X
Ładowanie...

Kraków - Czas na City Break!

Jeśli znasz już czar stolicy Małopolski, wybierz lot w inne magiczne miejsce!

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice

Lotnisko Kraków-Balice położone jest ok. 10 km na zachód od centrum miasta. Stanowi ono drugi co do wielkości port lotniczy w Polsce – tuż za warszawskim lotniskiem Chopina na Okęciu. Do dyspozycji podróżnych są dwa terminale (T1 oraz T2), z których korzystają ponad trzy miliony pasażerów w ciągu roku. Połączenie z centrum Krakowa oferują różne środki transportu - poniżej prezentujemy poszczególne opcje.

Opcje dojazdu

Samochód

Na lotnisko można sprawnie dojechać prywatnym samochodem, gdyż znajduje się ono w pobliżu dróg wojewódzkich. Przed terminalem oraz przy drogach dojazdowych przygotowano zaś liczne parkingi. Należy kierować się na Balice (ul. Kpt. M. Medweckiego 1), jadąc obwodnicą E77 oraz autostradą A4. Z centrum zaś należy jechać ulicą Balicką od strony Armii Krajowej. Czas przejazdu z centrum wynosi zwykle około 30 minut (w zależności od pory dnia i zagęszczenia ruchu).

Pociąg

Pospieszny Balice Ekspres z dworca Kraków Główny kursuje codziennie co pół godziny ze stacji kolejowej Kraków Lotnisko. Ponadto pociągi Kolei Małopolskich dowożą pasażerów ze stacji Wieliczka Rynek-Kopalnia. Podróż do centrum zajmuje zwykle około 17 minut - jest to zarazem najszybsza opcja. Bilet jednorazowy na trasie Kraków Lotnisko - Kraków Główny kosztuje 8 złotych. Z przystanku kolejwego na terminale lotnicze transport zapewnia z kolei tzw. Shuttle Bus.

Taksówka

Ceny za przejazd z centrum wahają się od 29 do 129 złotych (w taryfie dziennej) - zależnie od strefy. Polecamy też sprawdzić ceny z konkretnego miejsca przed planowaną podróżą. Postoje taksówek znajdują się przed terminalem 1 oraz 2. Kursy można zamawiać także telefonicznie lub przez Internet.

Autobus

Autobusy dwóch dziennych linii dowożą podróżnych na lotnisko z różnych cęści miasta. Z Dworca Głównego Wschód kursuje linia 292 (czas przejazdu: 36 minut) oraz linia 208 (czas przejazdu: 43 minuty). Ponadto uruchomiono także autobus linii nocnej 902 (czas przejazdu: 29 minut). Bilet tzw. jednoprzejazdowy kosztuje 4 złote (ulgowy 2 zł). Dostępne są także bilety czasowe.

Inne autokary i minibusy

Połączenia dalekobieżne są możliwe z przystanku znajdującego się w zatoce przed stanowiskiem linii 208. Stanowią one dogodne rozwiązanie dla podróżnych m.in. z Katowic, Przemyśla, Opola, Wrocławia, Rzeszowa czy Krakowa.