X
Ładowanie...

Tanie loty liniami Air Malta

ceny od w StycznioweOkazje

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
05 lut 12 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Air Malta

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Air Malta Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Air Malta

Przewodnik po lotach Air Malta

Informacje o liniach lotniczych Air Malta

 

Tanie loty Air Malta - informacje

Narodowe maltańskie linie Air Malta mają swoją siedzibę na jedynym rodzimym lotnisku Malta-Luqa. Linie obsługują rejsy do ponad 30 portów europejskich. Najwięcej połączeń przewoźnik oferuje w Anglii, we Włoszech i w Niemczech, ale lata także do Holandii, Austrii, Belgii, Francji, Szwajcarii, Grecji, Bułgarii, Czech, na Węgry, do Rosji, a także do Turcji i Libii. Firma dysponuje dziś 12 samolotami, są to maszyny Airbus A319-100 i Airbus A320-200. Działalność Air Malta wykracza poza rolę przewoźnika pasażerskiego: linie współpracują z Lufthansa Technik AG w zakresie przeglądów technicznych maszyn, firma jest także właścicielem towarzystwa ubezpieczeniowego Shield Insurance Company, natomiast Air Malta Cargo Systems zajmuje się przewozem ładunków, także w aspekcie szkoleniowym. Swoim częstym pasażerom linie oferują program lojalnościowy Flypass, który umożliwia kumulację mil premiowych i korzystanie ze specjalnych ofert.

 

Tanie loty Air Malta - historia

Linie Air Malta zostały utworzone w 1973 roku uchwałą parlamentu kraju. W tym samym roku przewoźnik wydzierżawił dwie maszyny od Pakistan National Airlines i rozpoczął loty z rodzimego lotniska do Londynu, Paryża, Rzymu, Manchesteru, Frankfurtu nad Menem i Trypolisu. Głównym celem firmy miał być przewóz osób, ładunków i obsługa poczty. Zgodnie z tymi priorytetami w późniejszych latach rozbudowano lotnisko na wyspie i dostosowano je do wymogów przewozów towarowych. Wraz z rozbudową floty linie poszerzyły swoją ofertę komunikacyjną, dziś łączą wyspę z większością ważnych miast Europy. W 2006 roku w raporcie wykonanym przez Association of European Airlines linie lotnicze Air Malta uplasowały się na chwalebnym pierwszym miejscu jako przewoźnik, który gubi najmniej bagaży.

 

Tanie loty Air Malta - loty z Polski

Niestety Air Malta nie oferuje bezpośrednich lotów z Polski. Można jednak lecieć tymi liniami lotniczymi z przesiadką z Warszawy, Wrocław, Katowic, Krakowa, Rzeszowa i Gdańska na lotnisko Malta Luqa. 

Tanie loty Gdańsk Air Malta
Tanie loty Katowice Air Malta
Tanie loty Kraków Air Malta
Tanie loty Poznań Air Malta
Tanie loty Rzeszów Air Malta
Tanie loty Warszawa Air Malta
Tanie loty Wrocław Air Malta

 

Tanie loty Air Malta - kierunki lotów

Prezentujemy listę najważniejszych kierunków lotów, linii lotniczych Air Malta:

Tanie loty Amsterdam Air Malta
Tanie loty Berlin Air Malta
Tanie loty Casablanca Air Malta
Tanie loty Katania Air Malta
Tanie loty Larnaka Air Malta
Tanie loty Lizbona Air Malta
Tanie loty Malta Air Malta
Tanie loty Palermo Air Malta
Tanie loty Paryż Air Malta
Tanie loty Tel Awiw Air Malta

 

Tanie loty Air Malta - bagaż

Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą odprawić bezpłatny bagaż ważący do 23 kg, klienci klasy biznes – do 32 kg. Przewoźnik dopuszcza dodatkowe 10 kg, jeśli pasażer podróżuje z niemowlęciem. Na pokład można wnieść jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze do 10 kg i wymiarach 20cm x 40cm x 55cm. Air Malta umożliwia także przewiezienie bagażu sportowego w cenie 32 € za sztukę. Rezerwacji takiego przewozu możemy dokonać online na stronie firmy do 4 godzin przed odlotem.

 

Tanie loty - Dodatkowe usługi na pokładzie

Pasażerowie klasy biznes mogą korzystać z bogatej oferty dań międzynarodowych i lokalnych win oraz z bezpłatnych napojów. Przyjemną i wygodną podróż zapewnią im ponadto siedzenia ze stolikiem między każdą parą foteli oraz możliwość skorzystania ze specjalnej, odseparowanej kabiny na pokładzie (możliwość odpoczynku w oddzielnej sali wypoczynkowej także na lotnisku przed odlotem).