X
Ładowanie...

Ekscytujący Kaukaz

Odkryj niezwykłą krainę mórz, gór i pysznego jedzenia!

Niewiele jest regionów w Europie, które jeszcze nie są do końca odkryte przez turystów z Polski, a kryją w sobie prawdziwe skarby. Jednym z nich jest Kaukaz - wciąż tajemnicza kraina, położona w cieniu olbrzymiego pasma górskiego, w której widoki wprawiają w zdumienie, bogata historia jest obecna na każdym kroku, a stoły uginają się od cudownych, lokalnych wyrobów. Mało tego! Mieszkają tam fantastyczni, otwarci ludzie, a punktem honoru dla każdego jest odpowiednie ugoszczenie nieznajomego. Czy to odpowiednie miejsce na wakacje? Oczywiście! Na wakacje, przedłużony weekend i każdą inną okazję. Zwłaszcza, że loty w tym kierunku coraz częściej można nabyć w bardzo okazyjnych cenach.

Gruzja

Popularna gruzińska legenda mówi, że Bóg najpierw stworzył Gruzję dla siebie, ale potem oddał ją radosnym Gruzinom. Jedno w tej opowieści na pewno się zgadza – Gruzini to wesoły i otwarty na świat naród. A do tego niesamowicie gościnny! Gdy tam traficie najczęstszym widokiem będą na pewno suto zastawione stoły. Musimy przyznać, że sami nie wiemy, co jest bardziej efektowne – gruzińskie uczty czy niesamowite górskie krajobrazy. Wiemy za to, że wizyta w tym kraju jest ucztą dla zmysłów i ciała. Na Wasz podziw z pewnością zasłużą wiekowe klasztory, wykute w skałach wioski i klimatyczne mieścinki. A Wasz entuzjazm wzbudzą miejscowe przysmaki: chaczapuri, chinkali i… marynowane kwiaty dżondżoli! A przecież do tego dochodzą sery, oryginalne pasty i całe tony innych przystawek. Gwarantujemy Wam, że po usłyszeniu rozbudowanego gruzińskiego toastu zjecie to wszystko ze smakiem i jeszcze poprosicie o dokładkę. Smacznego!

Armenia

Sąsiadka Gruzji ma równie wielki potencjał, ale turystyczny boom dopiero się do niej zbliża. Teraz jest więc doskonały czas na eksplorowanie tamtejszych dzikich lasów, pięknych gór i kurortów narciarskich. Armenia to także półpustynie, wąwozy, wodospady i jaskinie. Czyli w zasadzie wszystko to, co przyroda można zaoferować w tej części świata spragnionemu atrakcji podróżnikowi. A jeśli preferujecie spokojny wypoczynek, będziecie mogli spędzić go w tamtejszych uzdrowiskach. Jednak polecamy bardziej aktywny model odpoczywania, ponieważ w Armenii zdecydowanie jest co oglądać. Wielkie wrażenie robi choćby święta góra Ormian, czyli Ararat. Wybierzcie się na wzgórze Chor Wirap, aby mieć jak najlepszy widok na szczyt, a przy okazji będziecie mogli zwiedzić tłumie odwiedzany monastyr, w którym był przetrzymywany św. Grzegorz Oświeciciel. Ale koniecznie powinniście też zobaczyć piaszczyste brzegi jeziora Sewan i śpiewające fontanny (tak!) w stolicy, Erewaniu. A najlepiej zarezerwujcie sobie parę tygodni, zarezerwujcie loty i zobaczcie absolutnie wszystko

Azerbejdżan

Ten kraj jest perfekcyjnym połączeniem nadmorskich okazji do słodkiego odpoczynku na plaży oraz możliwości wykazania się na górskich szlakach. Wizytę w Azerbejdżanie z pewnością rozpoczniecie w Baku, więc możecie od razu ruszyć w stronę ciepłych piasków i przyjemnych wód Morza Kaspijskiego lub… wsiąść w auto. Zaledwie 70 kilometrów od stolicy znajduje się bowiem rezerwat Altiagac, w którym żyją niedźwiedzie i inne dzikie zwierzęta. Widoki są cudowne, a przyroda tak intensywna, że szybko zapomnicie o pracy, obowiązkach i innych nieprzyjemnych rzeczach. Gdy będziecie mieli już wolną głowę, wróćcie na trasę. Niedaleko znajduje się Góra Pięciopalczasta (czyli Beşbarmaq dağı). Ma niespełna 400 metrów wysokości, więc nie trzeba mieć spektakularnej kondycji, by na nią wejść. A warto, choćby dla widoków. Albo w celu rozwiązania przeróżnych problemów życiowych, ponieważ miejscowi wierzą, że taka wspinaczka może tym poskutkować. A czym poskutkuje Wasza wizyta w Azerbejdżanie? Szerokim uśmiechem i pięknymi wspomnieniami!