X
Ładowanie...

Tanie loty Egyptair

LANGM_JS_LP_PRICE_FROM LANGM_JS_LP_NO_PRICE

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Loty Egyptair

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Egyptair

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Egyptair Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Egyptair

Przewodnik po lotach Egyptair

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści podróżujący liniami lotniczymi EgyptAir niejednokrotnie zastanawiają się, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby spełniał wymogi przewoźnika. Warto podkreślić, że każdy operator określa inne wymiary oraz wagę bagażu. Co możemy spakować do walizki? Czego absolutnie nie można ze sobą zabierać? Przedstawiamy praktyczne wskazówki!

Najważniejsze zasady

Pomimo że wymiary walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są duże, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na szybką wycieczkę linią EgyptAir. Do bagażu wnoszonego na pokład samolotu można zapakować elementy garderoby, kosmetyki, jak również elektronikę, np. kamerę czy tablet. U operatorów obsługujących Unię Europejską nie ma też dużych ograniczeń w przewożeniu jedzenia - chyba, że mowa o artykułach, które szybko się psują.

Pakuj się z głową

Niezwykle istotna jest metoda składania ubrań - spodnie, bluzy i inne niezbędne artykuły można skręcać w wałeczki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w torbie. Z kolei okrycia wierzchnie, np. marynarkę można założyć na siebie. A co z produktami kosmetycznymi w formie płynnej? Operatorzy dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Kremy, szampony i tym podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Towary zabronione

Linie lotnicze określają także spis rzeczy, których nie można mieć w bagażu podręcznym. Chodzi tu między innymi o niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - golarki, ostrza, strzykawki z igłą, a także artykuły sportowe - kije golfowe czy wędki. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz substancji pirotechnicznych - zakazane jest wkładanie do bagażu amunicji, rewolwerów, pałek teleskopowych, dynamitu czy petard. A co z winem lub piwem? Tutaj należy kierować się ogólnymi przepisami dotyczącymi wwozu płynów, ale trzeba także zweryfikować czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.