X
Ładowanie...
Dzień Matki
Podziękuj swojej Mamie w wyjątkowy sposób - zaproś ją na City Break!

Zaplanuj wspólny wyjazd z Mamą – masz niepowtarzalną okazję, bo w tym roku Dzień Matki pokrywa się z weekendem Bożego Ciała. Zamiast organizować kolejny obiad i składać Mamie życzenia, zacznij je spełniać – spędźcie ten czas na wspólnym City Breaku.

Dzień Matki wypadnie w czwartek, oznacza to co najmniej cztery dni wolne. Wspólnie wybierzcie się tam, gdzie Twoja Mama od zawsze pragnie wyjechać.

Możesz też zarezerwować City Break dla obojga rodziców – w czerwcu będziecie świętować Dzień Ojca.

Ty najlepiej znasz swoją Mamę, więc wybierz opcję, która najbardziej spodoba się właśnie Jej – City Brak z Tobą, z Tatą, a może z najlepszą przyjaciółką?

Zainspirujemy Cię, a Ty zrealizuj dla Mamy podróż Jej marzeń.

RZYM

Wspólnie z Mamą podziwiaj Wieczne Miasto na Siedmiu Wzgórzach – cudowna stolica Włoch mieni się różnymi barwami i fascynuje bogatą historią. Zwiedzanie zabytków jest o tyle wygodne, że najważniejsze z nich leżą stosunkowo blisko siebie. Najlepszą porą na wycieczkę do Rzymu jest przełom maja oraz czerwca – ceny w hotelach są znacznie przystępniejsze niż w szczycie sezonu, a słońce grzeje już w pełni.

Wybierz się z Mamą pod Koloseum oraz Panteon, zwiedźcie zabytkowe bazyliki czy starożytny plac Forum Romanum. Udajcie się pod majestatyczny Zamek św. Anioła, na plac Wenecki czy słynne Schody Hiszpańskie, a także na tętniący życiem Campo de’ Fiori.

Zabierz Mamę w rejs po Tybrze, a potem przysiądźcie w jednej z klimatycznych kawiarenek na aromatyczne cappuccino i chrupiącego croissanta czy najpyszniejsze domowe lody włoskie.

Jeśli planujesz City Break jako prezent dla obojga rodziców, Rzym będzie świetnym wyborem – to miasto namiętności, które potrafi wszystkich w sobie rozkochać od pierwszego wejrzenia. Niech Rodzice w trakcie romantycznego spaceru zawieszą na barierkach mostu Milvio kłódki na dowód swej miłości.

PRAGA

Określeń na Pragę wymyślono bardzo wiele, lecz żadne z nich nie odda jej rzeczywistego uroku

Koniecznie zabierz mamę na spacer i podziwiajcie piękną architekturę, urocze fasady, bogatą secesję, spadziste dachy, pełne rozmachu pałace czy majestatyczny zamek na Hradczanach. Czar Pragi szybko nie pryska, nieustannie zaskakuje ona innym obliczem – oto Praga Szwejka, secesyjna, gotycka, kubistyczna...

W czasie City Break Praga wybierzcie się także na słynną kaczkę z modrą kapustą i koniecznie uczcijcie Dzień Mamy kuflem lokalnego piwa...

Będąc w Pradze, koniecznie udajcie się również na Most Karola, gdzie zawsze – niezależnie od pory roku – spotkacie tłum turystów oraz ulicznych muzyków. Aż do połowy XVIII wieku stanowił on jedyny most w Pradze!

Niczemu jednak nie dziwią się stojące tu figury – z kamienną twarzą przyglądają się zachwyconym spacerowiczom, wśród których tym razem będzie także Twoja Mama.

MEDIOLAN

Od lat trwa dyskusja, które miasto zasługuje na miano światowej stolicy mody. Zamiast tracić czas na podobne dywagacje, wybierz się z Mamą na City Break do Mediolanu, aby wspólnie szaleć na zakupach czy podziwiać kolekcję najwybitniejszych projektantów.

Możecie wybrać się do ekskluzywnych butików albo outletów, w których można buszować na wyprzedażach!

Jeśli Twoja Mama uwielbia zwiedzać, Mediolan ją zachwyci. Zabytki są równie szykowne i pełne klasy jak kolekcje.

Podziwiajcie m.in. katedrę Duomo, Zamek Sforzów z przepięknym ogrodem, gdzie odpoczniecie w cieniu drzew, kościół Santa Maria della Grazie, Muzeum Triennale – mediolańską świątynię designu w Parku Sempione.

Ponadto w trakcie City Break Mediolan zaproś Mamę do słynnej opery La Scala, a następnie skosztujcie najlepszych lodów na świecie.

Jeśli Mama ma duszę romantyczki, podziwiajcie dzielnicę Naviglio obfitującą w trattorie, puby i klimatyczne kafejki – życie artystycznej bohemy tętni właśnie tutaj!

LONDYN

Wybierz City Break Londyn i udaj się z Mamą na spacer, aby poznać kulturalne i artystyczne oblicze miasta.

Ujrzycie liczne symbole Londynu – m.in. budki telefoniczne w kolorze czerwonym, Big Bena, Tower Bridge, charakterystyczne taksówki czy dwupoziomowe autobusy.

