Sprawdź naszą nową stronę internetową. Sprawdź teraz ×
Szukaj
Wylot z
Przylot do
Data wylotu
Data powrotu
 
 
Instrukcja odprawy online Ryanair

Instrukcja odprawy online Ryanair

Tanie linie lotnicze Ryanair wymagają od wszystkich pasażerów swoich lotów odprawy przez Internet.
Pasażerowie, którzy nie dokonają odprawy online i/lub nie wydrukują kart pokładowych, muszą liczyć się z dodatkowymi opłatami na lotnisku - 70 € za odprawę na lotnisku lub 15 € za wydrukowanie karty pokładowej.

Pasażerowie, którzy wraz z lotem zakupili miejsca rezerwowane lub chcą je zakupić w procesie odprawy, mogą dokonać odprawy od 30 dni do 2 godzin przed wylotem. W tym okresie podczas odprawy można wybrać miejsce w samolocie. Pasażerowie, którzy nie chcą korzystać z płatnego wyboru miejsca, mogą dokonać odprawy od 7 dni do 2 godzin przed wylotem; w takim wypadku miejsca w samolocie będą przydzielane losowo.

Jak dokonać odprawy online Ryanair?

1. Wejdź na stronę do odprawy

Aby przejść na stronę odprawy, >>kliknij tutaj<<.

2. Zaloguj się do swojej rezerwacji

W polu "Odtworzenie rezerwacji" wybierz opcję 1, aby zalogować się do rezerwacji przez adres email.
Odprawa Ryanair 2
W polu "Numer rezerwacji" wpisz 6-znakowy numer rezerwacji z biletu elektronicznego otrzymanego od FRU.PL. W polu "Adres e-mail" wpisz swój adres podany w trakcie rezerwacji.
Bilet elektroniczny FRU.PL

3. Dodaj dokumenty podróży pasażera

Dla każdego pasażera zaznacz pole przy jego nazwisku, aby wyświetlić pola dotyczące dokumentu podróży:
Odprawa Ryanair 2
Dokumentem może być dowód osobisty lub paszport. Wypełnij wszystkie pola, a następnie kliknij "ODPRAWA":
Odprawa Ryanair 3

4. Wybierz typ miejsca w samolocie

Na tym etapie możesz wybrać opcję dodatkowo płatnego rezerwowanego miejsca. Jeśli kupiłeś tę opcję wcześniej wraz z rezerwacją, lub chcesz dokupić ją teraz, wybierz "Zakup miejsca". Jeśli rezygnujesz z możliwości wyboru miejsca, wybierz "Bezpłatne, Losowo przydzielone miejsca":
Odprawa Ryanair 4

5. (opcjonalnie) Wybierz rezerwowane miejsce

Jeśli wybrałeś opcję "Zakup miejsca", zobaczysz plan samolotu z dostępnymi siedzeniami. Wybierz swoje miejsce i potwierdź wybór.
Odprawa Ryanair 5

6. Przejdź do odprawy

Po przydzieleniu miejsca w samolocie kliknij "ODPRAWA TERAZ".
Odprawa Ryanair 6

7. (opcjonalnie) Usługi dodatkowe

Linie Ryanair oferują szereg płatnych usług dodatkowych. Jeśli chcesz zakupić którąś z nich, zaznacz ją. Jeśli nie potrzebujesz żadnych usług, przejdź na dół strony i kliknij "KONTYNUUJ".

8. Zakończ odprawę i wydrukuj kartę pokładową

Kliknij przycisk "ODPRAWA", aby zakończyć odprawę. Następnie wydrukuj kartę pokładową lub zapisz ją na komputerze jako plik pdf do wydrukiwania później. Kartę pokładową należy wydrukować i zabrać na lotnisko. Brak wydruku na lotnisku spowoduje naliczenie dodatkowej opłaty 15 €.
Odprawa Ryanair 7

Pasażerowie, którzy dokonali odprawy online i chcieliby zmienić datę lotu lub nazwisko pasażera, muszą skontaktować się z naszym biurem najpóźniej na 1 dzień przed planowanym wylotem (w godzinach pracy), aby otworzyć żądany lot(y). Koszt otwarcia lotu to €15/£15 za pasażera/za lot w jedną stronę. Kiedy loty zostaną otwarte, pasażerowie będą mogli dokonać zmian w rezerwacji za dodatkową opłatą. Zmiana nazwiska jest niemożliwa, jeśli jeden z segmentów lotu został wykorzystany. Usługa ta jest niedostępna na lotnisku.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem odprawa@fru.pl.