X
Ładowanie...

Tanie loty Baleary - Hiszpania

Raj jest bliżej niż myślisz. Poznaj Majorkę, Minorkę i Ibizę.

Wcale nie trzeba lecieć na drugi koniec świata, by poczuć się jak w raju. Całkiem niedaleko czekają na Was niezwykłe Baleary, które są wypełnione cudami natury oraz niezwykłymi budowlami i zabytkami. Czy musimy dodawać, że pogoda jest tam niemal gwarantowana? Na pewno nie, bo to wie każdy. Zastanówcie się więc, czy wolicie spędzić wakacje na oszałamiającej plaży, na inspirujących wędrówkach czy na… imprezach! Przeczytajcie nasz przewodnik po największych wyspach Balearów i wybierzcie jedną (lub dwie, a co!) dla siebie na najbliższy wypoczynek.

Tanie loty na Majorkę

Majorka

Największa wyspa archipelagu kojarzona jest powszechnie z przepięknymi plażami, krystalicznie czystą wodą i słodkim odpoczynkiem. To wszystko prawda, ale Majorka oferuje znacznie więcej. To też raj dla miłośników długich pieszych wędrówek oraz zapalonych odkrywców uroków niepozornych miasteczek.

W miejscowości Valdemmossa można zobaczyć fortepian Fryderyka Szopena, który spędził tam kilka miesięcy z George Sand. To także miejsce z doskonałym widokiem na skalne klify. Warto też odwiedzić Porto Cristo, którego największą atrakcją są niezwykłe jaskinie Coves des Halms i Coves del Drach oraz jeden z największych podziemnych zbiorników wodnych na świecie – jezioro Martel. W innych miejscach zwiedzicie zamki, klasztory i niezwykle klimatyczne uliczki.

Lećcie na Majorkę i odkrywajcie nieoczywiste atrakcje wyspy lub odpocznijcie na plaży i cieszcie się niesamowitym smakiem tamtejszej kuchni!

Tanie loty na Minorkę

Minorka

Majorka jest najbardziej znana i odwiedzana, Ibiza roztańczona a Minorka słynie ze spokoju i ciszy. A także rajskich widoków, oszałamiających plaż i niepowtarzalnej atmosfery! Nie utkniecie tam w tłumach turystów, bo na wyspie jednocześnie może przebywać maksymalnie 145 tysięcy osób (a samych mieszkańców jest 75 tysięcy). To sposób na ochronę unikalnej przyrody przed zadeptaniem przez turystów. Dlatego nawet w szczycie sezonu nie będziecie mieć problemu z noclegami oraz znalezieniem zacisznego fragmentu plaży jedynie dla siebie.

Minorka jest rezerwatem biosfery UNESCO i jest objęta ochroną w całości. Polecamy odwiedzenie tamtejszych parków natury, odkrycie co najmniej kilku z ponad 100 plaż i wędrówkę nadmorskim szlakiem Camí de Cavalls. A jeśli wolicie zwiedzać miasta, odwiedźcie Ciutadella de Menorca i zachwyćcie się tamtejszymi pałacami i kościołami lub skierujcie się do Maó-Mahón, aby zobaczyć największy po Pearl Harbor naturalny port świata oraz monumentalną twierdzę La Mola. To jak - jesteście już gotowi do wyjazdu?

Tanie loty na Ibizę

Ibiza

Ta wyspa nigdy nie śpi, bo to prawdziwe imprezowe centrum Europy! Jeśli Wasza definicja odpoczynku obejmuje zabawy do białego rana, wybierzcie się tam koniecznie. Wśród wielu klubów znajdziecie m.in. Amnesię, który wielokrotnie wybierany był najlepszym klubem świata. Co ciekawe, założył go filozof, pragnący aby ludzie zapominali tam o troskach i bólach. Stąd nazwa! Ciężko wymienić wszystkie miejsca, w których można się bawić na Ibizie, ale na pewno warto wspomnieć o Privilege, czyli największym klubem świata według księgi rekordów Guinnessa.

Ale Ibiza to także sporty wodne, owoce morza i mniej więcej 50 cudownych plaż! Ich łączna długość to 19 km, więc na pewno znajdziecie odpowiednie miejsce do odpoczynku. Polecamy wyszukiwanie małych kameralnych plaż, ukrytych wśród skał. A jeśli chcecie się zrelaksować na tych najsłynniejszych wybierzcie: Platja d'en Bossa, Cala Tarida, Cala Comte, Playa de Ses Salines lub Cala Longa. Pamiętajcie, żeby się smarować i bawcie się dobrze!