X
Ładowanie...

Tanie loty liniami EasyJet

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł
26 maj 02 cze Data wylotu

Loty EasyJet

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty EasyJet

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze EasyJet Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje EasyJet

Przewodnik po lotach EasyJet

Tanie bilety lotnicze easyJet

Tanie linie lotnicze easyJet

Pełna nazwa najsłynniejszych brytyjskich tanich linii lotniczych to EasyJet Airline Company Limited. Jeżeli chodzi o wielkość firmy, to śmiało może konkurować z takimi potentatami na rynku niskobudżetowych lotów jak Ryanair czy Southwest Airlines nie wspominając już o Wizz Air. W 1995 roku easyJet zostało założone przez Stelios Haji-Ioannou. Bazowym portem lotniczym jest londyńskie Luton - London Luton Airport i to tam wylądujesz, jeżeli polecisz z easyJet do stolicy Wielkiej Brytanii. Na chwilę obecną easyJet lata na 750 trasach pomiędzy 130 lotniskami w 31 krajach, także w Polsce. Rocznie z usług tych tanich linii lotniczych korzysta 66 mln pasażerów. EasyJet to jedna z wielu linii lotniczych, będąca w ofercie FRU.PL.

easyJet – loty z Polski

Aktualnie operator linii lotnicznych oferuje loty z Polski tylko z Lublina i z Krakowa. Z Lublina polecimy na lotnisko Mediolan Malpensa , a z Krakowa do Francji, Włoch, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Poniżej opisujemy w skrócie Polskie lotniska.

Lublin

Port lotniczy

Prawdopodobnie najładniejszy, pod względem architektonicznym, port lotniczy w Polsce, położony jest w miejscowości Świdnik oddalonej o 12 km na wschód od centrum Lublina. Lotnisko przeszło gruntowną modernizację w latach 2010-12 i jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce.
Parking
Parking lotniska może pomieścić około 450 samochodów i jest podzielony na dwie części. Parking A – sekcja długoterminowa, dwutygodniowy postój będzie kosztował nas około 100 zł. Parking B – sekcja godzinowa, położony bliżej wejścia do terminala, ma możliwość bezpłatnego wjazdu do 10 minut.
Dojazd Lotnisko położone jest w pobliżu obwodnicy Lublina – S12, co ułatwia dojazd samochodem. Jeśli preferujecie Państwo transport publiczny, to na lotnisko można dojechać autobusem miejskim nr.5, pociągiem z dworca głównego lub skorzystać z usługi któregoś z przewoźników prywatnych i przyjechać minibusem.

Miasto

Lublin to miasto ciekawe, które oferuje turystom wiele rzeczy do zobaczenia. Znajdują się tutaj muzea jak chociażby Państwowe Muzeum na Majdanku czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Należy też udać się do Zamku Lubelskiego i Katedry Metropolitalnej Św. Jana Chrzciela i Jana Ewangelisty. Miasto jest na tyle urokliwe, że można po nim najzwyczajniej w świecie pospacerować.

Kraków

Port lotniczy mieści się w miejscowości Balice i jest oddalony o 11 km na zachód od centrum Krakowa. Pod względem ilości odprawionych pasażerów, jest to drugi port lotniczny w Polsce. Poza standardowymi lotami easyJetu, obsługiwane są tu też loty easyJet Switzerland do Szwajcarii. Lotnisko oferuje różnego rodzaju usługi w tym m.in. gastronomiczne, bagażowe, finansowe czy VIP. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie przez władze lotniska programu lojalnościowego dla swoich pasażerów.
Parking
Lotnisko posiada parking podzielony na strefy, w tym parking wielopoziomowy, liczba miejsc parkingowych wynosi 1155. Cena parkingu jest uzależniona od długości postoju, za tygodniowy postój trzeba będzie zapłacić około 200 zł. Można jest rezerwacja miejsca online.
Dojazd
Połączenie samochodem jest najłtawiejsze, wystarczyć jechać obwodnicą Krakowa (E77). Z Krakowa można dojechać autobusami dziennymi 208 i 252, oraz linią nocną 902. Jeśli dojeżdżacie Państwo spoza miasta można skorzystać z usług firm Neobus i Leo Express. Można jeszcze skorzystać z usług Kolei Małopolskich, które dojeżdżają na lotnisko z Krakowa Głównego i Wieliczki.

