X
Ładowanie...

Wielkie miasta Azji

Odwiedź jedne z najbardziej fascynujących metropolii świata!
Data wylotu

W Azji wszystko jest wielkie, więc i miasta przytłaczają rozmiarem oraz liczbą oferowanych rozrywek i atrakcji. Przeczytajcie nasz krótki przewodnik i wybierzcie miejską dżunglę, którą będziecie eksplorować podczas wakacji. Przygotujcie się na inwazję ulicznego jedzenia, nieprzewidywalny ruch uliczny oraz potężną dawkę egzotyki. Następnie wyobraźcie sobie, że poruszacie się w nieprzebranym tłumie ludzi i sprawnie omijacie skutery, rowery, tuk-tuki i ryksze. Udało się? Jesteście więc gotowi na wyprawę do jednego z serc Azji!

Tanie loty do Bangkoku

Stolica Tajlandii nigdy nie zasypia i zawsze oferuje dobrą zabawę oraz przepyszną kuchnię. Znajdziecie tam tysiące ulicznych stoisk z obłędnym pad thaiem oraz jakieś dwa miliardy sprzedawców świeżo wyciskanego soku z granatu. Gdy zmęczy Was tumult ulicy, będziecie mogli wskoczyć na tramwaj wodny, by z perspektywy rzeki i kanałów podziwiać to imponujące miasto. Koniecznie zobaczcie Wielki Pałac Królewski, świątynię Wat Suthat oraz park Lumpini, w którym żyją na wolności żółwie i… warany! Na koniec dnia wyruszcie na klimatyczną ulicę Khao San Road, gdzie nocą bije serce miasta.

Tanie loty do Tokio

Nie jest łatwo wybrać miejsca, które trzeba zobaczyć w Tokio, bo to ogromne, wypełnione atrakcjami miasto. Na pewno punktem obowiązkowym w planie każdego podróżnika, powinno być odwiedzenie najbardziej ruchliwego skrzyżowania świata w dzielnicy Shibuya. To najmodniejszy i najbardziej popularny region stolicy Japonii. Na pewno warte polecenia są też ogrody cesarskie oraz świątynia Senso-ji – najczęściej odwiedzana w całym kraju. Z ciekawostek polecamy sztuczną wyspę Odaiba, na której można m. in. wsiąść na diabelski młyn lub oddać się grze na niezliczonych automatach z grami komputerowymi.

Tanie loty do Singapuru

Singapur kojarzy się najczęściej z zakazami i wysokimi grzywnami, które można zapłacić np. za rzucenie na ulicę papierka. Jednak to przede wszystkim fascynujące, ultranowoczesne miasto. Dzięki niesamowicie sprawnej komunikacji miejskich odwiedzicie każdy jego zakątek. Szczególnie polecamy okolice Marina Bay, gdzie zobaczycie słynne 3 wieżowce, połączone jednym dachem, na którym znajduje się basen. Jeśli preferujecie bardziej tradycyjny klimat, wybierzcie się do Chinatown, gdzie generalny rozgardiasz przypomina bardziej Pekin niż sterylny Singapur. A na koniec wycieczki koniecznie wpadnijcie do ogromnego zoo. Szczerze polecamy!

Tanie loty do Baku

Stolica Azerbejdżanu dawniej była nazywana „bramą Orientu”, a dziś to bardzo interesujące miasto, które jednak leży poza głównymi turystycznymi szlakami. Zupełnie niesłusznie! Lećcie tam, aby zachwycić się na przykład efektownym starym miastem. Mury miejskie pochodzą z IX wieku (!), a będąca symbolem miasta Baszta Dziewicza z XII wieku. W niewielu miejscach zobaczycie tak starą starówkę! Ale to nie koniec atrakcji. Baku to także Świątynie Wiecznego Ognia. Od czasów antycznych aż do początku XX wieku płonął tam ogień, spalający wydobywający się naturalnie gaz. Od kilkudziesięciu lat gaz jest doprowadzany rurociągiem, ale i tak gorąco polecamy zobaczyć ten ogień na własne oczy.

Tanie loty do Pekinu

Stolica Chin to prawdziwy labirynt, w którym można się jednak sprawnie poruszać, dzięki niezwykle rozbudowanej sieci metra. Dojedziecie nim oczywiście na Plac Niebiańskiego Spokoju, skąd już tylko kilka kroków będzie Was dzielić od słynnego, imponującego rozmachem i rozmiarem Zakazanego Miasta. Gdy już je zwiedzicie, ruszcie w dowolnym kierunku, a na pewno prędko poczujecie aromaty płynące ze skwierczących na ogniu szaszłyków i woków. Po posiłku poszukajcie transportu, którym dojedziecie do Wielkiego Muru Chińskiego. Tak, to całkiem niedaleko. Zdążycie jeszcze wrócić tego samego dnia na kaczkę po pekińsku!

Tanie loty do Mumbaju

To ogromne, zatłoczone do granic możliwości, miasto może onieśmielić, przestraszyć lub… zachwycić! Jeśli nie straszne Wam tłumy ludzi, ciasne uliczki i miliony bodźców atakujące oczy i uszy w tym samym czasie, będziecie wniebowzięci. Mumbaj to centrum Bollywood, więc możecie ruszyć szlakiem sławnych (w Indiach) gwiazd i próbować lokalizować ich mieszkania. To podobno bardzo popularne zajęcie. Ale jeśli od oglądania sław kina wolicie zajadanie się egzotycznymi przysmakami, to trafiliście wręcz idealnie. To miasto żywi się na ulicy, a zapachem curry przesiąknięte jest dosłownie wszystko. Kierujcie się wskazaniami nosów!

Tanie loty do Delhi

To miasto często jest nazywane „Indiami w pigułce”, ponieważ w samej metropolii i jej najbliższych okolicach można zobaczyć całą paletę tamtejszych krajobrazów i typów zabudowy. Najbardziej rozpoznawalnym symbolem miasta jest z pewnością Brama Indii, która przypomina paryski Łuk Triumfalny. Równie efektowny jest bulwar Rajpath, którym z bramy można dotrzeć do Stadionu Narodowego, Placu Zwycięstwa i do siedziby prezydenta państwa. Gdy będziecie na miejscu, koniecznie zobaczcie także najwyższy w Indiach minaret – Kutb Minar. Ma wysokość 73 m, pochodzi z początku XVI w. i robi bardzo duże wrażenie. Tak jak całe miasto.

Tanie loty do Kuala Lumpur

Unikalna mieszkanka kultur, religii i kuchni. W mieście zamieszkiwanym przez Malajów, Hindusów i Chińczyków znajdziecie esencję Azji. Zobaczycie sąsiadujące ze sobą świątynie różnych obrządków, przenikające się zapachy odmiennych kuchni i ludzi tworzących ten wyjątkowy kalejdoskop. Rekomendujemy wjechanie windą na mostek łączący wieże Petronas Towers lub na szczyt wieży telewizyjnej. Widoki są oszałamiające. A jeśli będziecie chcieli uciec na chwilę za miasto, wybierzcie podmiejską kolejkę w kierunku Baru Caves. Odkryjecie tam zdumiewające, mieszczące się w ogromnych jaskiniach, miejsce kultu wyznawców hinduizmu oraz… czające się na Wasze jedzenie makaki. Uważajcie!