X
Ładowanie...

Najpiękniejsze miejsca na romantyczny weekend w Europie

Daj się ponieść uczuciom i zarezerwuj wygodny tani lot dla dwojga w niezwykłej lokalizacji!

Prawdziwie zakochani nie potrzebują specjalnego święta, aby celebrować swoją miłość. Mogą to robić zawsze i wszędzie. Dlatego przeanalizowaliśmy to „wszędzie” i wybraliśmy dla Was 10 najbardziej romantycznych miejsc w Europie. Gorąco je polecamy i gwarantujemy, że po takiej podróży temperatura Waszych uczuć jeszcze wzrośnie.

Rzym

WIECZNIE ROMANTYCZNY RZYM

Stolica Italii to wymarzone miejsce dla zakochanych. Urokliwe uliczki i place sprzyjają długim spacerom z przerwami na kolejne lampki czerwonego wina. To także raj dla zakochanych w stylowych skuterach i emocjonujących rajdach po mieście! W trakcie przejażdżek polecamy zahaczyć o most Ponte Milvio, przypiąć do niego kłódkę ze swoimi imionami i wyrzucić kluczyk do Tybru. A jeśli komuś przyjdzie do głowy sprawdzenie szczerości drugiej strony, może to zrobić w Ustach Prawdy, czyli rzeźbie, która według legendy,… pozbawia dłoni mijających się z prawdą! Nam to to nie grozi, bo zapewniamy Was, że Rzym jest idealny na randkę i jest to szczera prawda :)

Wenecja

OPŁYWAJĄCA W UCZUCIA WENECJA

Wenecja została chyba specjalnie wymyślona i wybudowana dla zakochanych, którzy szukają bajkowej scenerii i słodkiego wypoczynku. Ciasne uliczki zachęcają do spacerów, które nie mają zaplanowanej trasy. Prędzej czy później i tak dotrze się przecież do jednego z kanałów, po których kursują gondole. Taki rejs to wręcz idealny wstęp do romantycznego wieczoru, z wyśmienitą kolają oraz… równie fascynującym ciągiem dalszym. Kolejnego dnia warto zobaczyć światowej klasy zabytki sztuki i architektury, łącznie ze słynnym Placem św. Marka. Ze swojej strony polecamy Wam wizytę w najsłynniejszej weneckiej kawiarni – Caffe Florian. Tam kawa smakuje niczym czysta miłość.

Liguria

DROGA MIŁOŚCI WIEDZIE DO LIGURII

Każdy kto jest zakochany, powinien się wybrać do włoskiej Ligurii, aby razem z wybranką lub wybrankiem serca przebyć Drogę Miłości. To nadmorski (fantastycznie położony!) deptak, łączący miejscowości Riomaggiore i Manarola. Ma 1,6 km i oferuje widok na morze, skalne urwiska oraz… tysiące kłódek. To dowody i symbole miłości umieszczone przy szlaku przez zakochane pary. Można tam także zobaczyć wyznania i malunki umieszczone na skałach i kamieniach. Gorąco polecamy taki spacer, choć może bez elementu malowania po skałach… Zamiast tego rekomendujemy zwiedzanie Parku Narodowego Cinque Terre, w ramach którego biegnie Droga Miłości.

Lizbona

ZAKOCHANA DO SZALEŃSTWA LIZBONA

Czy to prawda, że w słonecznej Lizbonie łatwo się zakochać od pierwszego wejrzenia? Przekonajcie się! Odkryjecie tam różne oblicza miłości - wybierzcie się na spacer uliczkami Alfamy lub wieczorną przejażdżkę zabytkowym tramwajem, wstąpcie do winoteki na karafkę porto czy do cukierni na babeczkę z budyniem pasteis de belem, a potem na koncert. Zwieńczeniem wieczoru niech będzie zachód słońca na plaży Praia Guincho lub widok krańca Europy widocznego na Cabo da Roca. Innego dnia skoczcie pociągiem lub autem do malowniczej Sintry, której widoków mogłoby pozazdrościć pół Europy. Ale przede wszystkim uważajcie, bo... zakochacie się w samej Lizbonie!

Amsterdam

AMSTERDAM - MIASTO ROZPUSTY?

Amsterdam w pełni zasłużył na określenie „Wenecja Północy" - prezentuje to, co najlepsze we włoskim mieście, ale w nowoczesnym stylu. Można wypłynąć w rejs, podziwiać Pałac Królewski, plac Dam, a potem wybrać się do Muzeum van Gogha albo modnych klubów. W pobliżu skosztujcie kolacji w jednej z... pływających restauracji. Alternatywnie wieczory można spędzić w słynnej Dzielnicy Czerwonych Latarni albo... Muzeum Seksu. Tak, Amsterdam nie bez powodu nazywany jest miastem rozpusty. Ale to również europejska stolica tolerancji, której romantyczny klimat może poczuć każda para...

