Sprawdź naszą nową stronę internetową. Sprawdź teraz ×

Szukaj
Wylot z
Przylot do
Data wylotu
Data powrotu

 
 
Bagaż

Czego nie można przewozić w bagażu podręcznym?

W bagażu podręcznym zabroniony jest przewóz wszelkich płynów( wyjątek stanowią ich pojedyncze opakowania nie większe niż 100 mililitrów- 3uncje). Dodatkowo produkty te - powinny być zapakowane w jedną, przezroczystą torbę plastikową, z systemem wielokrotnego zamknięcia (np. torebka strunowa lub z taśma klejąca), o pojemności do 1 litra (np. torebka dwuścienna o wymiarach 220 mm/150mm lub 200 mm/200mm).

Pojęcie płynu obejmuje: napoje, żele, pasty, emulsje, płynne mieszanki oraz zawartość pojemników będących pod ciśnieniem, a także pasty do zębów, żele do włosów, zupy, syropy, perfumy, dezodoranty, pianki do golenia, aerozole oraz inne produkty o podobnej konsystencji. Oprócz tego nie można przewozić narzędzi ostrych, np. pilników, nożyczek, jak również substancji niebezpiecznych.

Dopuszcza się następujące wyjątki: produkt, który jest pasażerowi niezbędny podczas podróży z przyczyn medycznych (np. dieta bezglutenowa). Dotyczy to również specjalnego pokarmu dla niemowląt, zakładając, że opiekunowie dziecka przewożą jego rozsądną ilość, niezbędną na czas podróży. W bagażu podręcznym Można również przewieźć produkt, który został zakupiony w sklepie wolnocłowym (duty-free), pod warunkiem, że obsługa sklepu odpowiednio go opakowała.