X
Ładowanie...

RAJSKIE KARAIBY

Egzotyczne wakacje w jednym z najpiękniejszych regionów świata?

Czy byliście już na najwspanialszych wakacjach Waszego życia? Jeśli nie, to pora to zrobić! A jeśli tak, to czas je przebić! Karaiby są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o widoki jak z pocztówek i nieskazitelne plaże. Ale to także skarby kolonialnej architektury oraz… polskie samochody i znany z hollywoodzkiego kina radioteleskop! Zobaczcie, jakie jeszcze skarby kryją rajskie Karaiby, a potem zaplanujcie wakacje Waszego życia!

Dominikana

To drugie (po Kubie) co do wielkości państwo na Morzu Karaibskim jest wakacyjnym celem miłośników i znawców plaż. Znajdziecie tam delikatny piasek o idealnym odcieniu oraz perfekcyjnie błękitną wodę. Surferzy wyszaleją się na falach, a amatorzy podwodnych przygód będą mogli ponurkować wśród wraków statków, przypominających te ze znanej serii filmów o piratach.

Republika Dominikany to także żyzne doliny, pustynie i przepiękne jezioro Enriquillo. Środkowa część jest górzysta i porośnięta tropikalnymi lasami, w których można zobaczyć niewiarygodnie kolorowe papugi. Jeśli chcecie poczuć atmosferę Karaibów i odpocząć wygodnie, wybierzcie Dominikanę, która jest wyposażona w nowoczesną infrastrukturę turystyczną, a jej mieszkańcy słyną z przyjaznego nastawienia do turystów

Kuba

To wyspa, na której chyba każdy podróżnik chciałby kiedyś wylądować. Panuje tam niesamowity klimat, łączący karaibskie słońce ze starymi stylowymi samochodami i klimatyczną architekturą. Fani motoryzacji znajdą tam aż 10 000… swojskich maluchów, czyli samochodów, które już niemal zupełnie zniknęły z polskich ulic. Poważnie!

Jednak poza widokami znanymi z pocztówek, Kuba oferuje też atrakcje wpisanej na listę zabytków UNESCO Starej Hawany czy perłę architektury kolonialnej jaką jest Trinidad de Cuba. Niedaleko tego drugiego miasta znajduje się Dolina Cukrowa, gdzie można zobaczyć imponujące rezydencje dawnych plantatorów trzciny cukrowej. To oczywiście nie koniec atrakcji, ale ich listę moglibyśmy ciągnąć w nieskończoność. Lepiej chyba polecieć na Kubę, prawda?

Portoryko

Nazwa tego kraju oznacza „bogaty port”, a dla nas to idealne miejsce na bogate w różnorodne wrażenia wakacje. Na miejscu zachwycicie się np. Starym Miastem stolicy, czyli San Juan. Wasze zdjęcia wypełni efektowna i kolorowa kolonialna architektura oraz… iguany, których tam nie brakuje.

Od miasta odpoczniecie w Jaskiniowym Parku, gdzie znajduje się ponad 200 jaskiń, a niektóre z nich wyglądają naprawdę spektakularnie. A jeśli wolicie podziwiać egzotyczną florę, koniecznie odwiedźcie park narodowy El Yunque. Wśród wielu niesamowitych roślin tropikalnych znajdziecie tam np. aż 50 gatunków orchidei. Fanom filmu polecamy natomiast odwiedzenie obserwatorium El Yunque, którego olbrzymi radioteleskop zagrał m. in. w filmie „Golden Eye” z Jamesem Bondem.

Martynika

Ta niewiarygodnie piękna wyspa jest prawdziwym królestwem kwiatów. Zresztą rdzenni mieszkańcy nazwali ją „Madinina” (czyli Wyspa Kwiatów), a Krzysztof Kolumb lekko przekręcił nazwę i w rezultacie dziś marzymy o wakacjach na Martynice. Poza kwiatami wyspa oferuje bajeczne plaże i możliwość uprawiania chyba wszystkich sportów wodnych świata. Co więcej, można tam również wędrować po tropikalnych lasach oraz zwiedzać plantacje bananów i destylarnie rumu.

Średnie temperatura powietrza na Martynice to 26°C, więc nie za gorąco i nie za zimno. Przez cały rok! A do tego wyspa jest departamentem zamorskim Francji, więc możecie tam lecieć z euro w kieszeni, a podczas korzystania z telefonu, będą Was obowiązywały takie stawki, jak w Unii Europejskiej. Brzmi jak raj? I tak tam właśnie jest!

Gwadelupa

Podobnie jak Martynika jest departamentem zamorskim Francji, co wiąże się z udogodnieniami walutowymi i roamingowymi, bo teoretycznie wypoczywając na Gwadelupie, wciąż będziecie w Europie. A przy okazji zachwycicie się „Szmaragdową Wyspą” lub „Wyspą Motylem”. Pierwsza nazwa wzięła się od oszałamiającego koloru wody a druga od kształtu wyspy.

Na miejscu zrelaksujecie się na efektownych plażach, zwiedzicie uprawy ananasów, melonów, kawy i kakao. A jeśli będziecie mieć ochotę, spróbujecie produkowanego na miejscu oryginalnego karaibskiego rumu. Podczas wakacji będziecie się cieszyć zaletami łagodnego tropikalnego klimatu, więc opaleniznę macie gwarantowaną. Podobnie jak idealną pogodę i moc atrakcji. Szczególnie polecamy rejsy na okoliczne wyspy, sporty wodne i leniwe wieczory ze szklaneczką rumu. Przekonaliśmy Was?