X
Ładowanie...

Tanie loty liniami Aegean Airlines

już od

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Aegean Air

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Aegean Air Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Aegean Air

Przewodnik po lotach Aegean Air

Aegean Airlines

Aegean Airlines to greckie linie lotnicze powstałe w 1993 roku z siedzibą w Atenach. Głównym węzłem lotniczym jest port lotniczy Ateny oraz port lotniczy Saloniki-Macedonia. Linie lotnicze Aegean Airlines obsługują połączenia z Azją, Europą i Ameryką Północną. Ich flota składa się ze 29 samolotów, a 5 samolotów jest zamówionych. Aegean Airlines ma rozbudowaną siatkę połączeń. Najwięcej lotów odbywa się po krajach europejskich. Z Polski Aegean Airlines nie oferuje lotów bezpośrednich całorocznych, jedynie sezonowe. Z przesiadką można dolecieć do wielu interesujących miejsc. Tak więc sprawdź tanie bilety lotnicze Aegean.

 

Aegean Airlines - sieć połączeń

Aegean Airlines ma bardzo bogatą siatkę lotów. Z przesiadką dostaniemy się do wielu lokalizacji w Azji, Europie oraz Afryce. Największy odsetek lotów linii lotniczych Aegean Airlines wykonywany jest po Europie.

Dla wszystkich miłośników dalekich, egzotycznych podróży Aegean Airlines oferuje rejsy lotnicze do takich destynacji jak Kair czy Tel-Awiw! W ofercie znajdziemy przede wszystkim atrakcyjne połączenia po Grecji. Z Polski odbywają się jedynie loty sezonowe, czarterowe z Warszawy do Heraklionu, na Rodos i Santorini, Korfu, oraz tanie loty do Aten.

Sprawdź wszystkie miast wylotu tanich linii Aegean Air z Polski:

Tanie loty Bydgoszcz Aegean
Tanie loty Gdańsk Aegean
Tanie loty Katowice Aegean
Tanie loty Kraków Aegean
Tanie loty Poznań Aegean
Tanie loty Warszawa Aegean
Tanie loty Wiedeń Aegean
Tanie loty Wrocław Aegean

 

Kierunki lotów linii lotniczych Aegean Airlines – kraje

 

Loty Aegean Airlines do Europy
Austria
Belgia
Cypr
Czechy
Francja
Grecja
Hiszpania
Niemcy
Polska (sezonowo)
Rosja
Turcja
Wielka Brytania
Włochy

 

Loty Aegean Airlines do Afryki
Kair

 

Loty Aegean Airlines do Azji
Izrael

Jeżeli sam planujesz swoją podniebną przygodę, powinieneś zapoznać się z warunkami dotyczącymi lotów organizowanych przez linie lotnicze Aegean Airlines oraz dowiedzieć się jak kupić bilety lotnicze Aegean Airline w dobrej cenie.

 

Zakup biletów lotniczych Aegean Airlines

Decydując się na samodzielny lot, możesz zaoszczędzić na biletach lotniczych znaczną sumę pieniędzy, tym bardziej, że Aegean Airlines jako dobrze prosperujące i rozwinięte linie lotnicze z atrakcyjną siatką połączeń oferują swoim pasażerom atrakcyjne ceny. Jak i kiedy zaplanować zakup biletów lotniczych Aegean Airlines, aby cena ich była niska? Poszukiwanie biletów należy rozpocząć minimum 3 miesiące, a nawet pół roku przed planowaną podróżą. Dlaczego tak wcześnie? Przeważająca część linii lotniczych oferuje bilety w przedsprzedaży w bardzo okazyjnych cenach, aby zachęcić jak największą ilość turystów do ich zakupu. W późniejszych terminach bilety automatycznie drożeją, ponieważ ilość miejsc na pokładzie samolotu jest ograniczona. Są także promocje lotów, w których pozostało parę miejsc, a lot ma odbyć się na dniach. W takich wypadkach ceny również mogą być okazyjne. Warto zainteresować się wcześniejszą rezerwacją biletów. Wszystkie informacje na temat sprzedaży biletów dostępne są na stronach internetowych tanich linii lotniczych.

 

Bilet elektroniczny linii lotniczych Aegean Airlines

Bilet elektroniczny Aegean Airlines to najwygodniejszy sposób na zakup biletów lotniczych. Możesz zaplanować swój dokładnie lot, kupić bilet i wybrać swoje miejsce w kabinie pasażerskiej w jednej łatwej transakcji. Jest to alternatywą do zakupu tradycyjnych papierowych biletów lotniczych. Elektronicznego biletu nie można zgubić ani zapomnieć!

 

Bagaż Aegean Airlines

 

Bagaż podręczny

Klasa ekonomiczna: 1 sztuka bagażu do 8 kg o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm.
Klasa biznes: 1 sztuka bagażu do 8 kg o max. wymiarach 55x40x20 cm.

