X
Ładowanie...

Tanie loty Alaska

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Alaska

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Alaska Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Alaska

Przewodnik po lotach Alaska

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści latający liniami lotniczymi Alaska Airlines często poszukują informacji o tym, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby spełniał warunki operatora. Należy zauważyć, że linie mają rozmaite regulacje dotyczące wagi i wymiarów bagażu. Co możemy włożyć do walizki? Czego z kolei nie wolno ze sobą zabierać? Prezentujemy praktyczne informacje!

Podstawowe zasady

Pomimo że wymiary walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są pokaźne, to jednak dzięki kilku praktycznym trikom można zmieścić wszystkie rzeczy np. na krótki wypad linią Alaska Airlines. W bagażu podręcznym można przewozić ubrania, produkty kosmetyczne, jak również sprzęt elektroniczny, np. lustrzankę czy notebook. U operatorów obsługujących Unię Europejską nie ma też rygorystycznych wymagań w przewożeniu produktów spożywczych - wyjątek stanowią produkty, które szybko ulegają zepsuciu.

Jak zmieścić wszystkie rzeczy?

Niezwykle istotna jest metoda składania odzieży - spodnie, koszulki i inne niezbędne artykuły można zwijać w ruloniki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w torbie. Sprytnym rozwiązaniem jest założenie na siebie kurtki. A co z produktami kosmetycznymi w płynie? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Kremy, żele pod prysznic i inne tego typu produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Czego nie można wnosić na pokład w linii Alaska Airlines

Operatorzy wyznaczają także spis rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Chodzi tu przede wszystkim o niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - brzytwy, noże, skalpele, a także sprzęt sportowy - kije golfowe czy rzutki. Do walizki nie można pakować broni oraz materiałów łatwopalnych - zakazane jest umieszczanie w bagażu podręcznym pocisków, karabinów, pałek teleskopowych, dynamitu czy petard. A co z winem lub szampanem? W takiej sytuacji należy działać zgodnie z przepisami odnośnie wwozu płynów, ale warto również sprawdzić czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia alkoholu.