X
Ładowanie...

Plaże Miejskie

Wybierz relaks lub aktywny wypoczynek

Barcelona

La Barceloneta - zrewitalizowana przed Igrzyskami Olimpijskimi plaża przyciąga dziś rzesze turystów. Idealne miejsce by odpocząć od miejskiego zgiełku i hałasu samochodów. Znajduje się tu Beach Centre, w którym uzyskamy informacje o odcinkach strzeżonych przez ratowników. Dzięki temu nasze wakacje będą o wiele bezpieczniejsze.

Amsterdam

Blijburg aan Zee - To najbardziej popularna w Amsterdamie "wędrująca" plaża miejska. Położona we wschodniej części sztucznej wyspy IJburg zmieniała miejsce trzy razy. Nie zniechęciło to jednak plażowiczów, którzy tak bardzo ją polubili, że udają się za nią gdziekolwiek by się znalazła. W słoneczny dzień możesz tu poleniuchować, popływać. Wieczorem usiądź przy ognisku i posłuchaj muzyki na żywyo - granej przez różnych wykonawców i DJ'ów.

Dubaj

Al Mamzar Beach Park - to najbardziej popularna plaża w Dubaju. Składa się z pięciu mniejszych plaż położonych w przepięknych zatoczkach. Do dyspozycji plażowiczów są prysznice i przebieralnie, a za dodatkową opłatą także parasolki, budki i leżaki. Plaża i park oferują również sporo różnych atrakcji m.in. strefę barbecue, strefy zieleni, dwa baseny, place zabaw, kawiarnie. Obowiązuje niewielka opłata za wejście.

Tel-Aviv

"Miami Środkowego Wschodu", a wszystko ze względu na biały, drobnoziarnisty piasek i krystalicznie czystą wodę. W mieście znajdziemy również specjalne plaże: dla ortodoksyjnych Żydów – oddzielona murem Hof HaDatim – na którą w zależności od dnia wchodzą jedynie mężczyźni lub kobiety; dla gejów – Atzmaut Beach; właścicieli psów – Hof HaClavim; naturystów oraz plaża dla wielbicieli siatkówki.

Cypr-Larnaca

Phinikoudes Beach znajduje się niemal w samym sercu Larnaki. Znajdziemy tu wypożyczalnie parasoli, leżaków, ręczników oraz sprzętu wodnego. Nie brak tu także przebieralni i toalet oraz udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Turystów przyciąga tu przede wszystkim przyjemna atmosfera - urokliwe knajpki z przepysznym jedzeniem, piękne widoki i przejrzyście czysta woda.

Majorka

Playa de Palma - należy do tych najdłuższych i najbardziej malowniczych w Europie. Częściowo obejmuje miejscowość El Arenal, a także Can Pastilla. Wizyta w Playa del Palma spodoba się osobom poszukującym bogatego nocnego życia – okolice plaży i miejscowość El Arenal zamieniają się nocą w miejsce pełne najlepszych imprez.

Walencja

Playa de la Malvarrosa to najładniejsza plaża miejska w Walencji. Delikatny, złocisty piasek ciągnie się na długości 1 km i szerokości przekraczającej 100 m. Na plażę można dostać się spacerem z centrum Walencji w kilkanaście minut. Promenada przy plaży obfituje w rozmaite punkty usługowe, bary, kafejki i ścieżki zdrowia.

Faro

Albufeira to część Portugalii z największą ilością plaż o światowej jakości oznaczonych "Błękitną flagą". Na jej terenie znajdują się m.in. słynne Praia da Falesia, Praia da Rocha Baixinha, a także siedemnaście innych kąpielisk. W Albufeirze i okolicy słońce świeci średnio przez 300 dni w roku.