X
Ładowanie...

Mniej znane, a jakie piękne!

Znasz już Rzym, Londyn, Paryż itd. Wybierz się do mniej znanego miasta - oto 3 europejskie propozycje na Urlop!

OTO NASZ TOP 3!

Europa nadal potrafi zaskakiwać – podpowiadamy, które miasta warto odwiedzić, mimo że nie są wymieniane jednym tchem obok Paryża, Rzymu, Londynu czy Barcelony. Przekonaj się jednak, że niesłusznie! Wybraliśmy 6 wyjątkowych miast, idealnych na krótki urlop, w których nie brakuje zabytków oraz innych atrakcji. Jako pierwsze prezentujemy wybrane trzy, a niebawem zaproponujemy kolejne!

PORTO

Porto uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast Portugalii - położony jest nad Oceanem Atlantyckim oraz malowniczą rzeką Douro. Zwiedzanie rozpocznij od spaceru po starej dzielnicy portowej Ribeira, uznawanej za serce Porto. Nadbrzeże oraz średniowieczną dzielnicę wpisano na cenioną Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto też przysiąść na słodkich 'churros' lub wytrawnym ‘francesinha‘, toście zapiekanym z jajem sadzonym lub szynką. Piękno Starówki, urocze piaszczyste plaże przy dzielnicy Foz, atrakcje dla miłośników sztuki, przejażdżka starym tramwajem oraz smakowita kuchnia wypełnią urlop po brzegi! Po przeciwnej stronie rzeki leży malownicze Vila Nova de Gaia, raj dla miłośników win. Pełno tu piwnic i świetnie zaopatrzonych magazynów. Udaj się na degustację, a także podziwiaj najpiękniejszy widok na Porto.

BRUGIA

Flandria słynie z bogatej tradycji mieszczańskiej oraz zabytkowych miasteczek. Bajeczna, romantyczna, magiczna, niemal zaklęta w bordowej cegle – flamandzka Wenecja będzie świetna na krótki wypad. Zabytkowa zabudowa, urocze kamieniczki i klimatyczne zakątki sprawiły, że obszar ten wpisano na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tu poczujesz się niczym w wehikule czasu… Wybierz się na długie spacery po brukowanych uliczkach zabytkowej Starówki, słynącej z najlepiej zachowanego w Europie średniowiecznego kompleksu urbanistycznego. Ratusz na pewno widziałeś na filmie "Najpierw zwiedzaj, potem strzelaj" z Colinem Farrellem w roli głównej. Warto też spróbować belgijskich gofrów oraz frytek serwowanych z rozmaitymi dodatkami – m.in. sosem z orzeszków ziemnych. Możesz też połączyć zwiedzanie z przyjemnościami – udaj się do Muzeum Frytek oraz Muzeum Czekolady!

ZURYCH

Sercem Szwajcarii jest Zurych, malowniczo położony nad ogromnym i przejrzyście czystym jeziorem. Wypływa z niego rzeka Limmat, która przepływa przez środek miasta, dzieląc je na dwie części. Spaceruj po historycznej dzielnicy Altstadt zajmującej pow. aż 2 kmw! Niederdorf, najpopularniejszy deptak na Starówce, wieczorem tętni życiem i zamienia się w imprezownię. Wspaniale zachowana średniowieczna zabudowa kryje wiele zabytków – m.in. XIII-wieczny kościół Fraumünster, domy cechowe, romańską katedrę Grossmünster czy rzymską warownię na wzgórzu Lindenhof. Zwróć uwagę na barokowy Rathaus, dawną siedzibę ratusza zbudowaną na kolumnach wbitych w samo dno rzeki! Na straganach degustuj serów dojrzewających, chluby mieszkańców. Jeśli pogoda obfituje w słońce, wybierz się w rejs statkiem lub odpocznij na plaży...