X
Ładowanie...

Tanie loty Air Astana

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Air Astana

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Air Astana Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Air Astana

Przewodnik po lotach Air Astana

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści wybierający podróże liniami lotniczymi Air Astana niejednokrotnie zastanawiają się, jak dobrze spakować bagaż podręczny. Należy podkreślić, że każda linia wyznacza inny rozmiar oraz ciężar bagażu. Co możemy spakować do walizki? Czego z kolei nie wolno ze sobą zabierać? Sprawdziliśmy to!

Najważniejsze zasady

Pomimo że wymiary bagażu podręcznego nie są duże, to jednak dzięki kilku praktycznym trikom można zmieścić wszystkie rzeczy np. na krótki wypad linią Air Astana. W bagażu podręcznym można przewozić ubrania, kosmetyki, a także elektronikę, np. kamerę czy notebook. U operatorów obsługujących Unię Europejską nie ma też szczególnych ograniczeń w przewożeniu produktów spożywczych - chyba, że mowa o artykułach, które szybko się psują.

Pakuj się ekonomicznie

Niezwykle istotna jest technika układania odzieży - spodnie, koszulki i inne niezbędne artykuły najlepiej zwijać w wałeczki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Cenną wskazówką jest założenie na siebie kurtki. A co z artykułami kosmetycznymi w płynie? Linie lotnicze pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Mleczka, szampony i inne podobne artykuły najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Czego nie można przewozić w linii Air Astana

Odpowiednie przepisy określają także katalog rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Chodzi tu między innymi o niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, noże, skalpele, a także artykuły sportowe - deskorolki czy sprzęt do jazdy konnej. Do walizki nie można pakować broni oraz substancji łatwopalnych - niedopuszczalne jest wkładanie do bagażu nabojów, pistoletów, kusz, fajerwerków czy rac. A co z whisky lub szampanem? Tutaj należy działać zgodnie z zasadami dotyczącymi wwozu płynów, ale warto także upewnić się czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia takich produktów.