Miasto

Kraków to dawna stolica Polski (do roku 1795), ale przez wielu uważana za kulturową stolicę kraju. Działa tu wiele placówek kulturalnych m.in. Muzeum Narodowe, Archiwum Narodowe czy Instytut Książki. Miasto oferuje nam moc atrakcji, a do najważniejszych należy na pewno Rynek Główny, wokół którego toczy się życie kulturalne Krakowa. Na Rynku znajdują się Sukiennice, Bazylika Mariacka. Bardzo ważnymi punktami miasta są również Kościół św. Piotra i Pawła, Wawel, Brama Floriańska, a po zwiedzaniu możemy odprężyć się odpoczywając wśród zieleni krakowskich Plantów.

easyJet - baza główna

Luton – port lotniczy

Port lotniczy Luton, jest bazą główną linii easyJet, znajduje się 50 km na północ od centrum Londynu. Rocznie obsługuje się tu ponad 10 milinów pasażerów. Lotnisko oferuje wszystkie najważniejsze usługi, a nawet możliwość naładowania samochodu elektrycznego.
Parking
Przy lotnisku znajduje się wielopoziomowy parking. Obsługa lotniska zaleca wcześniejszą rezerwację miejsca parkingowe. Ceny tutaj są uzależnione od długości postoju oraz od terminu rezerwacji, jednak cena za postój 7 dni, bez wcześniejszej rezerwacji to koszt około 120 funtów.
Dojazd
Lotnisko jest oddalone o 3 km od autostrady M1, więc dojazd samochodem nie stanowi problemu. Dostępną są również środki transportu publicznego takie jak – autobusy firm EasyBus, Terravision i First Capital Connect oraz pociągi ze stacji kolejowej Luton Airport Parkway, oddalonej o 6 minut jazdy autobusem od lotniska. Transport z lotniska na dworzec zapewniają autobusy wahadłowe.

Miasto

Warto zauważyć, że Londyn jest trzykrotnie większy od Warszawy, tak więc zwiedzanie miasta może zająć kilka dobrych dni. Najłatwiej jednak skierować się do centrum miasta, gdyż to właśnie tam znajdują się najciekawsze obiekty turystyczne. Do rzeczy których nie możemy przegapić, zaliczają się – London Eye, Tower Bridge, Tower of London, Pałac Westminsterski, Katedra Southwark czy Buckingham Palace, te miejsca to jedynie wierzchołek góry lodowej, turystyki Londynu.

 

Tanie bilety lotnicze easyJet - w Polsce

EasyJet w Polsce oferuje przede wszystkim tanie loty z Krakowa do Wielkiej Brytani: Londynu, Liverpoolu, Edynburgu, Bristolu, Belfastu oraz do Paryża, Bazylei, Lyonu i Mediolanu. Wszystkie te kierunki mają bardzo niskie ceny biletów lotniczych - ceny lotów easyJet zaczynają sie już od 123 zł, a najkrótsza podróż trwa tylko 1h 30min.

Tanie loty easyJet - bagaż podręczny i rejestrowany w easyJet

Każdemu pasażerowi easyJet przysługuje 1 sztuka bezpłatnego bagażu podręcznego o wymiarach nieprzekraczających 56x45x25 cm bez limitu wagi. Ponadto ci, kórzy wykupili easyJet Plus, FLEXI fare, Upfront lub Extra Legroom customers, mogą zabrać dodatkowo drugą małą torbę 45x36x20 cm. W przypadku nadbagażu opłata wynosi 30-45 funtów.

