X
Ładowanie...

Zobacz nowe cuda świata!

Włochy - Koloseum

Koloseum to prawdziwy symbol Włoch. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie panoramę Rzymu bez zabytkowej areny. Jeżeli spędzacie wakacje w tej części świata, po prostu musicie zobaczyć tę niezwykłą budowlę na własne oczy.

Colosseum Rzym

Dowiedz się więcej o Koloseum

Zabytkowe Koloseum stanowi obecnie prawdziwą ikonę Rzymu. Ten niezwykły teatr powstał pomiędzy 70 a 80 rokiem przed naszą erą i pierwotnie wykorzystywany był do walk gladiatorów. To także obiekt o niezwykłym znaczeniu historycznym i religijnym – uznawany jest za miejsce męczeństwa chrześcijan. Koloseum w momencie powstawania było bardzo złożoną i nowoczesną budowlą, zdolną przyjąć setki tysięcy widzów. Do dzisiejszego dnia zachowało się w bardzo dobrym stanie, dzięki czemu możemy wciąż podziwiać maestrię i kunszt budowniczych z epoki starożytnej. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej niezwykłych zabytków znajdujących się na terenie Włoch, który podczas wyjazdu trzeba odwiedzić.

Indie - Tadż Mahal

Indyjski Tadź Mahal oczarowuje turystów swoim delikatnym pięknem. Mauzoleum wzniesione w XVII wieku wciąż pozostaje jedną z najładniejszych budowli w całym kraju. To prawdziwy pomnik lokalnej kultury.

Taj Mahal

Dowiedz się więcej o Tadż Mahal

Tadź Mahal to jeden z najpiękniejszych budynków w całych Indiach. Śnieżnobiałą świątynię otaczają strzeliste kolumny, a zdobienia pokrywające ściany nawiązują bezpośrednio do kultury Islamu. Z Mauzoleum łączy się również romantyczna historia. Podobno zostało ono stworzone na cześć Mumtaz Mahal – przedwcześnie zmarłej ukochanej ówczesnego cesarza Szahdżahana. We wnętrzu mauzoleum panuje niezwykła atmosfera duchowości i wyciszenia.

Jak dojechać: Dojazd z Nowego Delhi do Tadź Mahal zajmie wam ok. 2 godziny. Mauzoleum mieści się na terenie miasta Agra – podróż możecie odbyć pociągiem przewoźnika Shatabdi Express. Inną, nieco bardziej komfortową, opcją jest wypożyczenie samochodu na własny użytek.

Chiny - Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński to prawdziwa ikona tego egzotycznego kraju. Jego niesamowita wielkość nawet współcześnie robi ogromne wrażenie. Każdy, kto spędza wakacje w Chinach, powinien wybrać się na spacer po tej wspaniałej konstrukcji.

Wielki Mur Chiński

Dowiedz się więcej o Wielkim Murze Chińskim

Wielki Mur Chiński powstawał na przestrzeni wielu wieków, a dzisiaj jego niezwykła wielkość robi piorunujące wrażenie. Budowla zajmuje kilka tysięcy kilometrów, co czyni ją jednym z największych tego typu obiektów na całym świecie. Mur stanowił przez lata istotną część obrony Chin – dzisiaj funkcjonuje przede wszystkim jako atrakcja turystyczna, przyciągająca do siebie turystów z całego świata.

Jak dojechać: Najpopularniejszą i najchętniej odwiedzaną częścią Wielkiego Muru jest ta położona przy wzgórzach Badaling. Podróż z Pekinu na miejsce zajmie wam około godziny. Na miejsce bez problemu dowiezie Was autobus linii 877 rozpoczynający kurs z pekińskiej stacji Deshengmen.

Peru - Machu Picchu

Jeżeli chcecie poznać tajemnice dawnej cywilizacji Inków, Peru jest miejscem dla was. Tutaj znajduje się niezwykły skarb – Machu Picchu, zabytkowe miasto, które zachwyca swoim historycznym klimatem.

