X
Ładowanie...

Tanie loty Calm Air International

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
30 kwi 07 maj Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Calm Air International

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Calm Air International Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Calm Air International

Przewodnik po lotach Calm Air International

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści wybierający podróże liniami lotniczymi Calm Air często poszukują informacji o tym, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby odpowiadał wymogom przewoźnika. Warto zauważyć, że każdy operator wyznacza inne wymiary oraz ciężar bagażu. Co możemy włożyć do walizki? Czego z kolei nie wolno przewozić? Przedstawiamy praktyczne informacje!

Bagaż podręczny - ubrania, sprzęt elektroniczny i żywność

Chociaż gabaryty bagażu podręcznego nie są duże, to jednak przy odrobinie sprytu można zmieścić wszystkie rzeczy np. na szybką wycieczkę linią Calm Air. W bagażu podręcznym można przewozić ubrania, kosmetyki, a także sprzęt elektroniczny, np. lustrzankę czy notebook. Na trasach obejmujących obszar UE nie ma też rygorystycznych wymagań w przewożeniu jedzenia - chyba, że mowa o artykułach, które szybko się psują.

Jak zmieścić wszystkie rzeczy?

Kluczowa okazuje się technika składania ubrań - t-shirty, koszule i inne części garderoby najlepiej skręcać w ruloniki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w torbie. Natomiast odzież wierzchnią, np. marynarkę można założyć na siebie. A co z produktami kosmetycznymi w formie płynnej? Linie lotnicze dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Balsamy, szampony i inne podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Czego nie można przewozić w linii Calm Air

Odpowiednie przepisy określają również katalog rzeczy, których nie można wnosić na pokład samolotu. Chodzi tu między innymi o niektóre przybory kosmetyczne lub lecznicze - golarki, noże, skalpele, a także artykuły sportowe - łyżwy czy rzutki. Do walizki nie można pakować broni oraz materiałów pirotechnicznych - niedopuszczalne jest umieszczanie w bagażu podręcznym amunicji, pistoletów, kusz, fajerwerków czy petard. A co z winem lub szampanem? Tutaj należy działać zgodnie z zasadami dotyczącymi wwozu płynów, ale warto również zweryfikować czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.