X
Ładowanie...

Wrocław - Czas na City Break!

Zasłynął jako jedna z Europejskich Stolic Kultury - a czy poznałeś już inne?

Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika

Oto Najbardziej Przyjazne Lotnisko w Polsce - taki tytuł przyznali mu sami pasażerowie! Z kolei Business Traveller uznał je aż dwukrotnie za najlepsze regionalne lotnisko dla pasażerów biznesowych!

Znajduje się ono ok. 10 km od centrum Wrocławia, na osiedlu Strachowice, niedaleko Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Stanowi piąty polski port lotniczy pod względem liczby odprawianych pasazerów, dysponuje po jednym terminalu pasażerskim krajowym i międzynarodowym. Co więcej, obecnie korzysta z niego sześć regularnych linii lotniczych, a w sezonie letnim dodatkowo oferta poszerzana jest o połączenia czarterowe. Poniżej prezentujemy różne opcje dojazdu na lotnisko.

Opcje dojazdu

Samochód

Jeśli wybierzesz podróż własnym autem, kieruj się do południowo-zachodniej części miasta, w pobliżu obwodnicy Wrocławia. Stąd zaś sprawnie dojedziesz na lotnisko - zarówno od strony Warszawy drogą S8, jak i Poznania - drogą krajową nr 5, a także od południa - drogą krajową nr 8 czy autostradą A4. Dla podróżnych przygotowano ponad 2000 miejsc parkingowych - tuż przy terminalu, więc nie trzeba korzystać z dowozu busem (co konieczne jest m.in. w Warszawie). Dzienny postój wiąże się z opłatą 24 zł, jeśli jednak planujecie pozostawić auto na dłużej, cena będzie korzystniejsza - 59 zł za postój od 5 do 10 dni. Miejsce można zarezerwować wcześniej, także przez Internet, zyskując atrakcyjny rabat. W strefie krótkiego postoju - tzw. Kiss&Fly - na 10 minut można zaparkować bezpłatnie.

Taksówka

Na lotnisko wygodnie dojedziesz taksówką - podróż z serca Wrocławia zajmuje zwykle ok. 20-30 minut. Orientacyjna opłata za kurs z centrum (wg taryfy dziennej) wynosi ok. 45-55 zł, ze stacji Dworzec Główny ok. 50-60 zł. Czas oraz koszt zależny jest także od wielu czynników - np. natężenia ruchu, utrudnień, objazdów itd.

Autobus

Z Dworca Głównego PKP i Dworca Centralnego PKS dojedziesz linią dzienną przyspieszoną 406 - autobusy odjeżdżają codziennie co 20 minut, a przejazd trwa ok. 30 minut (zależnie od natężenia ruchu). Nocą zaś można skorzystać z linii 249 - kursy z centrum przez lotnisko w kierunku Jarnołtowa są zaplanowane trzy razy na dobę.