X
Ładowanie...

Lotnisko Warszawa Modlin

Lotnisko Modlin

Lotnisko Warszawa Modlin

Kod IATA: WMI

Inne nazwy: lotnisko Modlin, lotnisko Warszawa-Modlin, lotnisko Warszawa

Adres lotniska

ul. gen. Wiktora Thommée 1a, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki, POLSKA

Lotnisko Warszawa Modlin to drugi port lotniczy w Polsce względem liczby przewożonych pasażerów (2 859 191 w 2016 roku). Znajduje się 40 km od centrum Warszawy. Specjalizuje się w lotach krajowych i europejskich. Jest bazą dla tanich linii lotniczych, a obecnie z lotniska korzysta Ryanair, głównie na trasach międzynarodowych. Lotnisko posiada bezpośrednie połączenia z ok. 30 miastami w Europie. Niskie ceny biletów lotniczych i łatwy dojazd z Warszawy sprawiają, że ogromna liczba Polaków właśnie z niego rusza co roku na wakacje.

Najtańsze bilety z lotniska Warszawa Modlin

Dojazd na lotnisko Warszawa Modlin

Lotnisko w Modlinie znajduje się około 40 km od centrum Warszawy. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące tego, jak dojechać do lotniska Warszawa-Modlin różnymi środkami komunikacji.

Autobus

Na lotnisko kursuje bezpośrednio ModlinBus. Nie jest to komunikacja miejska, więc bilet należy kupić u przewoźnika. Przystanki startowe to: Plac Defilad, Lotnisko Chopina. Dojazdy są dopasowane do godzin wylotu, a jazda trwa około 40 minut.

Pociąg

Do Modlina dojedziesz z Warszawy Zachodniej, Warszawy Śródmieście i Warszawy Wschodniej. Pociągi kursują co 20-30 minut.

Koleje Mazowieckie mają w ofercie specjalny bilet lotniskowy, który obejmuje dojazd pociągiem z Warszawy do Modlina i godzinę jazdy komunikacją miejską po Warszawie. Pamiętaj, że ze stacji kolejowej w Modlinie do lotniska jest jeszcze kawałek drogi. Na tej trasie kursują autobusy i busy rozkładem dostosowane do godzin wylotów.

Wskazówka: jeżeli posiadasz warszawską kartę miejską, dojedź do końca strefy (pierwszej lub drugiej) i dopiero od tej stacji kup bilet kolejowy.

Samochód

Wjedź na Wisłostradę i jedź na północ drogą S7. Uważaj na korki w godzinach szczytu. Jazda trwa około 40 minut.

Parking na lotnisku Warszawa Modlin

Lotnisko Warszawa Modlin posiada kilka własnych parkingów, a do tego w okolicy znajdują się parkingi prywatne. Zwróć uwagę na ceny i odległość od lotniska oraz to, czy dalej położone parkingi oferują w cenie dowiezienie na lotnisko i późniejszy odbiór pasażerów.

Parkingi lotniskowe to PA1 i PA7. PA1 dzieli się na parking godzinowy i dobowy. Pierwsze 10 minut postoju jest za darmo. Parking długoterminowy PA7 znajduje się przy drodze 62 i w cenie postoju oferuje transfer na lotnisko.

Bilety lotnicze z Modlina

Do najciekawszych kierunków, w których możesz polecieć z Modlina należą te położone w obrębie basenu Morza Śródziemnego oraz najważniejsze porty lotnicze Europy. Lotnisko nastawione jest na ruch turystyczny obsługiwany tanimi liniami lotniczymi, więc znajdziesz tu tańsze połączenia niż z Warszawskiego Okęcia.

Kierunki całoroczne

 • Grecja: Ateny,
 • Hiszpania: Barcelona, Fuerteventura, Gran Canaria, Madryt, Malaga, Teneryfa,
 • Włochy: Bolonia, Mediolan Bergamo, Rzym
 • Wielka Brytania: Bristol, Glasgow, Londyn Stansted, Liverpool, Manchester,
 • Belgia: Bruksela,
 • Irlandia: Dublin, Shannon,
 • Holandia: Eindhoven,
 • Szwecja: Goteborg, Sztokholm,
 • Niemcy: Kolonia/Bonn,
 • Portugalia: Lizbona,
 • Norwegia: Oslo Torp,
 • Francja: Paryż Beavais.

W sezonie wakacyjnym lub zimowym uruchamiane są dodatkowe kierunki, cieszące się zainteresowaniem albo ze względu na wybrzeże i plaże, albo ze względu na dobre warunki na stokach. Wszystkie loty bezpośrednie i z przesiadkami z tego lotniska znajdziesz na stronie tanie loty z Warszawy-Modlina.

Odprawa na lotnisku Modlin

Na lotnisku Warszawa Modlin można odprawić się na stanowiskach odprawy lub przez internet. Pierwsza opcja w przypadku linii Ryanair jest dodatkowo płatna, druga darmowa. Na lotnisku nie ma kiosków do samodzielnej odprawy. Więcej informacji o sposobie odprawy znajdziesz w mailu z biletem lub dzwoniąc do Centrum Rezerwacji FRU.PL.

Odprawa stacjonarna. Stanowiska do odprawy otwierają się przeważnie na 3 godziny przed planowanym wylotem, a zamykają - w zależności od kursu, 30 lub 40 minut przed planowanym wylotem. Nie przyjeżdżaj na lotnisko na ostatnią chwilę.

Odprawa online. Odprawę internetową powinno robić się przed przyjazdem na lotnisko, żeby móc spokojnie wydrukować karty pokładowe (na lotnisku tego nie zrobisz!). Pamiętaj, żeby na lotnisku posługiwać się tymi samymi dokumentami tożsamości, które podało się w czasie odprawy internetowej. Nie przyjeżdżaj na lotnisko na ostatnią chwilę, bo musisz przejść jeszcze kontrolę bezpieczeństwa i przejść przez bramki do swojego lotu.

Udogodnienia na lotnisku Warszawa Modlin

 • Punkt odprawy dla osób z niepełnosprawnościami (nr 1) oraz słupki SOS do wezwania asysty
 • Pokoje do opieki nad dzieckiem
 • Darmowe Wi-Fi przy zgodzie na pobranie magazynu lotniskowego
 • Punkt zagubionego bagażu
 • Bankomaty Euronet, Pekao, BPS, kantor wymiany walut
 • Sklepy i punkty gastronomiczne: tak - zarówno w strefie odlotów jak i w strefie ogólnodostępnej
 • Wypożyczalnia samochodów