X
Ładowanie...

Tanie loty do Hiszpanii

6 dowodów na to, że rajskie są tam nie tylko wyspy.

Wakacje w kontynentalnej Hiszpanii mogą być równie rajskie jak wakacje na hiszpańskich wyspach, a do tego odwiedzicie tam miasta pełne skarbów kultury i architektury. Wybraliśmy 6 lokalizacji, w których odpoczynek będzie najbardziej komfortowy i różnorodny. Zobaczcie gdzie z muzeum na plażę można dojść pieszo, a dzieł Gaudiego jest mniej więcej tyle samo, co zadowolonych plażowiczów. Zachęcamy Was to przeanalizowania mapy Hiszpanii i wybrania swojego kawałka. Jesteście gotowi na taką dawkę słońca?

Tanie loty do Barcelony

Barcelona

Stolica Katalonii to prawdziwy raj dla miłośników architektury, przepysznego jedzenia i odpoczynku na plaży. Miasto jest wypełnione atrakcjami po brzegi i nic dziwnego, że każdego roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Gdy tam będziecie, koniecznie zobaczcie świątynię Sagrada Familia. Ten symbol Barcelony jest widoczny niemal ze wszystkich części miasta, ale szczególnie polecamy wejście do środka, gdzie zachwycicie się kalejdoskopem świateł, stworzonym dzięki imponującym witrażom. Innym dokonaniem Antoniego Gaudiego jest Park Guell, w którym nacieszycie oczy bajkową architekturą oraz usiądziecie na jednej z najdłuższych ławek świata.

Barcelona to także tętniąca życiem ulica La Rambla, Dzielnica Gotycka, śpiewająca fontanna, wzgórza z oszałamiającymi widokami i stadion piłkarskiej Barcelony. Jest co zwiedzać!

Tanie loty do Madrytu

Madryt

To najwyżej położona stolica europejska, więc wszystko po prostu musi być tam na najwyższym poziomie. Dobrym przykładem są muzea, a właściwie to jedno, najsłynniejsze. Być w Madrycie i nie odwiedzić Prado, to jak odpoczywać nad morzem i nie wejść do wody. Madryckie muzeum imponuje m.in. najwspanialszą na świecie kolekcją malarstwa klasycznego. Gdy zobaczycie już wszystkie dzieła sztuki, przejdźcie się do imponującego Pałacu Królewskiego, a potem do Parku Retiro, gdzie można odpocząć po całym dniu zwiedzania i wynająć łódkę.

A potem zachwycajcie się kolejnymi pałacami, muzeami i placami. Pamiętajcie tylko, by co jakiś czas posilić się pysznymi tapas i kieliszkiem wina. Zwiedzanie Madrytu będzie miało wtedy jeszcze więcej smaku!

Tanie loty do Walencji

Walencja

W mieście sztuki, kuchni, sportu i zabytków absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Walencja to m.in. giełda jedwabiu Lonja de la Seda, która jest wpisana na listę UNESCO, niesamowite rarytasy kulinarne na Mercado Central i bardzo klimatyczna dzielnica El Carmen. Ale to również kilka plaż, z których najbardziej znana jest dwukilometrowa Malvarrosa. Jest powszechnie uznawana za jedną z najlepszych miejskich plaż w Europie. Gdy wyłożycie się na złocistym piasku, z pewnością zapomnicie, że jesteście w tak dużym mieście. Ale potem przypomnijcie sobie o tym i ruszcie do niezwykle fotogenicznego ogrodu botanicznego Jardí Botànic de la Universitat de València lub do Muzeum Sztuk Pięknych. W obu miejscach znajdziecie przepiękne sztuki!

Tanie loty do Alicante

Alicante

Usytuowane w centralnej części Costa Blanca Alicante, przyciąga bliskością znakomitych plaż i słońcem, które bardzo lubi ten fragment Europy. W mieście warto poeksplorować starówkę, która kryje wiele malowniczych zakątków oraz kulinarnych skarbów. Potem wręcz musicie zobaczyć największą atrakcję Alicante, czyli zamek Castillo de Santa Bárbara, który znajduje się na górującym nad miastem wzgórzu. Zapewniamy Was, że widoki są świetne! A gdy się już nimi nacieszycie, wybierzcie się na spacer promenadą Explanada de España. Mówi się, że do jej wyłożenia zużyto aż 6,5 miliona marmurowych płytek. Możecie je oczywiście policzyć, ale zamiast tego rekomendujemy relaks na popularnej plaży Playa del Postiguet. Co Wy na to?

Tanie loty na Malagę

Malaga

Malaga to jedno z najpiękniejszych miast magicznej Andaluzji. Dobrym punktem do rozpoczęcia zwiedzania będzie Alcazaba – świetnie zachowany zamek mauretański wybudowany na wzgórzu w centrum miasta. U jego stóp z kolei znajduję się Teatro Romano, klasyczny rzymski teatr. W mieście narodzin Pabla Picassa grzechem byłoby nie odwiedzić jego muzeum – wstęp kosztuje 8 euro, a zachęceni tą galerią powinni udać się do Centro de Arte Contemporáneo. Malaga jest też dobrym miejscem wyjściowym dla dalszych wycieczek po Wybrzeżu Słońca. Blisko stąd do popularnego kurortu Torremolinos i Nerja, uroczej wsi rybackiej, która jednak utrzymuje się z turystyki. Niedaleko od Nerji znajdują się popularne wśród grotołazów jaskinie. Czy już Was przekonaliśmy do wizyty w Maladze?

Tanie loty do Sewilli

Sewilla

Czym byłaby podróż do Andaluzji bez odkrycia Sewilli, stolicy flamenco? Gdy będziecie w tym mieście, zobaczcie gotycką Katedrę Najświętszej Marii Panny, gdzie pochowany jest Krzysztof Kolumb, Złotą Wieżę, renesansowy ratusz czy też La Giraldę - wieżę, która jest pozostałością po meczecie. Dziś można się na nią wspiąć i zobaczyć piękną panoramę miasta. Poza zabytkami i muzeami Sewilla oferuje również przednią zabawę – nauczcie się tańczyć flamenco, wybierzcie się na któryś z licznych festiwali muzycznych czy otwartych imprez, ale przede wszystkim wyjdźcie na miasto w nocy, gdyż Sewilla ma ogromną liczbę klubów i barów, w których mieszkańcy i turyści bawią się do samego rana. Bawcie się i Wy!