X
Ładowanie...

Tanie loty Azerbaijan Airlines

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Azerbaijan Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Azerbaijan Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Azerbaijan Airlines

Przewodnik po lotach Azerbaijan Airlines

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych Azerbaijan Airlines niejednokrotnie zastanawiają się, jak prawidłowo spakować bagaż podręczny. Należy zauważyć, że każda linia określa inne wymiary oraz wagę bagażu. Co możemy włożyć do torby? Czego absolutnie nie można ze sobą zabierać? Prezentujemy praktyczne porady!

Najważniejsze zasady

Chociaż rozmiary bagażu podręcznego nie są pokaźne, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na szybką wycieczkę linią Azerbaijan Airlines. Do bagażu podręcznego można schować ubrania, kosmetyki, a także elektronikę, np. aparat fotograficzny czy notebook. U operatorów obsługujących Unię Europejską nie ma też dużych ograniczeń w przewożeniu produktów spożywczych - wyjątek stanowią produkty, które szybko ulegają zepsuciu.

Pakuj się z głową

Niezwykle ważna jest metoda składania ubrań - bieliznę, koszule i inne części garderoby można zwijać w ruloniki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Z kolei odzież wierzchnią, np. marynarkę można założyć na siebie. A co z artykułami kosmetycznymi w płynie? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Mleczka, szampony i tym podobne artykuły najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Czy do samolotu Azerbaijan Airlines wniesiemy brzytwy, nożyczki lub skalpele

Linie lotnicze określają także spis rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Chodzi tu między innymi o niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - golarki, ostrza, skalpele, a także artykuły sportowe - kije golfowe czy sprzęt do jazdy konnej. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz materiałów łatwopalnych - niedopuszczalne jest wkładanie do bagażu pocisków, karabinów, broni kulkowej, fajerwerków czy rac. A co z wódką lub brandy? Tutaj należy kierować się ogólnymi zasadami dotyczącymi wwozu płynów, ale warto również sprawdzić czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.