X
Ładowanie...

Instrukcja odprawy online Ryanair

Ważne informacje

Tanie linie lotnicze Ryanair wymagają od swoich pasażerów odprawy online. W przypadku pasażerów, którzy wraz z lotem zakupili miejsca rezerwowane lub chcą je zakupić podczas samej odprawy, termin wykonania odprawy wynosi od 30 dni do 2 godzin przed planowanym wylotem. W przypadku pasażerów, którzy nie są zainteresowani płatnym wyborem miejsca, termin ten wynosi od 4 dni do 2 godzin przed planowanym wylotem.

Odprawy online możesz dokonać tutaj. Dowiedz się więcej o regulaminie tanich linii lotniczych Ryanair.

Uwaga: Jeżeli dokonałeś odprawy, a chciałbyś zmienić termin lotu albo nazwisko pasażera, skontaktuj się z Centrum Rezerwacji FRU.PL najpóźniej 1 dzień przed planowanym wylotem. Koszt otwarcia lotu umożliwiającego taką operację, to 15€/15£, a zmiana danych podlega dodatkowej opłacie. Jeżeli jeden z segmentów lotu został już wykorzystany, zmiana nazwiska jest niemożliwa.

Zmiana nazwiska lub terminu lotu jest niedostępna na lotnisku.

Krótka instrukcja

  • W okienku odtworzenie rezerwacji wybierz „Opcja 1. Adres e-mail”.

  • Wpisz 6-znakowy numer biletu w polu „Numer rezerwacji”.

  • W rubryce „Adres e-mail” wpisz adres, którym posłużyłeś się podczas rezerwacji.

  • Kliknij „Odprawa on-line”. Zaznacz kwadrat przy każdym z pasażerów, a następnie uzupełnij dane wszystkich pasażerów.

  • Teraz użyj przycisku „odprawa”. Zaznacz, na jaki typ miejsca się decydujesz, a następnie kliknij „Odprawa teraz”.

  • Pomiń oferowane usługi dodatkowe i kliknij „Kontynuuj”. Zakończ odprawę, klikając przycisk „Odprawa”.

Ważne: Po potwierdzeniu odprawy należy wydrukować karty pokładowe, które trzeba zabrać ze sobą na lotnisko – za wydrukowanie kart w porcie lotniczym linia naliczy dodatkową opłatę.

Krok po kroku

Krok 1

Odprawy możesz dokonać pod tym linkiem.

Zaloguj się do swojej rezerwacji, w polu „Odtworzenie rezerwacji” wybierając „Opcja 1. Adres e-mail”. W polu „Numer rezerwacji” wpisz 6-znakowy kod, który znajduje się na bilecie elektronicznym przesłanym w e-mailu przez FRU.PL, gdzie został on oznaczony jako „Numer biletu”. W polu adres „Adres e-mail” wpisz adres, którym posłużyłeś się podczas rezerwacji biletu. Następnie uzupełnij miejsce wylotu i przylotu. Kliknij przycisk „Odprawa online”.

Krok 2

W oknie, do którego zostałeś przeniesiony, zaznacz kwadrat przy każdym z pasażerów. Następnie uzupełnij ich dane – nazwisko pasażera i jego datę urodzenia, rodzaj i numer dokumenty uprawniającego do podróży (paszport lub dowód) oraz miejsce jego wydania i datę ważności. Kliknij przycisk „Odprawa”.

Krok 3

Wybierz typ miejsca w samolocie. Jeśli rezygnujesz z wykupienia możliwości wyboru miejsca, kliknij „Bezpłatne, losowo przydzielone miejsce”. Jeżeli natomiast chciałbyś dokupić rezerwację miejsca albo wykupiłeś ją wcześniej, wybierz „Zakup miejsca”. Wówczas wyświetli Ci się plan samolotu z dostępnymi miejscami – wybierz swoje i potwierdź wybór.

Kliknij „Odprawa teraz”.

Krok 4

Wyświetliła się strona z proponowanymi przez przewoźnika usługami dodatkowymi. Jeżeli nie jesteś zainteresowany żadną z nich, zjedź na dół strony i kliknij „Kontynuuj”.

Krok 5

Kliknij przycisk „Odprawa”. Zakończyłeś proces odprawy. Wydrukuj karty pokładowe i zabierz je ze sobą na lotnisko. Za wydrukowanie kart w porcie lotniczym linia naliczy dodatkową opłatę.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Życzymy udanej podróży!

Zapisz się do newslettera i podróżuj taniej!

Dowiedz się pierwszy o najlepszych promocjach lotów, otrzymuj wyjątkowe oferty i oszczędzaj na biletach.

Ten adres email już istnieje. Spróbuj ponownie
Dziękujemy za rejestrację!
Dodaliśmy e-mail: