X
Ładowanie...

Długi Weekend

Jeśli pochmurna jesień psuje Wam humor, puśćcie wodze fantazji i wyruszcie na poszukiwanie słońca. Możecie zaplanować wyjazd na dwa sposoby.

Rzym

Wieczne Miasto na Siedmiu Wzgórzach – cudowna stolica Włoch oferuje nieskończenie wiele możliwości! Poświęć jej kilka dni, dostrzeż różne oblicza, poznaj odmienną kulturę i fascynują historię, a także wybierz się w rejs po rzece Tyber, aby poczuć specyficzny klimat miasta i włoski temperament.

Przecież wszystkie drogi prowadzą do Rzymu… w weekend listopadowy możesz podziwiać niezwykłe zabytki, ale daj się uwieść miastu i troszkę pobłądź, aby odkryć wszystkie jego uroki, a w końcu i smaki – zatrzymaj się na najlepsze espresso, aromatyczną pastę lub ręcznie robione lody, np. o smaku białego wina lub sorbet o smaku cytryny i bazylii. Kulinarna wyobraźnia Włochów nie zna granic!

Paryż

Paryż okraszony jest romantyzmem, doprawiony krztą tajemniczości i po szczypcie szaleństwa oraz wytworności – smakuje niezwykle bogato i wykwintnie. Jeśli jesteś głodny wytwornych smaków i smaczków, a także pięknych zabytków i paryskiej atmosfery, w weekend listopadowy skuś się na wypad do Miasta Marzeń!

Nie ma lepszego miejsca na bajkowy wypad – wyśmienita kuchnia, drzemka w hamaku nad Sekwaną, oryginalna moda paryska, ogrody Trocadero czy te niezliczone zabytki wśród gęstej zabudowy, których nie trzeba przedstawiać!

Barcelona

Stolicę Katalonii, malowniczo położoną nad Morzem Śródziemnym, założyli legendarni Fenicjanie – niezależnie od pory roku jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów destynacji o każdej porze roku. W listopadzie tym przyjemniej jest poczuć śródziemnomorski klimat, udać się na piaszczystą plażę, odpocząć pod palmami i zachwycać się tym niezwykłym miejscem.

Wieczorem i tak wszyscy odnajdziecie się w uroczej knajpce przy lampce wina i wyśmienitej kolacji – do katalońskich specjałów należą m.in. butifarra, czyli lokalne kiełbaski, ale i krewetki czy gulasze rybne.

Mediolan

Słynne mediolańskie nightlife najmocniej tętni w dzielnicy Navigli – tu aż dudni każdej nocy od doskonałej zabawy w licznych klubach lub na powietrzu i głośnej muzyki. Jeśli chcesz spędzić weekend możliwie intensywnie, koniecznie wybierz się właśnie do Mediolanu! To jedna z największych włoskich metropolii, przełamująca wyobrażenia, naszpikowana zarówno kontrastami, jak i zabytkami oraz atrakcjami.

Dla fanów mody to istny raj, a wielbicieli zabytków zachwyci piękna XIV-wieczna katedra, muzeum sztuki, bazylika San Simpliciano, zamek Sforzów, kościół San Barnaba e Paolo, czy jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie, „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci.

Florencja

Włochy to pewniak na długi weekend – tyle że są one tak różnorodne, że trudno skonkretyzować kierunek wyjazdu. Na intensywny wypad warto wybrać równie dynamiczne miejsce, a Florencja oznacza ruch, tłum i gwar – miasto nieustannie kipi włoskim życiem i nie zasypia ani na chwilę! We Florencji każdy odnajdzie ducha historii i wspaniałych artystów…

W pobliżu licznych zabytków rozstawili się miejscowi handlarze z oryginalną biżuterią oraz własnymi wyrobami rzemieślniczymi…

Stolica Toskanii kusi wszystkich przybyłych do tego regionu – kolebki renesansu, pełnej malowniczych miasteczek i cudownych krajobrazów, a także miłośników wina. Bez butelki karmazynowego płynu nie można stąd wyjechać…!

Londyn

W długi weekend możesz zaszyć się w domu i oglądać film za filmem – m.in. „Mój tydzień z Marilyn”, „Incepcję” czy „Sherlocka Holmesa”, „Noting Hill”. We wszystkich będziesz podziwiać Londyn, a także żałować, że tam nie jesteś…

Obawiasz się, że miastu brakuje nieco fantazji? Niemożliwe! W końcu to miasto Harry’ego Pottera – udaj się na poszukiwania peronu 9 ¾, w rejs po Tamizie czy do wybranego parku rozrywki. Miasto dynamicznie się zmienia i tętni życiem – jak na jedną ze światowych metropolii przystało.