W cenie biletu obojętnie jakiej klasy lotu, na pokład samolotu wnieść dodatkowo rzeczy osobiste potrzebne podczas podróży:

Damską torebkę, aparat fotograficzny, laptopa lub sprzęt elektroniczny.
Żywność dla dziecka, butelki, itp.
Składany lekki wózek dziecięcy nieprzekraczający 92 cm długości i 25 cm średnicy.
Leki.
Zakupy nabyte w strefie wolnocłowej.

Uwaga: Nielimitowany wagowo jest wózek inwalidzki, kule lub inny sprzęt ortopedyczny używany przez pasażera oraz leki niezbędne podczas podróży.

Płynne substancje oraz leki przewożone w bagażu podręcznym nie mogą przekroczyć pojemności 100 ml jedna i muszą być zabezpieczone w foliowej torbie zamykanej na zip do pojemności 1 litra. Asortyment zakupiony na strefie wolnocłowej należy spakować i zapieczętować do przezroczystej torby wraz z rachunkiem, oznaczeniem miejsca i daty zakupu, torby nie wolno otwierać aż do wylądowania samolotu.

 

Bagaż rejestrowany

Klasa ekonomiczna: 1 sztuka do 20 kg masy o maksymalnych wymiarach do 158 cm.
Klasa biznes: 2 sztuki do 32 kg masy o maksymalnych wymiarach do 158 cm każda.

 

Bagaż dla dzieci

Dzieci w wieku 0-2 lat podróżują bezpłatnie na kolanach rodzica.
Dzieciom poniżej 2-go roku życia przysługuje 1 sztuka bagażu rejestrowanego do 10 kg.
Dziecku powyżej 2-go roku życia przysługuje bagaż jak dla osoby dorosłej.
Dla dziecka można wnieść na pokład samolotu jedzenie i wózek (składany, który musi zmieścić się pod siedzeniem lub w górnej skrytce).

 

Przewóz zwierząt

Przewóz zwierząt, jest odpłatny i jest uzależniony od wagi zwierzęcia. Koszty pobierane za zwierzęta liczone są jako nadbagaż.
W kabinie pasażerskiej można przewozić zwierzęta w pojemnikach, które muszą zmieścić się pod siedzeniem samolotu lub na kolanach właściciela.
Maksymalna waga kontenera ze zwierzęciem zabieranego do kabiny pasażerskiej to 8 kg, a wymiary 55x40x20 cm.
Zwierzęta przewożone w luku bagażowym lub lotem Cargo są transportowane w klatce zamykanej na klucz spełniającej wymogi IATA, którą musi zapewnić właściciel zwierzęcia.
Pies przewodnik podróżuje z właścicielem bezpłatnie bez klatki, w uprzęży bez względu na wagę.
Zwierzęta muszą być zaszczepione, zdrowe i zadbane, w przeciwnym razie przewoźnik może odmówić przewozu zwierzęcia.
Należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji dla zwierzęcia.

Uwaga: podróżujący ze zwierzęciem powinni przygotować je wcześniej do lotu według wskazówek przewoźnika. Proszę zapoznać się z wymogami stawianymi przez inne państwa na wwiezienie zwierzęcia. Na odprawę ze zwierzęciem należy przybyć wcześniej.

 

Aegean Airlines - odprawa

 

Odprawa online jest możliwa z większości lotnisk. Czas odprawy: najwcześniej 48 godziny do 40 minut przed odlotem należy zalogować się na stronie linii lotniczych, następnie podać numer kraty kredytowej lub numer biletu elektronicznego, aby mieć dostęp do danych, wybrać miejsce na pokładzie samolotu, wydrukować kartę pokładową w domu lub na lotnisku. Bagaż po dotarciu na lotnisko należy zdać w punkcie drop-off.
Odprawa mobilna z telefonu z dostępem do Internetu. Czas odprawy: najwcześniej 48 godziny do 40 minut przed odlotem. Postępuj zgodnie ze wskazówkami. Zaloguj się na stronie linii lotniczych, wprowadź numer lotu lub podaj numer karty kredytowej i wybierz miejsce. W odpowiedzi link przez który dostaniesz się do swojej karty pokładowej. Pamiętaj, że twoje urządzenie mobilne musi mieć dostęp do Internetu. Kartę pokładową w wersji elektronicznej okaż przy odprawie na lotnisku, a bagaż pozostaw w punkcie drop-off.
Podczas lotów międzynarodowych odprawa na lotnisku przy automatach rozpoczyna się 24 godziny przed i kończy 30 minut przed odlotem. W automatach do samodzielnej odprawy self check-in można dokonać szybkiej odprawy poprzez wybranie miejsca i wydrukowanie karty pokładowej i zdanie bagażu do punktu drop-off.

 

Aegean Airlines - flota

 

Flota linii Aegean Airlines składa się z następujących typów samolotów:

Samoloty pasażerskie średniego zasięgu: 

3 Airbus A319-100 zasięg: 3 260 km, ilość pasażerów: do 138 miejsc

22 Airbus A320-200 zasięg: 3 020 km, ilość pasażerów: do 159 miejsc

4 Airbus A321-200 zasięg: 4 350 km, ilość pasażerów: do 200 miejsc