X
Ładowanie...

Tanie loty Air Greenland

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
27 maj 03 cze Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Air Greenland

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Air Greenland Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Air Greenland

Przewodnik po lotach Air Greenland

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych Air Greenland często szukają informacji o tym, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby spełniał wymogi operatora. Należy podkreślić, że linie mają różne przepisy dotyczące gabarytów bagażu. Co możemy spakować do torby? Czego z kolei nie wolno przewozić? Prezentujemy praktyczne informacje!

Podstawowe reguły

Pomimo że rozmiary walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są duże, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na weekendowy wyjazd linią Air Greenland. W bagażu podręcznym można przewozić elementy garderoby, produkty kosmetyczne, a także sprzęt elektroniczny, np. aparat fotograficzny czy notebook. U operatorów obsługujących Unię Europejską nie ma też szczególnych restrykcji w przewożeniu produktów spożywczych - wyjątek stanowią produkty, które szybko ulegają zepsuciu.

Pakuj się z głową

Bardzo ważna jest technika składania odzieży - spodnie, bluzy i inne części garderoby najlepiej skręcać w wałeczki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Cenną wskazówką jest założenie na siebie kurtki. A co z artykułami kosmetycznymi w płynie? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Balsamy, żele pod prysznic i inne podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Czego nie można wnosić na pokład w linii Air Greenland

Operatorzy określają także spis rzeczy, których nie można mieć w bagażu podręcznym. Należą do nich np. niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - golarki, nożyczki, skalpele, a także artykuły sportowe - deskorolki czy sprzęt do jazdy konnej. Do walizki nie można pakować broni oraz substancji łatwopalnych - zakazane jest umieszczanie w bagażu podręcznym nabojów, pistoletów, broni kulkowej, gazu czy rac. A co z winem lub piwem? Tutaj należy działać zgodnie z zasadami odnośnie wwozu płynów, ale trzeba również sprawdzić czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia alkoholu.