X
Ładowanie...

Gdańsk - Czas na City Break!

Trójmiasto oddziałuje potrójną mocą atrakcji - jeśli pragniesz więcej, podróżuj z nami!

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Międzynarodowy port lotniczy, choć położony w gdańskiej dzielnicy Matarnia, funkcjonuje jako lotnisko w Rębiechowie i nosi imię Lecha Wałęsy. Znajduje się ok. 10 km na zachód od Gdańska, 11 km od Sopotu, a także 23 km od Gdyni - w pobliżu trójmiejskiej obwodnicy. Warto też dodać, że stanowi ono zapasowe lotnisko dla warszawskiego Okęcia, a zarazem trzeci polski port lotniczy - tuż za wspomnianym warszawskim Lotniskiem Chopina na oraz krakowskimi Balicami. Poniżej prezentujemy różne opcje dojazdu na lotnisko.

Opcje dojazdu

Samochód
  • - z centrum Gdańska: należy kierować się Aleją Zwycięstwa, która przechodzi w Aleję Grunwaldzką, następnie na wysokości Galerii Bałtyckiej skręcić w lewo - w ulicę Słowackiego. Jadąc tą ulicą prosto, przejedziesz nad obwodnicą Trójmiasta, aby po kilku kilometrach - po lewej stronie - zobaczyć lotnisko.
  • - z Pruszcza Gdańskiego: należy jechać obwodnicą trójmiejską w stronę Gdańska, aż po lewej stronie zobaczysz wieżę portu lotniczego. Zjedź z E28 na wysokości Centrum Matarnia (będzie ono po prawej stronie), skręć w lewo i kieruj się drogą 472.
  • - z Gdyni albo Sopotu: należy dojechać do obwodnicy trójmiejskiej, kierować się w stronę Gdańska, zjechać z drogi E28 na wysokości Centrum Matarnia (będzie ono po lewej stronie), następnie skręcić w prawo - aby drogą 472, która prowadzi bezpośrednio na lotnisko.

Przed lotniskiem znajduje się płatny parking - można zarezerwować na nim miejsce postojowe także przez Internet.

Taksówka

Najdroższą opcja jest kurs taksówką - ceny za transfer są różne, zależnie od wybranej firmy i miejsca odzjazdu. Wybierajac się z centrum Gdańska, trzeba być przygotowanym na wydatek ok. 60 złotych.

Pociąg

Można dojechać na lotnisko Pomorską Koleją Metropolitalną, której operatorem jest Szybka Kolej Miejska SKM. Pociągi kursują co kwadrans z Gdańska-Wrzeszcza (zatrzymują się tu wszystkie pociągi dalekobieżne jadące przez Trójmiasto) na stację Gdańsk Port Lotniczy. Wybrane (głównie we wczesnych godzinach) odjeżdżają też ze stacji Gdańsk Główny lub Gdynia Główna. Oferowane są również podróże z przesiadką - np. z Wrzeszcza w kierunku Gdyni Śródmieścia lub Sopotu. Co więcej, na lotnisko można dojechać także z Kaszub (stacja Kartuzy). Bilety są dostępne m.in w automacie ustawionym po wschodniej stronie terminala T2.

Autobus

Na lotnisko kursują autobusy komunikacji miejskiej następujących linii: 110 (na trasie Gdańsk-Wrzeszcz Dworzec PKP - Port Lotniczy), 210 (Gdańsk Dworzec Główny PKP - Port Lotniczy), 4A (z Gdyni Głównej) oraz 122 (Sopot - Kamienny Potok SKM - Port Lotniczy), a także nocna N3 (Gdańsk Dworzec Główny PKP - Wrzeszcz PKP - Port Lotniczy).

Minibusy

Oferowane są też przejazdy przez licznych przewoźników dowożących pasażerów z innych miast, m.in. z Olsztyna, Torunia, Koszalina, Słupska, Ostródy, Lęborka, Ustki itd.