Jezioro Garda

JEZIORO PEŁNE MIŁOŚCI

Zakochani z całego świata zjeżdżają do Werony, by poczuć atmosferę, towarzyszącą wielkiej miłości Romea i Julii. Przy Via Cappello stoi dom, który Szekspir opisał jako siedzibę rodu Capuleti. To tam można zobaczyć słynny balkon, pod którym stał Romeo. Ale Werona to także piękne, bogate miasto - naprawdę można się w nim zakochać. Co więcej, niedaleko miasta leży jezioro Garda. Tak wielu romantycznych nadbrzeżnych miasteczek nie widzieliśmy chyba nigdzie! To okolice wręcz stworzone do długich, niespiesznych spacerów, relaksu i okazyjnego zboczenia ze szlaku. W jakim celu? Nie powiemy, przecież sami wiecie to najlepiej! Prawda? ;)

Toskania

KAMERALNA TOSKANIA

Czy Wy też chcielibyście się zaszyć w bajkowej krainie i cieszyć się jedynie idealną pogodą, pięknem krajobrazu, smakiem wina, wybitnym jedzeniem oraz przede wszystkim sobą nawzajem? Tak proste - a jednocześnie niezwykle pożądane - przyjemności oferuje Toskania. Według nas to idealne miejsce na slow weekend dla zakochanych w małych przyjemnościach. Degustacja wina w winnicy prowadzonej przez pasjonatów od pokoleń, zapach i smak miejscowego sera czy wędlin, kontemplacja dzieł sztuki w wypełnionej pięknem Florencji – to składniki, z których można (a nawet trzeba!) przyrządzić naprawdę wyjątkową podróż. Spróbujcie Toskanii, a zakochacie się w niej na zabój!

Paryż

ZAKOCHANY PARYŻ

Jeśli planujesz wyjątkową randkę, a może nawet zaręczyny, zabierz ukochaną osobę na rejs po Sekwanie, a potem zamów mule w białym winie w klimatycznej knajpce i… zbierz się na odwagę! Jeśli szukasz czegoś innego – nie będzie z tym problemu, stolica Francji pełna jest urokliwych miejsc. Naszym zdaniem można tam znaleźć co najmniej kilkanaście lokalizacji do świętowania tak ważnych wydarzeń. Wieża Eiffla - symbol Paryża - to wymarzona sceneria zaręczyn. Na jej szczycie można wybrać się na wyjątkową kolację, a o zmierzchu podziwiać jedną z najbardziej romantycznych panoram w Europie. Pamiętaj tylko, żeby w tej okolicy nie klęknąć przypadkowo, np. wiążąc sznurówki, bo może się zrobić niezręcznie!

Cypr

CYPR – WYSPA MIŁOŚCI

Patronką Cypru jest Afrodyta, bogini miłości, więc nic dziwnego, że ta wyspa znalazła się w naszym zestawieniu. Jesteśmy oczarowani widokami, smakami i zapachami, które stanowią idealne tło dla osób zakochanych w pięknych miejscach oraz oczywiście w sobie nawzajem. Rekomendujemy odwiedzenie niezwykłego Pafos i Skały Afrodyty, przy której doskonale zabrzmią romantyczne deklaracje, obietnice i pytania. Tak tylko sugerujemy. Równie mocno polecamy spacery górskimi szlakami oraz wizyty w winnicach, gdzie można zobaczyć, jak powstaje miejscowe wino. Czy jest ktoś, kto nie chciałby go spróbować z ukochaną osobą?

Sardynia

SARDYNIA – RAJ DLA ZAKOCHANYCH

Sami się zastanawiamy, czy Sardynia nie jest… zbyt piękna na romantyczny wypad. Poważnie! Bardzo łatwo stracić dla niej głowę, a z takiego obrotu spraw z pewnością nie byłaby zadowolona ta druga, najważniejsza przecież, osoba. Starajcie się tak kierować uczuciami, aby ich większość płynęła do ukochanej lub ukochanego, a reszta w stronę najpiękniejszych w Europie plaż, efektownych gór i niezwykle klimatycznych miasteczek. Jednym z nich jest Ozieri, w którym spoczywa części relikwii biskupa Valentino da Interamna, czyli samego św. Walentego! Co więcej, jest to wyspa ludzi długowiecznych, a „odpowiedzialne” jest za to podobno miejscowe wino. Czy może być więc lepsze miejsce dla osób związanych wieczną miłością?