X
Ładowanie...

Poznaj najlepsze miejsca do wspinaczki

6 Najlepszych rejonów wspinaczkowych na świecie.

Aktywny wypoczynek to jest to! A bardzo aktywny wypoczynek to wspinaczka, która zdobywa coraz więcej fanów. Popularne stają się wypady do miejsc, które słyną z najlepszych, najbardziej wymagających oraz najbardziej malowniczych ścian. Zebraliśmy te lokalizacje w jednym miejscu, abyście mogli wygodnie wybrać trasę kolejnej wspinaczki.

Park Narodowy Paklenica

Park Narodowy Paklenica to prawdziwy, przyrodniczy raj. Położony w granicach pasma górskiego Welebit rezerwat przypadnie do gustu wszystkim amatorom pieszych wycieczek.

Paklenica

Dowiedz się więcej o Parku Narodowym Paklenica

Na terenie chorwackiego Parku Narodowego Paklenica znaleźć można wspaniałe szlaki piesze, które zapewnią wam doskonały widok na okolicę oraz potężne kaniony zapierające dech w piersiach swoim rozmiarem. Ich skalne ściany stanowią doskonałe wyzwanie dla wszystkich fanów wspinaczki wysokogórskiej. Doświadczeni sportowcy powinni spróbować wybrać się na podbój największej góry w okolicy, czyli Anina Cuk. Na terenie rezerwatu panuje cicha, spokojna atmosfera, sprzyjająca wypoczynkowi w otoczeniu dzikiej przyrody.

Jak dojechać do Paklenicy: Zadar znajduje się w odległości 50 kilometrów od Parku Narodowego Paklenica. Podróż tutejszymi drogami zajmuje ok. pół godziny. Możecie także skorzystać z autobusu. Ze stacji w Zadarze możecie dojechać do pobliskiego miasta Starigrad Paklenica

Les Calanques

Region Francji znany jako Prowansja kojarzy się zazwyczaj z doskonałym jedzeniem i przyjemnym relaksem. Położone tu Les Calanques spodoba się natomiast wszystkim miłośnikom aktywnego wypoczynku.

Grand Canyon

Dowiedz się więcej o Las Calanques

Na terenie Prowansji leży wiele pięknych, naturalnych terenów. Amatorzy spędzania czasu w górach po prostu muszą odwiedzić Park Narodowy Calanques. Masywne, skalne klify położone tuż nad brzegiem morza zapewnią wam wspinaczkę w najlepszych, możliwych warunkach. Na dodatek krajobraz jaki można podziwiać w okolicy prezentuje się fenomenalnie. Na terenie Las Calanques znaleźć można zarówno ściany idealne dla początkujących wspinaczy, jak i miejsca stanowiące prawdziwe wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych sportowców.

Jak dojechać do Las Calanques: Dojazd z Marsylii do Les Calanques zajmie zaledwie 15 minut. Najlepszym i najszybszym sposobem na dotarcie do celu będzie skorzystanie z taksówki. Możecie także wynająć samochód na własny użytek.

Wyspa Kalymnos

Grecka wyspa Kalymnos to prawdziwa mekka miłośników aktywnego wypoczynku. Znaleźć można tutaj najlepsze ściany wspinaczkowe w kraju. Każdy amator wspinaczki wysokogórskiej będzie nimi po prostu zachwycony.

Grand Canyon

Dowiedz się więcej o Kalymnos

Kalymnos, położona w rejonie Wysp Egejskich, pokryta jest w przeważającej części terenami górskimi. Podczas wakacji będziecie podziwiać zniewalające widoki, zwiedzać potężne jaskinie oraz relaksować się nad morzem. Najwięcej ścian wspinaczkowych odnaleźć można w centralnej części wyspy, nieopodal malowniczej miejscowości Masouri. Wiele z nich to naprawdę trudne podejścia, zalecane tylko osobom o dużych umiejętnościach i doświadczeniu.

