X
Ładowanie...

Tanie loty Austrian Airlines

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Austrian Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Austrian Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Austrian Airlines

Przewodnik po lotach Austrian Airlines

Linie lotnicze Austrian Airlines

Austrian Airlines to narodowy austriacki przewoźnik, którego siedzibą i głównym węzłem jest port lotniczy Wiedeń-Schwechat. Razem z regionalnymi Tyrolean Airlines i czarterowymi Lauda Air linie obsługują ponad 130 kierunków w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Australii. Flotę przewoźnika, nie licząc samolotów linii pomocniczych, stanowi ponad 40 maszyn i są to głównie modele Airbus A320-200 oraz różne wersje Boeinga 737. Jako członek międzynarodowego sojuszu lotniczego Star Alliance austriackie linie są również partnerem programu lojalnościowego Miles&More, dzięki któremu pasażerowie mogą kumulować mile podróżne i wymieniać je na nagrody bądź wyższy standard lotu.

 

Historia linii lotniczych Austrian Airlines

Linie powstały w wyniku fuzji Air Austria oraz Austrian Airways i działają od 1958 roku. Ich pierwszym kierunkiem z Wiednia był Londyn, po dekadzie istnienia Austrian Airlines zaczęły latać także do USA. W 2000 roku przewoźnik dołączył do największego na świecie sojuszu Star Alliance. Od 1981 podczas rejsów Austrian Airlines na pokładzie obecni są (w cywilu) przynajmniej dwaj funkcjonariusze austriackiej jednostki antyterrorystycznej EKO Cobra. Mimo dość skromnej liczebnie floty linie uznawane są obecnie za jednego z nowocześniejszych przewoźników europejskich o wysokim standardzie usług.

 

Loty linii Austrian Airlines z Polski

Z Warszawy lub Krakowa mamy bezpośrednie loty do Wiednia, a stamtąd w ramach lotu z przesiadką możemy dostać się do większych i atrakcyjnych turystycznie miast Europy, m.in. do Frankfurtu nad Menem, Monachium, Stuttgartu, Klagenfurtu, Grazu, Salzburga, Innsbrucka, Londynu, Budapesztu, Zurychu, Genewy, Bazylei, Paryża, Lyonu, Nicei, Barcelony, Amsterdamu, Luksemburga, Brukseli, Sofii, Bukaresztu, Sarajewa, Belgradu, Zagrzebia, Dubrownika, Splitu, Skopje, Larnaki, Tbilisi, Rzymu, Mediolanu, Wenecji, Bolonii, Moskwy, Dniepropietrowska, Rostowa, Odessy, Charkowa czy Doniecka. Z dalszych kierunków azjatyckich dostępne są połączenia z Bangkokiem, Pekinem, Tokio, Delhi, Bombajem. Loty Austrian Airlines na Bliski Wschód połączą nas z Bagdadem, Tel-Awiwem, Damaszkiem, Kairem, Stambułem i Male. W Ameryce Północnej mamy do wyboru Toronto, Nowy Jork i Waszyngton.

 

Warunki przewozu bagażu przez linię Austrian Airlines

W zależności od kierunku podróży pasażerowie klasy ekonomicznej mogą zarejestrować jedną lub dwie sztuki (każda do 23 kg) bezpłatnego bagażu, klienci klasy biznes – dwie sztuki do 32 kg każda. Dzieciom do 2 roku życia przysługuje jeden bagaż do 23 kg i składany wózek. Na pokład samolotu pasażerowie klasy ekonomicznej mogą wnieść jedną sztukę bagażu podręcznego do 8 kg, pasażerowie klasy biznes – dwie sztuki: jedną o wadze do 8 kg i drugą do 4 kg. Dodatkowo można mieć przy sobie płaszcz lub koc, drobny sprzęt elektroniczny bądź pomoce ortopedyczne.

 

Dodatkowe usługi na pokładzie

Austrian Airlines cieszą się dużym uznaniem wśród pasażerów ceniących wysoki standard podróży. Podczas lotów długodystansowych klienci klasy biznes korzystają z rozkładanych do pozycji łóżka dwumetrowych foteli i zestawu pościelowego na życzenie. Indywidualne ekrany z efektem Dolby Surround dostarczają rozrywki multimedialnej na najwyższym poziomie, umożliwiając słuchanie ulubionej muzyki bądź oglądanie najnowszych hitów kinowych i seriali telewizyjnych. Wysmakowane dania na zamówienie tworzone są przez cenionych na całym świecie szefów kuchni i uwzględniają wszystkie możliwe warianty dietetyczne lub kulturowe. Uznawana na najlepszą podniebną restaurację świata, kuchnia linii Austrian Airlines oferuje bogaty wybór regionalnych dań austriackich i międzynarodowych oraz wyselekcjonowanych win. Ciekawostką jest oferta 11 rodzajów kawy. Pasażerowie klasy ekonomicznej również mają dostęp do muzyki, gier i filmów dostępnych w różnych wersjach językowych, a podczas dłuższych lotów mogą liczyć na dwudaniowy posiłek, napoje i przekąski. Pokładowy sklep wolnocłowy oferuje pasażerom linii luksusowe zakupy.