X
Ładowanie...

Tanie linie lotnicze

Czym są tanie linie lotnicze?

Tanie linie lotnicze to sposób na podróżowanie z niewielkim budżetem. Przewoźnicy określani tym mianem oferują bilety lotnicze w cenach konkurencyjnych w porównaniu z liniami regularnymi, jednak pobierają osobne opłaty za większość dodatkowych usług, takich jak przewóz bagażu rejestrowanego (zwykle darmowa jest tylko jedna sztuka bagażu podręcznego), odprawa na lotnisku, zarezerwowane miejsce lub poczęstunek w trakcie lotu. Specyfiką tanich linii jest rygorystyczne przestrzeganie limitów wymiarów bagażu podręcznego i rejestrowanego, których przekroczenie skutkuje wysokimi dopłatami na lotnisku. Znamienne jest również korzystanie z lotnisk położonych na obrzeżach lub w pewnym oddaleniu od głównych miast docelowych. Jeśli jednak gotowi jesteśmy zrezygnować z części wygód oferowanych przez linie regularne, możemy w bardzo okazyjnych cenach polecieć do wielu europejskich stolic i innych ciekawych miast.

Tanie bilety lotnicze na FRU.PL

Na FRU.PL znajdziesz bilety lotnicze wszystkich najpopularniejszych tanich przewoźników. Nasza wyszukiwarka pozwala porównać konkurencyjne oferty i znaleźć zawsze najtańszy lot. Dajemy Ci również możliwość kupienia w jednej rezerwacji połączeń realizowanych przez różnych przewoźników. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze, a także otrzymujesz dostęp do tras, które nie mają tradycyjnych połączeń lotniczych. FRU.PL to również wygoda zakupów - dajemy Ci możliwość kupienia biletów za pomocą różnych form płatności. Nie musisz posiadać karty kredytowej, aby latać!
Sprawdź trasy najpopularniejszych tanich linii lotniczych obsługujących loty z Polski - Wizzair i Ryanair.

Tanie linie lotnicze Wizzair

Tanie linie lotnicze Wizzair

Tanie linie lotnicze Wizzair z główną siedzibą w Budapeszcie są jednym z dwóch (obok Ryanair) największych tanich przewoźników w Europie, obsługujących największe sieci połączeń. Węgierskie linie oferują tanie połączenia lotnicze z Polski i wielu miast Europy Środkowo-Wschodniej do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Francji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Bułgarii, Gruzji i na Ukrainę. W ofercie tanich linii Wizzair znajdują się również wakacyjne loty z Polski na Cypr i Majorkę, a od listopada 2013 r. również do Egiptu. Główną bazą linii w Polsce są Katowice, ale loty tanimi liniami Wizzair odbywają się również z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Lublina i Olsztyna.

Tanie loty Wizzair z Warszawy

W Warszawie znajdują się 2 porty lotnicze: Okęcie, oraz Modlin. Port Lotniczy Okęcie - to największe lotnisko w Polsce, które obsługuje większość lotów pasażerskich w Polsce. Poza tym jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym lotniskiem w naszym kraju. Jeśli planujesz lot z tego lotniska to operator tanich linii lotniczych Wizzair ma tutaj bogatą ofertę. Dzięki lotom do ponad 20-stu krajów każdy podróżnik znajdzie tu coś dla siebie.

Loty Wizzair z Warszawy

Tanie loty Wizzair z Katowic

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice to dla linii Wizzair bardzo istotne lotnisko. Operator ten oferuje stąd loty 20-stu państw. Poza najpopularniejszymi kierunkami typu Wyspy Brytyjskie, Niemcy czy Włochy, możemy stąd lecieć do bardziej "egzotycznych" miejsc takich jak Gruzja, Maroko a nawet do Dubaju.

Loty Wizzair z Katowic

Tanie loty Wizzair z Gdańska

Z portu lotniczego Gdańsk im. L. Wałęsy możemy polecieć przede wszystkim do największych europejskich krajów. Warto zauważyć, żę Wizzair oferuje stąd aż 8 różnych tras do samej Norwegii. Z innych unikatowych na skalę Polski kierunków lotów należy odnotować Finlandię oraz Litwę.

Loty Wizzair z Gdańska

Tanie loty Wizzair z Poznania

Poznańskie lotnisko Ławica należy do grona najstarszych polskich lotnisk. Ten oddalony o 7 kilometrów od centrum Poznania port lotniczy oferuje pasażerom linii Wizzair loty do 9-ciu krajów Europy. Tak więc polecimy stąd do Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Islandii, Francji, Hiszpanii oraz na Ukrainę.

Loty Wizzair z Poznania

Tanie loty Wizzair z Wrocławia

Wrocławskie lotnisko położone w dzielnicy Strachowice, około 10 kilometrów od centrum Wrocławia. Do ciekawych informacji należy fakt że lotnisko to znalazło się w gronie najlepszych europejskich lotnisk w 2016 roku. Oferta lotów jaką posiada tutaj Wizzair obejmuje 10 krajów. Najpopularniejszymi kierunkami są Wyspy Brytyjskie oraz Skandynawia, polecimy stąd także do Portugalii, Szwajcarii, Włoch, Gruzji, Islandii, Holandii, Niemiec i na Ukrainę.

