X
Ładowanie...

Tanie loty Atlasjet Airlines

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Atlasjet Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Atlasjet Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Atlasjet Airlines

Przewodnik po lotach Atlasjet Airlines

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych AtlasGlobal często zastanawiają się, jak dobrze spakować bagaż podręczny. Należy zauważyć, że każda linia wyznacza inne wymiary oraz wagę bagażu. Co możemy spakować do walizki? Czego absolutnie nie można przewozić? Sprawdziliśmy to!

Najważniejsze reguły

Pomimo że gabaryty walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są duże, to jednak przy odrobinie sprytu można zmieścić wszystkie rzeczy np. na szybką wycieczkę linią AtlasGlobal. W bagażu podręcznym można przewozić elementy garderoby, kosmetyki, jak również elektronikę, np. kamerę czy tablet. Na trasach europejskich nie ma też rygorystycznych wymagań w przewożeniu jedzenia - wyjątek stanowią produkty, które szybko ulegają zepsuciu.

Najlepsze sposoby na spakowanie rzeczy

Kluczowa okazuje się technika składania ubrań - bieliznę, koszule i inne niezbędne artykuły można skręcać w wałeczki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w walizce. Cenną wskazówką jest założenie na siebie kurtki. A co z kosmetykami w płynie? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Mleczka, szampony i inne podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Tego nie wniesiesz na pokład

Odpowiednie przepisy określają również spis rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Należą do nich m.in. niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - brzytwy, nożyczki, strzykawki z igłą, a także artykuły sportowe - kije golfowe czy wędki. Do walizki nie można pakować broni oraz substancji pirotechnicznych - zakazane jest wkładanie do bagażu nabojów, rewolwerów, pałek teleskopowych, dynamitu czy rac. A co z whisky lub piwem? Tutaj należy działać zgodnie z zasadami odnośnie wwozu płynów, ale trzeba także zweryfikować czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia alkoholu.