X
Ładowanie...

Katowice - Czas na City Break!

Wyleć z katowickiego spodka - udaj się w niemal kosmiczną odyseję, ale po Europie!

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach

Międzynarodowy port lotniczy położony jest w miejscowości Pyrzowice, ok. 30 km od centrum Katowic. Ponadto stanowi on regionalny port całego województwa śląskiego, a pod względem liczby odprawianych pasażerów i operacji lotniczych zajmuje czwarte miejsce wśród lotnisk w Polsce. Poniżej prezentujemy różne opcje dojazdu na lotnisko.

Opcje dojazdu

Samochód

bezpośrednio na lotnisko dojedziesz drogą wojewódzką nr 913. W pobliżu są też dwa bezkolizyjnewęzły - Pyrzowice-Lotnisko łączący drogę 913 z drogą ekspresową S1 i portem, a także Pyrzowice łączący autostradę A1 z S1. Droga wojewódzka 913 krzyżuje się ponadto z drogą krajową nr 78 łączącą województwo świętokrzyskie z granicą polsko-czeską. Jadąc autostradą A1, można szybko dotrzeć na lotnisko z południa województwa śląskiego.

Autobus

Codziennie odjeżdżają autobusy komunikacji miejskiej: linia 53 i 85 z Bytomia, linia 17 z Mierzęcic, Airport Bus z Katowic. Ponadto autobus "Linia Lotnisko" kursuje na trasie Katowice Centrum - Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach - Katowice Centrum. Poza tym transfer oferują liczni prywatni przewoźnicy.