X
Ładowanie...

Relaks nad Morzem Czarnym

Tam na pewno spędzisz cudowne wakacje!

Wakacje nad Morzem Czarnym wręcz nie mogą się nie udać! Pogoda sprzyja tam zarówno amatorom lenistwa na plażach, jak i fanom zwiedzania, bo to królestwo słońca. Przygotowaliśmy dla Was przewodnik, dzięki któremu zaplanujcie swój następny urlop w taki sposób, że będzie odprężający, satysfakcjonujący i oryginalny. Zapoznajcie się z informacjami na temat wybranych przez nas miast, aby wybrać miejsce lądowania i początku eksplorowania rejonu, który wciąż ma wiele tajemnic przed turystami. Jesteście gotowi na to, by je odkryć?

Burgas

Burgas to bardzo współczesne miasto, gdyż większość jego zabudowy powstała w XX wieku, gdy odkryto walory portowego tego miejsca. Ze względu na bliskość wielu atrakcji w okolicy turystyka stała się jednym ze źródeł dochodu współczesnego Burgasu. W samym mieście warto zobaczyć wielką, międzynarodową wystawę kwiatów Flora, która ma miejsce pod koniec kwietnia. W Burgasie jest też piękny park z widokiem na morze - „Morska gradina”. Za miastem mokradła „Poda” oferują wspaniałe widoki dla ornitologów-amatorów, gdyż te rozlewiska stanowią przystanek dla wielu wędrownych gatunków ptaków. Z Polski do Burgas dolecimy bezpośrednim lotem.

Batumi

Tanie loty do Batumi To ciekawe gruzińskie miasto może się pochwalić długą i wieloetniczną historią, która ma swoje odzwierciedlenie w zadziwiająco zróżnicowanej architekturze. Wielką atrakcją Batumi jest wielki przybrzeżny park botaniczny. Jest tu aż 9 stref odzwierciedlających florę wielu rejonów świata, z racji rozmiarów ogrodu jest wycieczka na cały dzień. Warto zobaczyć też zabytkowe kościoły, cerkwie i meczet, znajdujący się przy morzu Uniwersytet czy Muzeum Sztuki Adżarii. Do Batumi dolecimy przesiadając się w Mińsku bądź Kijowie.

Trabazon

Trabzon to główne portowe miasto północnej Turcji. Niegdyś stolica potężnego Cesarstwa Trapezuntu, które najdłużej opierało się Turkom osmańskim. Dziś główną okazją Trabzonu jest monaster Sumela – spektakularna budowla wbudowana w wysoki klif, obecnie muzeum. Trabzon jest dobrą bazą wypadową do całego obszaru tureckiego wybrzeża Morza Czarnego, które jest górzystym, silnie zalesionym terenem idealnym do uprawiania trekkingu, raftingu i innych sportów. Niedaleko stąd do przyjemnych kurortów takich jak Amasra czy Giresun. W te okolice dostaniemy się lotami ze Stambułu.

Konstanca

To najstarsze miasto w Rumunii jest jednocześnie największym portem Morza Czarnego. W poszukiwaniu piaszczystych plaż powinniśmy się udać do kąpieliska Mamaia – tam znajdziemy upragniony wypoczynek na piasku. W samym mieście jest kilka miejsc, które warto zobaczyć, m.in. gmach starego kasyna na promenadzie, wybudowany w stylu Art Nouveau, pomnik Owidiusza, który to właśnie w Rumunii spędził swoje wygnanie oraz miejscowy meczet. Do Konstancy dostaniemy się pociągiem bądź samolotem z Bukaresztu, do którego istnieją bezpośrednie połączenia z Polski promocyjnych cenach.