Machu-Picchu

Dowiedz się więcej o Machu Picchu

Machu Pichu pozostaje jednym z najważniejszych zabytków położonych na terenie Peru. To historyczne miasto pozwoliło poznać nam wiele fascynujących informacji dotyczących cywilizacji Inków. Na dodatek tutejsze budowle przetrwały do naszych czasów w zaskakująco dobrym stanie. Spacer po okolicy pozwoli wam na bezpośredni kontakt z historią – zobaczycie na własne oczy jak wyglądało tu kiedyś życie. Na dodatek Machu Pichu jest otoczone przez piękne tereny, które wypełnia bujna roślinność.

Jak dojechać: Podróż z Cusco do Machu Pichu zajmuje około dwie godziny. Musicie dostać się do pobliskiej miejscowości o nazwie Ollantaytambo. Pomiędzy miastami codziennie kursują autobusy należące do przewoźnika Real Inka. Możecie także skorzystać z taksówki.

Meksyk Chichén Itzá

Prekolumbijskie miasto na półwyspie Jukatan jest skarbnicą wiedzy o kulturze Majów i Tolteków. Aby je zobaczyć, warto wyruszyć w podróż na drugi koniec świata!

Chicen-Itza

Dowiedz się więcej o Chichén Itzá

Nazwa miasta to po polsku „Źródła Ludu Itzá” i odnosi się do dwóch świętych zbiorników, przy których zostało założone. Najprężniej rozwijało się w X oraz XI wieku, gdy powstawały najbardziej imponujące budowle. Na miejscu koniecznie trzeba zobaczyć imponującą Świątynię Wojowników, świątynię El Castillo, która została wzniesiona na piramidzie schodkowej oraz El Caracol, czyli dwunastometrową wieżę, która mogła służyć do obserwacji astronomicznych. To unikalna w skali świata miejsce, gdzie wyjątkowe zabytki dawnej kultury zdumiewają rozmiarem, rozmachem i pomysłem. Warto!

Jordania – Petra

Słynne ruiny miasta Nabatejczyków, które wciąż zachwycają skalą i rozmachem. Warto stanąć przed wykutymi w skale budowlami, aby docenić kunszt i wysiłek, jaki włożono w ich stworzenie.

Petra

Dowiedz się więcej o Petrze

Dawna stolica królestwa Nabatejczyków znajduje się w południowo-zachodniej Jordanii. Słynie z budowli wykutych w skałach, co wyróżnia ją spośród innych miast. Sama architektura jest mieszanką stylów i można tam dostrzec wpływy egipskie, syryjskie, greckie i rzymskie. Dawni mieszkańcy nazywali Petrę „Ramkmu”, co znaczy „wielobarwna”. I takie właśnie są wrażenia z pobytu w tym niezwykłym mieście. Szczególnie polecamy zobaczenie teatru, który mógł mieścić nawet 10 000 widzów, a kinomanom rekomendujemy przyjrzenie się budowli Al-Chazana, która „zagrała” w filmie „Indiana Jones i ostatnia krucjata”.

Brazylia – Pomnik Chrystusa Odkupiciela

38-metrowy pomnik jest prawdziwym symbolem Rio de Janeiro, a także jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli świata. Po prostu trzeba ją zobaczyć!

Rio-De-Janeiro

Dowiedz się więcej o Pomniku Chrystusa Odkupiciela

Ten niezwykły pomnik został wzniesiony na szczycie granitowej góry Corcovado i góruje nad miastem. Zbudowano go we Francji, a impulsem do budowy była chęć uczczenia setnej rocznicy niepodległości Brazylii. Sylwetka Chrystusa z rozpostartymi ramionami wygrała w rzeźbiarskim konkursie i dzięki temu dziś obejmuje swoimi rękoma miasto oraz wita osoby przybywające do Rio. Czy przywita również Was? Mamy nadzieję, że tak, bo ten cud świata nie jest jedyną atrakcją roztańczonego, słonecznego Rio. Pod opiekuńczym spojrzeniem olbrzymiego Jezusa z pewnością spędzicie wspaniały i bezpieczny czas.