Bagaż rejestrowany w easyJet, tak jak w innych tanich liniach lotniczych, jest dodatkowo płatny. Jego wymiary (długość, szerokość, wysokość) muszą się sumować do 275 cm, a sama torba nie powinna ważyć więcej niż 20 kg. Wyjątek stanowi sprzęt sportowy. Bagaż rejestrowany kosztuje od 12 do 22 funtów, czyli od 60 do 110 zł za lot w jedną stronę. Widełki cenowe wynikają z pobierania różnych opłat w zależności m.in. od sezonu, w którym odbywa się lot. Te ceny dotyczą bagażu rejestrowanego kupowanego online - w przypadku zakupu na lotnisku należy liczyć się z kosztami 160-225 zł za lot w jedną stronę. Tu opłata za nadbagaż wynosi od 18 do 50 zł za każdy kilogram.

Tanie bilety lotnicze easyJet - lot z dzieckiem

Osobom, które podróżują z dziećmi, linie easyJet doradzają wcześniejszy przyjazd na lotnisko. Rodzice lub opiekunowie dziecka poniżej 2. roku życia mogą zabrać dwie dodatkowe rzeczy do bagażu podręcznego: małą torbę 45x36x20 cm oraz fotelik, lub wózek. Dzieci podróżujące na kolanach opiekuna, mają tańsze bilety (22 funty). Jeżeli dziecko zajmuje własne siedzenie, przysługuje mu bagaż podręczny. Za niemowlęta uznawane są dzieci poniżej 2. roku życia, a za osoby dorosłe wszystkie, które skończyły 16 lat. Bez opieki osoby dorosłej mogą podróżować dzieci, które ukończyły 13. rok życia.

Tanie loty easyJet - odprawa

Wielu początkującym podróżnikom sen z powiek spędza kwestia odprawy online. EasyJet umożliwia darmową odprawę przez internet. Żeby jej dokonać, należy przygotować imię i nazwisko pasażera oraz numer rezerwacji, a dalej postępować zgodnie z instrukcją. Następnie należy wydrukować kartę pokładową i zabrać ją na lotnisko lub pobrać ją na telefon, lub tablet za pomocą aplikacji easyJet. Odprawa online easyJet uruchamia się na 30 dni przed wylotem i można jej dokonać do 2 godzin przed startem. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Centrum Rezerwacji FRU.PL - pomożemy Ci odprawić się na każdy lot easyJet!

Tanie loty easyJet - kiedy stawić się na lotnisku

Bramki są otwierane na 2 godziny przed odlotem, a zamykane 40 minut przed startem. Warto być na miejscu tak 60-70 min przed początkiem podróży. Wtedy bez problemu zdąży się ze wszystkimi formalnościami.

Tanie loty easyJet - dlaczego warto

Bilety lotnicze easyJet są nieco droższe niż porównywalne połączenia liniami Ryanair lub Wizz Air. Mimo to warto z nich korzystać, ponieważ mają kilka zalet, którymi nie mogą pochwalić się inne tanie linie lotnicze:

  • EasyJet oferuje lepszy komfort podróży - m.in. więcej miejsca na nogi, szerokie przejście, wyższy standard obsługi. W Europie uchodzą za najlepsze tanie linie lotnicze.
  • W przypadku lotów Kraków-Paryż - ląduje się na lotnisku de Gaulle'a, które jest zdecydowanie lepsze niż Beauvais Tillé i bliżej położone.
  • EasyJet często ma korzystniejsze godziny wylotów.
  • Przewoźnik oferuje pakiety różnorodnych usług, które mogą zwiększyć komfort podróży np. dla rodzin z dziećmi.
  • Flota easyJet jest regularnie wymieniana i obecnie uchodzi za jedną z najmłodszych w Europie. Większość samolotów to Airbus A319 i Boeing 737-700.