X
Ładowanie...

Tanie loty Air Europa

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Air Europa

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Air Europa Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Air Europa

Przewodnik po lotach Air Europa

Informacje o liniach lotniczych Air Europa

 

Air Europa - informacje

Air Europa to trzeci, zaraz po Iberii i Vueling, największy hiszpański przewoźnik. Siedzibą firmy jest port lotniczy w Palma de Mallorca na Majorce, jej główna baza to Madryt Barajas a do ważnych węzłów należą również lotniska w Barcelonie i na Teneryfie. Linie obsługują głównie loty czarterowe pomiędzy miastami północnej i zachodniej Europy a kurortami na Wyspach Kanaryjskich i Balearach, cieszą się więc dużym powodzeniem wśród spragnionych odpoczynku turystów. Oferują także bogatą sieć połączeń krajowych, rejsy do Afryki Północnej i długodystansowe loty do Ameryki Północnej i Południowej, w sumie 44 kierunki. Air Europa nie należy do tanich linii lotniczych, jednak bardzo często udostępnia bilety lotnicze w promocyjnych cenach, stali klienci firmy mogą z kolei liczyć na atrakcyjne rabaty w ramach programu lojalnościowego Flying Blue.

 

Air Europa - historia

Linie Air Europa powstały w 1986 roku pod pierwotną nazwą Air España SA i były częścią British ILG-Air Europe Group w 75% należącą do hiszpańskich banków. Była to pierwsza prywatna hiszpańska spółka obsługująca regularne loty krajowe, choć firma skupiała się głównie na wakacyjnych lotach czarterowych pomiędzy śródziemnomorskimi kurortami a większymi miastami w Europie. Dziś przewoźnik należy do hiszpańskiej grupy turystycznej Globalia zarządzanej przez Juana Jose Hidalgo i dysponuje flotą 43 samolotów – różnych typów maszyn Boeing, 9 Airbusami A330-200 i 11 samolotami Embraer E-195. W 2007 roku firma stała się członkiem sojuszu lotniczego SkyTeam.

 

Air Europa - loty z Polski

Przewoźnik nie oferuje bezpośrednich lotów z Polski, ale z Amsterdamu, Londynu czy Mediolanu dolecimy do Hiszpanii i wielu innych miejsc świata, m.in. do Barcelony, Madrytu, Malagi, Sewilli, Walencji, do Lizbony, a także na Wyspy Kanaryjskie, do Tunezji, Dakaru i Maroko oraz do Nowego Jorku, Miami, na Karaiby, do Brazylii, Peru, Argentyny i Wenezueli.

 

Air Europa - bagaż

Podstawowy limit bezpłatnego bagażu rejestrowanego dla pasażerów klasy biznes to dwie sztuki, do 23 kg każda, w klasie ekonomicznej – jedna sztuka do 23 kg. Na pokład pasażerowie mogą ze sobą zabrać jedną sztukę bagażu podręcznego, w klasie biznes – do 14 kg, w klasie ekonomicznej – do 10 kg. Podane normy dotyczą także dzieci. Podróżujący, którzy korzystają z programu Flying Blue, mogą ze sobą zabrać jeden dodatkowy bagaż do 23 kg.

 

Dodatkowe usługi na pokładzie

Linie lotnicze Air Europa zapewniają swoim pasażerom rozrywkę na najwyższym poziomie. Podczas lotów międzynarodowych podróżujący mają dostęp do najnowszych filmów, kanałów muzycznych i bieżącej prasy krajowej oraz zagranicznej, w tym magazynów muzycznych czy filmowych. Linie wyświetlają także swój blok video poświęcony usługom firmy, a także modzie, samochodom i innym serwisom tematycznym. W trakcie podróży można również skorzystać z oferty pokładowego sklepu wolnocłowego. Pasażerowie klasy biznes mogą liczyć na komfortowe fotele, bogaty wybór śródziemnomorskich dań restauracyjnych, a podczas dłuższych lotów na zestaw akcesoriów takich jak skarpetki czy opaska na oczy. Podczas oczekiwania na lot klienci klasy biznes mogą także zrelaksować się w komfortowej sali VIP Lounge zlokalizowanej na terenie hali odlotów.