X
Ładowanie...

Villa Borghese

Odkryj park Villa Borghese, a w nim wiekowe pinie, fontanny, rzeźby i świątynie! Odwiedź Galerię Borghese, wystawiającej dzieła największych włoskich mistrzów pędzla.

Jak się tu dostać?

Wspaniałe Ogrody Borghese to piękny park, znajdujący się w północnej części Rzymu. Najlepiej dostać się do niego metrem. Wystarczy, że wysiądziecie na stacji metra A, Spagna. Park Villa Borghese otwarty jest całą dobę.

Podstawowe informacje

Park Villa Borghese został założony już na początku XVII wieku na terenach dawnych winnic. Jego fundatorem był włoski Kardynał Scipione Borghese, bratanek papieża Pawła V. Park jest jednym z ulubionych spacerowych miejsc mieszkańców Rzymu oraz turystów szukających ochłodzenia wśród cieni tutejszych licznych drzew. Villa Borghese to jednak nie tylko malownicze ścieżki, zbiorniki wodne, piękne fontanny i rzeźby. Na terenie parku znajdują się placówki muzealne i odbywają się w nim przeróżne wydarzenia kulturalne. Można tu także wybrać się na rejs łódką po niewielkim jeziorze czy na wycieczkę rowerową.

Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Zdecydowanie numerem jeden w parku Villa Borghese jest muzeum Galeria Borghese. Mieści się ono w ładnym pałacu i zawiera sporą kolekcję włoskich dzieł malarskich. Jeśli zdecydujecie się na wizytę, będziecie mogli podziwiać obrazy takich malarzy jak Rafael, Caravaggio, Tycjan czy Rubens. Galeria Borghese znajduje się we wschodniej części parku Villa Borghese. Aby ją odwiedzić bezwzględnie wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja. Możecie jej dokonać telefonicznie lub przez internet.

Jeśli nie jesteście fanami malarstwa, po prostu pospacerujcie po Villa Borghese. Na pewno zachwyci Was XIX-wieczny Zegar Wodny, który napędzany jest strumieniem wody i wydaje dźwięki. Godny uwagi jest także Ogród Wodny, w którym rosną egzotyczne rośliny i w którego centrum znajduje się ozdobiona antycznymi rzeźbami świątynia Eskulapa.