Dojazd do Kalymnos: Podróż z wyspy Kos na Kalymnos nie będzie dla Was problemem. Z lotniska najlepiej zamówić taksówkę, która zawiezie Was do portu Mastichari. Dojazd trwa 15 minut, a jego koszt to ok. 50 złotych. Z portu codziennie odpływają łodzie, które pozwolą szybko i wygodnie dotrzeć na miejsce.

Frankenjura

Aby uprawiać emocjonującą wspinaczkę wysokogórską wcale nie musicie wyjeżdżać do odległych krajów. Doskonałe miejsca do rozwijania Waszej pasji znajdziecie w pobliskich Niemczech!

Grand Canyon

Dowiedz się więcej o Frankenjurze

Rejon w Niemczech znany jako Frankenjura przyciąga od lat europejskich pasjonatów wspinaczki wysokogórskiej. Na pobliskich terenach znajduje się cała masa skalnych ścian umożliwiających doskonałą zabawę wszystkim amatorom aktywnego wypoczynku. Frankenjura leży w niemieckiej Bawarii, dokładnie pomiędzy Norymbergą a Bayreuth. Na miejscu nie będziecie mieli żadnego problemu z wypożyczeniem niezbędnego sprzętu, bądź organizacją wycieczki wspinaczkowej.

Jak dojechać do Frankenjury: Ostańce i skupiska skał rozciągają się na powierzchni 200 km kwadratowych pomiędzy miastami Bamberg, Bayeruth i Norymbergą. W wybrane miejsca najwygodniej dojedziecie autem wypożyczonym w Norymberdze.

Dolomity

Dolomity to grupy wysokich gór stanowiących część Alp Południowych. To znakomita atrakcja turystyczna dla miłośników wspinaczki. W całych Włoszech nie znajdziecie lepszego miejsca do rozwijania Waszej pasji.

Grand Canyon

Dowiedz się więcej o Dolomitach

Położone na północy Włoch Dolomity to fantastyczne miejsce na aktywny wypoczynek. Okolice gór pokrywają piękne lasy, które same w sobie zachęcają do pieszej wycieczki. Znajdziecie tutaj wiele wysokich, skalnych klifów, które spodobają się amatorom wspinaczki. Dolomity są pasmem bardzo zróżnicowanym, więc każdy niezależnie od swoich umiejętności znajdzie tutaj podejście idealne dla niego. Najbardziej doświadczonym wspinaczom polecamy północną ścianę góry Tre Cime di Lavaredo – to prawdziwe wyzwanie.

Jak dojechać w Dolomity: Podróż samochodem z Wenecji zajmie wam około 3 godzin. Możecie także dojechać autobusem przewoźnika Cortina Express do miasta Cortina d’Ampezzo położonego w sercu Dolomitów.

Park Narodowy Yosemite

Park Narodowy Yosemite położony w górach Sierra Nevada to jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Stanach Zjednoczonych. Wysoki teren oraz masa skalnych klifów zachwycą wszystkich wspinaczom.

Fuji

Dowiedz się więcej o Parku Narodowym Yosemite

Park Narodowy Yosemite zapewni amatorom wspinaczki wakacje ich życia. Rezerwat położony tuż obok pasma górskiego Sierra Nevada zachwyca dzikim krajobrazem oraz ogromną ilością szlaków turystycznych. Tutaj znaleźć można jedne z najbardziej wymagających ścian wspinaczkowych w całych Stanach Zjednoczonych. To idealne wyzwanie dla wszystkich, doświadczonych sportowców przyzwyczajonych do trudnych warunków. Jednak nawet jeżeli jesteście początkujący, nie musicie się martwić – na terenie parku działa The Yosemite Mountaineering School and Guide Service, która organizuje specjalne lekcje wspinaczki oraz wyprawy wraz z przewodnikiem i profesjonalną ekipą pomocniczą.

Jak dojechać do Yosemite: Z San Francisco do Yosemite można dotrzeć autobusami sieci Amtrak, lub wypożyczonym samochodem.