Obowiązkowe są także zakupy – udajcie się z Mamą na wspólny „shopping”!

Wyjątkowe pamiątki - m.in. antyki i rozmaite starocie – kupicie zaś na Camden Market.

Z kolei w wieży Tower of London, wpisanej na listę UNESCO, zachwyci Was wspaniała kolekcja klejnotów.

Zaplanuj też zwiedzanie największych muzeów świata, m.in. British Museum czy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, a także podziwianie malarstwa w National Gallery.

A może Twoja Mama jest wielbicielką Harry'ego Pottera? Poszukajcie słynnego peronu 9 i 3/4.

Wybierzcie się też w rejs po Tamizie – będzie to niezapomniana podróż dla Twojej Mamy. Po powrocie zaś zróbcie przerwę na herbatkę – tradycyjnie o godzinie piątej.

Jeśli zaś Twoja Mama kocha rozrywkę, pokaż jej Soho, jedną z najmodniejszych dzielnic.

WENECJA

Idealnym pomysłem na prezent dla Rodziców będzie City Break Wenecja - trudno o drugie tak wyjątkowo romantyczne miejsce.

Od wieków kusi zakochanych – w końcu to rodzinne miasto Casanovy! Rodzice udadzą się w rejs gondolą po uroczych kanałach, ciesząc się pięknymi widokami.

Czekają ich także długie spacery uliczkami Miasta Miłości z przerwą na aromatyczne espresso i słodkie desery na placu św. Marka.

Na każdym kroku spotkają ulicznych muzyków, zrobią zakupy w sklepikach z lokalnymi wyrobami, a wokół placu podziwiać będą zabytki, m.in. dzwonnicę Campanile czy słynną bazylikę św. Marka.

BARCELONA

Zabierz Mamę do miasta niczym z baśni – zachwyci Was romantycznymi i pełnymi magii uliczkami, a także oryginalną architekturą Gaudiego.

Plac Catalunya, najważniejszy plac w stolicy Katalonii, tętniąca życiem promenada La Rambla, targi z regionalnymi smakołykami, kawiarenki z wyśmienitą kawą, secesyjne kamienice, ozdobne ornamenty – oto tylko kilka powodów, aby ujrzeć Barcelonę w pełnej krasie!

Wybierzcie się na szczyt wzgórza Tibidabo – wystarczy wsiąść w Błękitny Tramwaj, a następnie w kolejkę zębatą. Podziwiajcie z wysokości ponad 500 metrów widok, jaki roztacza się na całe miasto oraz przepiękne plaże.

Zaznajcie też kąpieli słonecznych – z placu Catalunya spacerem dojdziecie na słynną plażę Barcelonetę. Zmęczenie słońcem zaprowadzi Was z kolei do malowniczego Parku Guell wpisanego na Listę UNESCO. Tu zaznacie chwili spokoju, aby następnie wybrać się na wyśmienitą kolację...

Być może Twoja mama jest mistrzynią domowej kuchni – lepi znakomite pierogi i przyrządza żurek na prawdziwym zakwasie – zaskocz ją smakami Barcelony! Skosztujcie najlepszej na świecie szafranowej paelli z owocami morza, a na deser wypijcie prawdziwą, aż gęstą czekoladę.

MADRYT

Place i uliczki hiszpańskich miast nieustannie tętnią nocnym życiem – możecie wybrać się z Mamą na wspólną imprezę!

Jeśli zaś ma duszę artystyczną, koniecznie wybierzcie się do muzeum Prado, które uchodzi za jedno z najważniejszych muzeów malarstwa klasycznego na świecie.

Centrum Sztuki Królowej Zofii, Pałac Królewski czy świątynia Debod będą kolejnymi punktami obowiązkowymi do zwiedzenia.

Chwilę odpoczniecie zaś w parku Retiro, aby w koncu wybrać się do serca miasta – na słynne place PlazaMayor oraz Puerta del Sol, nieustannie oblegane przez turystów.

Na deser najlepsze będą tradycyjne churros, ale na osłodę warto też posłuchać flamenco i wybrac się na pokazy tańca – Mama będzie zachwycona!

Najlepszą porą na zwiedzanie Madrytu są miesiące wiosenne, gdyż upał nie przeszkadza w zwiedzaniu.

BUDAPESZT

Wybierzcie się z Mamą do Budapesztu, jednego z najpiękniejszych miast europejskich. Malownicze położenie nad brzegiem Dunaju, zachwycający zamek, most łańcuchowy, zabytkowe kamienice – to tylko kilka z jego atrakcji.

Dajcie się oczarować także wieczorem – podziwiajcie m.in. grę świateł na cudownej Starówce...

Podczas spaceru słynnym deptakiem Váci utca zachwyci Was nie tylko architektura, ale także liczne modne butiki. Pozwólcie sobie na wspólne zakupy!

Atrakcją dla Mamy może też być prawdziwa oaza spokoju, Wyspa Małgorzaty, zajmująca aż 96 ha, a także prawdziwe perły natury - podziemne źródła oraz termy. Możecie zażyć wspaniale relaksujących kąpieli błotnych oraz leczniczych!