż zajmie wam niecałe 5 minut i będzie kosztowała zaledwie 1 €. Stamtąd mniej więcej w 15 minut dojedziecie do głównej stacji Rzymu, Termini. Na stronie włoskich kolei możecie sprawdzić rozkład jazdy pociągów oraz zakupić bilety, których ceny zaczynają się już od 1,50 €.

Autobus

tuż przed wyjściem z terminala znajduje się przystanek autobusowy, z którego kilku przewoźników kursuje codziennie do centrum Rzymu, a dokładnie do stacji Termini. Do wyboru macie ATRAL, który dowiezie was również do najbliżej stacji metra, skąd pojechać możecie na przykład do Watykanu, Terravision oraz SIT Shuttle Bus. Ceny biletów zaczynają się już od 4 € i najkorzystniej jest zakupić je wcześniej przez Internet na bezpośrednich stronach przewoźników. Istnieje także możliwość zakupu na lotnisku lub u kierowców. Podróż autobusem zająć może mniej więcej 30-60 minut, w zależności od natężenia ruchu.

Taksówka

wolicie złapać taksówkę i komfortowo dojechać do centrum miasta? Przed terminalem znajduje się ich postój. Podróż powinna kosztować was 30-40 €. Pamiętajcie, aby korzystać wyłącznie z licencjonowanych taksówek, aby nie zostać oszukanym i naciągniętym na duże koszty! Samochody z licencją są białe z migającym napisem „TAXI” na dachu oraz wypisanym numerem licencji na drzwiach pojazdu.

Transfer prywatnym samochodem do hotelu

FRU.PL umożliwia wam również podróż samochodem z prywatnym kierowcą. Będzie on oczekiwał na was na lotnisku i dowiezie bezpośrednio pod drzwi waszego hotelu. Ile kosztuje taka przyjemność? Za podróż samochodem zabierającym maksymalnie 3 podróżnych zapłacicie 57 €. Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do kontaktu!