X
Ładowanie...

Tanie loty liniami American Airlines

ceny od w StycznioweOkazje

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
04 lut 11 lut Data wylotu

Sprawdź promocje na loty American Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze American Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów
Nie szukaj promocji lotów. Niech one znajdą Ciebie.

Szukasz tanich lotów? Załóż Alarm Cenowy! Powiedz nam, dokąd i kiedy chcesz lecieć oraz w jakiej cenie maksymalnej. Dostaniesz powiadomienie, gdy taki lot się pojawi!

Najlepsze promocje American Airlines

Przewodnik po lotach American Airlines

Tanie linie lotnicze American Airlines

 

American Airlines - informacje

Należące do korporacji AMR linie American Airlines zatrudniają najwięcej pracowników wśród wszystkich przewoźników świata, mogą poszczycić się także największą flotą oraz drugim miejscem – zaraz po również amerykańskich Southwest Airlines – pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Główna siedziba i węzeł firmy to teksański port Dallas-Fort Worth, ważniejsze węzły znajdują się również w Chicago, Saint-Louis, Miami, Nowym Jorku, Bostonie czy Los Angeles. Dzięki flocie ponad 640 samolotów – głównie są to Boeingi 737-8000, Boeingi 757-200 oraz samoloty McDonnell Douglas MD-82 i McDonnell Douglas MD-83 – American Airlines obsługują ponad 260 kierunków na wszystkich kontynentach. Przewoźnik jest jednym z założycieli i członkiem sojuszu lotniczego oneworld®. Klienci amerykańskich linii mogą korzystać z największego programu lojalnościowego na świecie, AAdvantage, który udostępnia cztery klasy członkowskie. Podróżni zbierają premiowe mile i wymieniają je na podwyższony standard lotu lub inne usługi. Firmom linie polecają specjalne programy oszczędnościowe oraz przewozy ładunków.

Tanie loty American Airlines - loty z Warszawy

Co prawda, linie lotnicze American Airlines, nie oferują bezpośrednich lotów z Polski, ale z Warszawy można lecieć do wielu interesujących miejsc. Loty American Airlines z Polski, odbywają się z przesiadką na lotnisku Londyn Heathrow, bądź w Helsinkach. W taki sposób możemy dostać się do USA, Kanady, Kataru czy Hiszpanii. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych połączeń z Polski do Ameryki Północnej:

Tanie loty American Airlines Atlanta
Tanie loty American Airlines Boston
Tanie loty American Airlines Chicago
Tanie loty American Airlines Denver
Tanie loty American Airlines Las Vegas
Tanie loty American Airlines Los Angeles
Tanie loty American Airlines Miami
Tanie loty American Airlines Nowy Jork
Tanie loty American Airlines Seatlle
Tanie loty American Airlines Toronto
Tanie loty American Airlines Waszyngton

 

American Airlines - historia

Pierwotnie nazwa American Airlines była wspólna dla niezależnych przewoźników amerykańskich, którzy zostali połączeni w jedno przedsiębiorstwo w roku 1930. Dzięki zakupowi samolotu Douglas DC-3 w 1936 roku linie, jako pierwsze na świecie, skupiły się wyłącznie na zyskach z lotów rejsowych, podczas gdy inne bazowały wciąż np. na obsłudze poczty. Współpraca American Airlines z burmistrzem Nowego Jorku Fiorello La Guardią zaowocowała powstaniem lotniska w Nowym Jorku, linie zostały również właścicielem mieszczącego się tam prestiżowego salonu Admiral’s Club. Po II wojnie światowej firma kupiła American Export Airlines, dzięki którym wspierała wyniszczoną Europę; przewoźnik zainicjował także loty do Meksyku i budowę kilku tamtejszych lotnisk. Do 1962 roku linie zainwestowały 440 milionów dolarów w rozbudowę floty, w tym czasie powstało także dzisiejsze nowojorskie lotnisko Johna F. Kennedyego, które stało się największą bazą przewoźnika. W latach 70-tych odbyły się pierwsze rejsy długodystansowe z USA do Honolulu, Sydney i Auckland. American Airlines jako pierwsze większe linie zatrudniły kobietę na stanowisku pilota, wprowadziły rezerwacje komputerowe czy programy lojalnościowe. Dla uczczenia sukcesów przedsiębiorstwa firma Mattel wypuściła nawet lalkę Barbie w uniformie stewardessy przewoźnika. Po zamachu terrorystycznym 11.09.2001 roku linie znacznie zaostrzyły wymogi bezpieczeństwa. Obecnie firma przechodzi proces restrukturyzacji.

 

American Airlines - bagaż

Pasażerowie lecący z lub do Europy mogą bezpłatnie zarejestrować jedną sztukę bagażu (podróżujący w klasie pierwszej lub biznes – 3 sztuki) o wadze do 23 kg oraz bagaż, którego suma długości, szerokości i wysokości nie przekroczy 158 cm. Na pokład samolotu można ze sobą zabrać bagaż osobisty, którego łączne wymiary nie mogą przekroczyć 115 cm. Koszt zarejestrowania drugiej sztuki bagażu dla pasażerów klasy ekonomicznej to 60$.

 

American Airlines - dodatkowe usługi na pokładzie

Podróżującym w klasie ekonomicznej przewoźnik zapewnia siedzenia z regulowanym skórzanym zagłówkiem. Pasażerowie mają szeroki wybór różnojęzycznych magazynów, mogą oglądać najnowsze filmy i programy telewizyjne, śledzić kanały informacyjne czy słuchać ulubionych gatunków muzyki. American Airlines oferują także wmontowane w siedzenia gniazda zasilania, które umożliwiają korzystanie z własnego sprzętu elektronicznego, niektóre samoloty zapewniają ponadto dostęp do internetu Wi-Fi. Klienci klasy pierwszej i biznes odbywają lot w niezwykle komfortowych warunkach, mogą liczyć na obrotowe siedzenia i kameralną przestrzeń, a także na oryginalnie skomponowane menu z bogatym wyborem win i drinków. Swoim podróżnym linie oferują także zakup luksusowych produktów w pokładowym sklepie wolnocłowym.