X
Ładowanie...

Tanie loty Air Berlin

ceny od w StycznioweOkazje

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
29 sty 05 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Air Berlin

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Air Berlin Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Air Berlin

Przewodnik po lotach Air Berlin

Linie lotnicze Air Berlin

 

Air Berlin - informacje

Powstałe w 1978 roku niemieckie linie lotnicze to drugi, zaraz po Lufthansie, największy przewoźnik w kraju i szósty największy przewoźnik pasażerski w Europie. Siedzibą linii i jej główną bazą jest lotnisko Berlin-Tegel, ale ważne węzły komunikacyjne to również porty w Düsseldorfie, Norymberdze i w Palmie na Majorce. Sieć połączeń lotniczych obejmuje 163 kierunki w 39 krajach a flotę linii stanowią 124 samoloty: różne typy maszyn Airbus i Boeing oraz Bombardier Q400. Ponad 20 kierunków przewoźnika to miasta w samych Niemczech, co jest ilościowym rekordem wśród macierzystych linii. Obsługując wiele ważniejszych miast europejskich, linie starają się wspierać rozwój biznesu w tym regionie świata. W 2007 roku firma przejęła niemieckie linie lotnicze LTU, co wzbogaciło zasoby floty, ale przede wszystkim pozwoliło uruchomić nowe, długodystansowe połączenia. Dziś Air Berlin oprócz wakacyjnych kierunków w Regionie Śródziemnomorskim oferuje loty na Wyspy Kanaryjskie, a także międzykontynentalne do Afryki Północnej, Azji Południowej, obu Ameryk czy na Karaiby. Działalność Air Berlin wykracza poza transport pasażerski – we współpracy z firmą szkoleniową TFC Käufer przewoźnik umożliwia także kursy dla załóg, natomiast organizacja airberlin technik zajmuje się służbą techniczną i szkoleniami w jej zakresie. Niemieckie linie zapewniają także przewóz ładunków specjalnych, takich jak samochody czy motocykle.

 

Air Berlin - historia

Linie Air Berlin powstały w USA, w Oregonie, gdzie w 1978 roku założył je pilot Kim Lundgren. W tamtym czasie Berlin Zachodni nie przyjmował samolotów z krajów innych niż alianckie. Linie zadebiutowały rok później lotem z Berlin-Tegel do Palma de Mallorca. W 1991 roku, już po upadku muru berlińskiego, firmę ponownie zarejestrowano, tym razem jako niemieckiego przewoźnika pod pełną nazwą Air Berlin GmbH & Co. Luftverkehrs KG. Linie dołączyły do IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych) i zrezygnowały z czarterów na rzecz lotów rejsowych, uwzględniając przede wszystkim połączenia z ważnymi centrami europejskiego biznesu. Jednym z priorytetów firmy jest bezpieczeństwo lotu: w 1996 roku linia, jako jedna z pierwszych, wprowadziła TCAS – system ostrzegający i chroniący przed kolizjami. Pięć lat później Air Berlin jako pionierska linia wyposażyła swoje Boeingi 737-800 w winglety, co znacznie wpłynęło na komfort i techniczne aspekty lotu, a w 2008 roku samoloty Air Berlin jako pierwsze w Europie wyposażono w GBAS – system nawigacyjny ułatwiający bezpieczne lądowanie. Od 10 lat Air Berlin pozostaje drugą największą niemiecką linią lotniczą - w ostatniej dekadzie przejęła część udziałów austriackiego przewoźnika Niki, połowę udziałów szwajcarskiej Blair i w całości niemiecką linię LTU. Od trzech lat niemiecki przewoźnik współpracuje z rosyjską linią S7 Airlines na trasach do Moskwy i z chińską Hajnan Airlines przy lotach do Pekinu. Firma podpisała też deklarację przystąpienia do globalnego sojuszu lotniczego oneworld® - pełne członkostwo uzyska w 2012 roku.

 

Air Berlin - loty z Polski

Z krakowskiego i gdańskiego lotniska dolecimy do wielu miast w Austrii, Niemczech, we Włoszech i w Hiszpanii, a także do Szwajcarii, Rosji, portugalskiego Faro, stolic skandynawskich, Paryża, Tel Awiwu i Dubaju. Najodleglejsze kierunki przewoźnika dostępne z Polski to Bangkok i Nowy Jork.

 

Air Berlin - bagaż

Wagowy limit bezpłatnego bagażu w przeliczeniu na osobę w klasie ekonomicznej to 20 kg, w klasie biznes – 30 kg. Dzieciom i niemowlętom również przysługuje prawo do bezpłatnego limitowanego bagażu. Dla lotów z i do USA oraz Kanady przewoźnik ustalił limit na podstawie liczby sztuk i według tej taryfy w klasie ekonomicznej przewieziemy za darmo 1 sztukę bagażu o wadze 23 kg, w klasie biznes – 2 sztuki bagażu o wadze 32 kg każda. Bagaż podręczny to jedna sztuka do 6 kg (z laptopem: 8 kg), w klasie biznes – z reguły 2 sztuki po 6 kg każda. Air Berlin dopuszcza także darmowy przewóz bagażu sportowego o wadze do 32 kg.

 

Dodatkowe usługi na pokładzie

Mimo że Air Berlin jest uznawana za tanią linię lotniczą, umożliwia loty w różnych wariantach rezerwacyjnych a warunki na pokładzie odbiegają od niskobudżetowych standardów. Cena biletu obejmuje napoje bezalkoholowe, kanapki i słodkie przekąski a podczas lotów długodystansowych ciepłe i zimne dania. Istnieje także możliwość wcześniejszego zamawiania bezpłatnych dań specjalnych, przygotowanych według upodobań kulturowych lub zdrowotnych. Poza komfortem gastronomicznym przewoźnik oferuje bogaty program rozrywkowy: bezpłatne radio, telewizję pokładową z serialami i filmami, dzienniki i magazyny do czytania. Linie wprowadziły także specjalny serwis dla dzieci, umożliwiający m.in. korzystanie z pokładowej kołyski, oglądanie filmów rysunkowych czy zamówienie specjalnego posiłku dla najmłodszych.