Loty Wizzair z Wrocławia

Tanie loty Wizzair ze Szczecina

Port lotniczy Szczecin-Goleniów znajduje się 45 kilometrów od centrum Szczecina. Pomimo tego władze lotniska postarały się ułatwić pasażerom transport do lotniska tworząc specjalne połączenia kolejowe. Wizzair oferuje stąd loty do Skandynawii, a konkretniej do 3 norweskich miast i stolicy Szwecji - Sztokholmu.

Loty Wizzair ze Szczecina

Tanie loty Wizzair z Lublina

Port lotniczy Lublin - położony w miejscowości Świdnik oddalonej o 10 kilometrów od Lublina, to najnowsze polskie lotnisko (obsługujące loty międzynarodowe) otwarte w 2012 roku. Port ten uchodzi za jeden z najładniejszych polskich obiektów architektonicznych. Jednym z operatorów oferującym tu swoje usługi jest Wizzair. Linie te zanotowały zwiększenie ilości tras lotniczych - w porównaniu z rokiem ubiegłym, i tak poza lotami na Wyspy Brytyjskie czy do Skandynawii, może stąd polecieć do Izreala, Holandii i na Ukrainę.

Loty Wizzair z Lublina

Tanie loty Wizzair z Olsztyna

Port lotniczy Olsztyn-Mazury to świeżo zmodernizowane lotnisko, zresztą jedyne na Mazurach. W związku z tym że ten port lotniczy został dopiero niedawno odnowiony to jest on w ciągłej fazie rozwoju i dopiero otwiera się na nowe kierunki. Na ten moment Wizzair oferuje stąd loty do Londynu i Dortmundu.

Loty Wizzair z Olsztyna

Tanie linie lotnicze Ryanair

Tanie linie lotnicze Ryanair

Tanie linie lotnicze Ryanair to irlandzi przewoźnik z niemal trzydziestoletnią historią i największą siecią tanich połączeń lotniczych w Europie. Ryanair posiada bazy w najpopularniejszych punktach lotniczej mapy Europy - w Londynie, Mediolanie, Brukseli, Barcelonie, Dublinie, a w Polsce stacjonuje we Wrocławiu i Krakowie. Oprócz nich miasta wylotu Ryanair z Polski to: Warszawa, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Katowice, Łódź, Rzeszów, Bydgoszcz, Lublin oraz Olsztyn. Z naszego kraju irlandzkie tanie linie obsługują tanie loty do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Holandii, Belgii i na Węgry. Godne uwagi są wakacyjne tanie loty Ryanair na wyspy: Cypr, Kretę, Kos, Majorkę, Sycylię, Sardynię oraz Maltę.

Tanie loty Ryanair z Warszawy

Drugim warszawskim portem lotniczym jest Modlin - który to spełnia funkcję drugiego lotniska miasta stołecznego Warszawy. Lotnisko znajduje się w Nowym Dworze Mazowieckim i jest oddalone o 35 km od ścisłego centrum stolicy. Jedynym przewoźnikiem oferującym loty z tego lotniska jest Ryanair. Operator ten przygotował trasy lotnicze do wszystkich najważniejszych i przy tym najpopularniejszych kierunków takich jak Niemcy, Włochy, Wielka Brytania i Francji, ale także do państw bardziej "wypoczynkowych" jak Bułgaria, Grecja czy Portugalia. Jest tu w czym wybierać.

Loty Ryanair z Warszawy

Tanie loty Ryanair z Wrocławia

Oferta lotów Ryanair z Wrocławia jest na prawdę imponująca. Do kierunków wiodących prym zaliczają się Wyspy Brytyjskie - aż 13 tras, oraz Hiszpania i Włochy - oba kraje po 5 tras. Poza tymi państwami w ofercie Ryanaira znajdziemy jeszcze 9 innych do wyboru, oraz loty krajowe do Warszawy i Gdańska.

Loty Ryanair z Wrocławia

Tanie loty Ryanair z Krakowa

Port Lotniczy Kraków-Balice to drugie największe lotnisko w Polsce. Jest one oddalone o 11 kilometrów od centrum Krakowa. Ten port lotniczy cieszy się ciągle rosnącą popularnością, dzięki czemu jest modernizowany, a także zyskuje coraz więcej połączeń lotnicznych. Ryanair jest tutaj reprezentantem tanich linii lotnicznych. Przewoźnik ten zadbał o to by z Małopolski dolecieć do prawie wszystkich krajów Europy - w tym momencie możemy wybierać spośród 62-óch różnych połączeń. Największym atutem tego lotniska będą loty na wyspy - Majorkę, Maltę, Sycylię, oraz Sardynię. Poza tym polecimy stąd do Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Bułgarii, Czech, Austrii, Norwegii, Szwecji, Grecji, oraz na Cypr i Ukrainę.

