X
Ładowanie...

Tanie loty Croatia Airlines

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
22 kwi 29 kwi Data wylotu

Sprawdź promocje na loty Croatia Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Croatia Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Croatia Airlines

Przewodnik po lotach Croatia Airlines

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści wybierający podróże liniami lotniczymi Croatia Airlines niejednokrotnie zastanawiają się, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby spełniał warunki przewoźnika. Warto podkreślić, że każda linia określa inne wymiary oraz wagę bagażu. Jakie przedmioty możemy wnieść na pokład samolotu? Czego absolutnie nie można ze sobą zabierać? Sprawdziliśmy to!

Bagaż podręczny - ubrania, elektronika i produkty spożywcze

Pomimo że wymiary bagażu podręcznego nie są duże, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na krótki wypad linią Croatia Airlines. Do bagażu podręcznego można schować odzież, kosmetyki, jak również sprzęt elektroniczny, np. lustrzankę czy notebook. U operatorów obsługujących Unię Europejską nie ma też rygorystycznych wymagań w przewożeniu jedzenia - wyjątek stanowią produkty, które szybko ulegają zepsuciu.

Pakuj się ekonomicznie

Niezwykle ważna jest metoda układania ubrań - spodnie, bluzy i inne niezbędne artykuły można skręcać w wałeczki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Sprytnym rozwiązaniem jest założenie na siebie bluzy. A co z produktami kosmetycznymi w płynie? Linie lotnicze dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Kremy, szampony i tym podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Towary zabronione

Linie lotnicze określają także spis rzeczy, których nie można wnosić na pokład samolotu. Należą do nich m.in. niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, nożyczki, strzykawki z igłą, a także sprzęt sportowy - łyżwy czy sprzęt do jazdy konnej. Do walizki nie można pakować broni oraz materiałów łatwopalnych - zakazane jest umieszczanie w bagażu podręcznym nabojów, pistoletów, broni kulkowej, dynamitu czy petard. A co z wódką lub piwem? Tutaj należy kierować się ogólnymi przepisami odnośnie wwozu płynów, ale trzeba także sprawdzić czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia alkoholu.