gs
X
Ładowanie...

Tanie loty Air Moldova

już od 999 zł
28 lis 05 gru Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Air Moldova

Polska
Dowolne miasto

Bilety lotnicze Air Moldova Polska

Dowolne miasto
Ceny lotów są podane bez możliwych dodatkowych opłat za bagaż, opłat transakcyjnych lub opłat za płatność np. kartą kredytową w przypadku niektórych przewoźników.
Warszawa
30 gru (nie)
Air Moldova
Lot bezpośredni
Kiszyniów
03 sty (czw)
Air Moldova
Lot bezpośredni
Warszawa
30 gru (nie)
Air Moldova
Lot bezpośredni
Kiszyniów
04 sty (pią)
Air Moldova
Lot bezpośredni
Warszawa
23 lis (pią)
Air Moldova
Lot bezpośredni
Kiszyniów
25 lis (nie)
Ukraine Intl Airlines
Warszawa
30 gru (nie)
Air Moldova
Lot bezpośredni
Kiszyniów
02 sty (śro)
Ukraine Intl Airlines
Warszawa
30 gru (nie)
Air Moldova
Lot bezpośredni
Kiszyniów
05 sty (sob)
Ukraine Intl Airlines
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje Air Moldova

Przewodnik po lotach Air Moldova

Linie lotnicze Air Moldova

Air Moldova to narodowe mołdawskie linie lotnicze oferujące tanie loty po Europie, ale z macierzystego portu w Kiszyniowie umożliwiają również loty do Nowego Jorku, Seattle i Toronto. Flotę przewoźnika stanowią maszyny typu Airbus A320-200, Embraer 119 i Embraer 120. Linie należą do organizacji IATA oraz ICAO, których priorytetem jest wspieranie uczciwej konkurencji na rynku przewoźników i regulacja bezpieczeństwa ruchu lotniczego. Air moldova zajmuje się także transportem ładunków, współpracując przy tym z American Airlines, Delta Airlines, Singapore Airlines czy z Lufthansa Cargo AG Airlines. Firma udostępnia stałym klientom swój program lojalnościowy Air Moldova Club, często organizuje również promocje na konkretne kierunki lub zniżki na loty rodzinne.

 

Air Moldova - historia

Linie powstały w 1993 roku jako lokalna jednostka rosyjskiego towarzystwa lotniczego Aeroflot. Wcześniej, w latach powojennych, z lotniska w Kiszyniowie startowały głównie samoloty transportujące mołdawskie płody rolne do przemysłowych okręgów ZSRR. W 2004 roku przewoźnik dołączył do członków IATA, dzięki czemu zainteresowanie usługami firmy znacznie wzrosło. W późniejszych latach Air Moldova przyjęły strategię sprzedaży tanich biletów lotniczych, a w 2008 roku firmę sprywatyzowano.

 

Air Moldova - loty z Polski

Air Moldova nie obsługuje bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski, ale z lotniska we Frankfurcie nad Menem dostępne są loty do Moskwy, Soczi oraz Kiszyniowa, do stolicy Mołdawii dolecimy także z Pragi, a z Portu w Kijowie do Stambułu.

 

Air Moldova - bagaż

Pasażerowie klasy biznes mogą bezpłatnie zarejestrować 30 kg bagażu (na lot do Moskwy – 40 kg, lecący na lotnisko Atatürka w Stambule – 50 kg), w klasie ekonomicznej – 20 kg (lot do Moskwy i na stambulski port Sabiha – 30 kg, na stambulski port Atatürka – 50 kg). Limit bagażu podręcznego dla klasy biznes to dwie sztuki ważące: jedna do 8 kg i druga do 4 kg, klasie ekonomicznej przysługuje jedna sztuka do 8 kg. Żadna sztuka nie powinna przekraczać wymiarów 50cm x 40cm x 25cm. Jedna osoba może mieć przy sobie także parasolkę, koc, torebkę osobistą, aparat fotograficzny, nosidełko lub wózek dla dziecka oraz wózek inwalidzki, w razie konieczności – psa przewodnika.

 

Dodatkowe usługi na pokładzie

Klienci linii Air Moldova mogą liczyć na lekturę dwumiesięcznika Open Skies. Linie zapewniają skromny posiłek pasażerom klasy ekonomicznej, klasa biznes oferuje zróżnicowane menu i alkohole wysokoprocentowe, istnieje także możliwość zamówienia posiłków specjalnych do 24 h przed odlotem.