Loty Ryanair z Krakowa

Tanie loty Ryanair z Poznania

Oferta lotów Ryanair z poznańskiego lotniska obejmuje 10 krajów. Dominującymi kierunkami są Wyspy Brytyjskie i Hiszpania. Poza nimi dostać się możemy również do Grecji, Włoch, Izraela, Danii, Norwegii, na Maltę oraz Ukrainę.

Loty Ryanair z Poznania

Tanie loty Ryanair z Gdańska

Na lotnisku w Gdańsku jest obecny również Ryanair. Operator ten posiada równie dobrą ofertę co konkurencja, a także trasy unikatowe jak chociażby Aarhus czy Vaxjo. Najmocniejszą ofertę stanowią Wyspy Brytyjskie - aż 10 tras. Z Gdańska polecimy także do Włoch, Hiszpanii, Skandynawii, Izraela, Grecji na Maltę i Ukrainę. Warto podkreślić również fakt że Ryanair dysponuje aż 3-ema polskimi trasami tj. do Krakowa, Warszawy i Wrocławia.

Loty Ryanair z Gdańska

Tanie loty Ryanair ze Szczecina

Oferta linii Ryanair świetnie dopasowywuje się do lotniska, bowiem stanowi uzupełnienie dla tras konkurencji. Przewoźnik ten postanowił się skupić na lotach do Wielkiej Brytani, dzięki czemu mamy tu aż 4 trasy na Wyspy Brytyjskie. Dodatkowo możemy też odbyć tu lot krajowy do Warszawy na lotnisko im. F.Chopina.

Loty Ryanair ze Szczecina

Tanie loty Ryanair z Katowic

Oferta Ryanair dla lotniska Katowice-Pyrzowice, stanowi uzupełnienie dla bardzo popularnych tutaj kierunków takich jak - Wielka Brytania, Niemcy, Włochy a nawet Grecja. Warto zauważyć że Ryanair z roku na rok umacnia swoją pozycję i otwiera nowe kierunki lotów z tego lotniska.

Loty Ryanair z Katowic

Tanie loty Ryanair z Łodzi

Port lotniczy Łódź-Lublinek znajduje się zaledwie 6 kilometrów od centrum Łodzi. Pomimo tego że lotnisko to powstało w 1925 roku, to wznowiło swoją działalność dopiero pod koniec ubiegłego wieku. Plany utworzenia wielu połączeń lotnicznych mogą sprawić że to lotnisko z roku na rok będzie zyskiwać na popularności. Z łódzkiego lotniska najchętniej skorzystają pasażerowie pragnący lecieć do stolic brytyjskich - Londynu i Dublinu, oraz do portu East Midlands. W okresie wakacyjnym otwarte jest dodatkowo połączenie lotnicze z Atenami.

Loty Ryanair z Łodzi

Tanie loty Ryanair z Rzeszowa

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka jest położony 14 kilometrów od centrum Rzeszowa, dzięki bardzo dobrej komunikacji publicznej można w łatwy sposób dostać się do tego lotniska. Na szczególną uwagę zasługuje fakt iż lotnisko posiada bezpłatny parking dla samochodów i autobusów. Rzeszowski port lotniczny oferuje swoim pasażerom przede wszystkim loty do Wielkiej Brytanii, ale także do Niemiec. Każdy kto szuka odpowiedniego lotu na Wyspy Brytyjskie znajdzie tutaj coś dla siebie bowiem trasy lotnicze są zróżnicowane i obejmują spory obszar tego państwa. Dodatkowo w sezonie wakacyjnym Ryanair oferuje stąd loty do Bułgarii i Grecji.

Loty Ryanair z Rzeszowa

Tanie loty Ryanair z Bydgoszczy

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo jest położony zaledwie 3 kilometry od centrum miasta. Ryanair, który jest jedynym operatorem tanich linii lotnicznych obsługujących to lotnisko planuje poszerzyć swoją ofertę na tym lotnisku. Na ten moment z Bydgoszczy polecimy do 3-ech krajów Wielkiej Brytanii - Anglii, Szkocji i Irlandii, oraz do Niemiec. Warto zauważyć że jest to jedyny port lotniczy z którego możemy lecieć do Dusseldurfu tanimi liniami lotniczymi.

Loty Ryanair z Bydgoszczy

Tanie loty Ryanair z Lublina

Drugim operatorem tanich linii lotniczych jest tutaj Ryanair. Z tego najbardziej wysuniętego na wschód portu lotniczego oferuje on loty do Wielkiej Brytanii, a konkretniej do Dublina i Londynu.

Loty Ryanair z Lublina

Tanie loty Ryanair z Olsztyna

Podobnie jak konkurencja Ryanair na ten moment próbuje się zaklimatyzować na olsztyńskim lotnisku i oferuje jedynie loty do Londynu.

Loty Ryanair z Olsztyna