X
Ładowanie...

Tanie loty Aigle Azur

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Aigle Azur

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Aigle Azur Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Aigle Azur

Przewodnik po lotach Aigle Azur

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści wybierający podróże liniami lotniczymi Aigle Azur niejednokrotnie szukają informacji o tym, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby spełniał warunki operatora. Należy zauważyć, że każdy operator wyznacza inne wymiary oraz ciężar bagażu. Co możemy włożyć do walizki? Czego absolutnie nie można przewozić? Prezentujemy praktyczne wskazówki!

Co można przewozić

Pomimo że gabaryty walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są pokaźne, to jednak dzięki kilku praktycznym trikom można zmieścić wszystkie rzeczy np. na kilkudniowy wypad linią Aigle Azur. Do bagażu podręcznego można zapakować elementy garderoby, kosmetyki, oraz sprzęt elektroniczny, np. kamerę czy laptopa. U przewoźników obsługujących Unię Europejską nie ma też szczególnych restrykcji w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach szybko psujących się.

Jak pakować bagaż podręczny?

Kluczowa okazuje się metoda składania odzieży - t-shirty, koszule i inne niezbędne artykuły najlepiej zwijać w wałeczki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Z kolei okrycia wierzchnie, np. kurtkę można założyć na siebie. A co z produktami kosmetycznymi w formie płynnej? Linie lotnicze pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Kremy, żele pod prysznic i inne podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Czy do samolotu Aigle Azur wniesiemy brzytwy, nożyczki lub skalpele

Odpowiednie przepisy wyznaczają także katalog rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Chodzi tu przede wszystkim o niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - brzytwy, noże, skalpele, a także artykuły sportowe - łyżwy czy wędki. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz substancji pirotechnicznych - zakazane jest umieszczanie w bagażu podręcznym nabojów, karabinów, kusz, fajerwerków czy rac. A co z winem lub szampanem? W takiej sytuacji należy działać zgodnie z przepisami dotyczącymi wwozu płynów, ale trzeba także zweryfikować czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia takich produktów.