X
Ładowanie...

Poznań - Czas na City Break!

Opatrzyły Ci się poznańskie koziołki? Spędź weekend, podróżując po Europie!

Port Lotniczy Poznań Ławica im. Henryka Wieniawskiego

Międzynarodowe lotnisko Poznań Ławica od centrum miasta oddalone jest tylko o ok. 7 km. Mimo że należy do jednych z najstarszych polskich lotnisk, pod względem liczby odprawianych pasażerów oraz operacji lotniczych plasuje się na siódmej pozycji. Obsługuje sześciu stałych przewoźników, a w sezonie także loty czarterowe.

Opcje dojazdu

Samochód

Lotnisko mieści się przy ul. Bukowskiej 285, jedynie ok. 7 km na zachód od centrum Poznania, przy drodze wojewódzkiej nr 307. Najprostszy dojazd od wschodu, zachodu i południa zapewnia autostrada A2 - podróżując jej odcinkiem w kierunku Świecka, należy skręcić w prawo na węźle drogowym Poznań-Zachód, a potem drogą ekspresową S-11 udać się na wojewódzką nr 307 (zjazd - węzeł Poznań-Ławica), która prowadzi bezpośrednio na lotnisko. Z kolei podróżujący od strony północnej powinni wybrać drogę ekspresową S-11, a następnie – przez węzeł Poznań-Ławica – zjechać na drogę wojewódzką 307. Przed lotniskiem znajdują się płatne parkingi.

Taksówka

Dogodny, choć najdroższy dojazd zapewniają także taksówki - cena za kurs z centrum wyniesie ok. 30 zł (zależy m.in. od przewoźnika czy natężenia ruchu). Postój rekomendowanych przewoźników znajduje się bezpośrednio przed wyjściem z hali przylotów.

Autobus

Między centrum a lotniskiem kursują cztery linie autobusowe - ich przystanki znajdują się obok lub w pobliżu terminali. Ze ścisłego centrum (przystanek Rondo Kaponiera) kursują dwie linie dzienne - nr 48 oraz nr 59, a także nocna 242. Według rozkładu czas podróży wynosi zwykle ok. 30 minut. Dostępna jest także pospieszna linia L łącząca lotnisko z Dworcem Głównym PKP.