X
Ładowanie...

Tanie loty Ethiopian Airlines

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Ethiopian Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Ethiopian Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Ethiopian Airlines

Przewodnik po lotach Ethiopian Airlines

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści podróżujący liniami lotniczymi Ethiopian Airlines niejednokrotnie poszukują informacji o tym, jak należy spakować bagaż podręczny, żeby odpowiadał regulacjom przewoźnika. Należy zauważyć, że linie mają rozmaite przepisy dotyczące gabarytów bagażu. Co możemy wnieść na pokład samolotu? Czego absolutnie nie można przewozić? Prezentujemy praktyczne informacje!

Co można wnosić na pokład

Pomimo że gabaryty walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są pokaźne, to jednak dzięki kilku praktycznym trikom można zmieścić wszystkie rzeczy np. na kilkudniowy wypad linią Ethiopian Airlines. W bagażu podręcznym można przewozić elementy garderoby, produkty kosmetyczne, jak również elektronikę, np. lustrzankę czy tablet. U operatorów obsługujących Unię Europejską nie ma też szczególnych ograniczeń w przewożeniu produktów spożywczych - wyjątek stanowią produkty, które szybko ulegają zepsuciu.

Pakuj się ekonomicznie

Kluczowa okazuje się technika składania ubrań - t-shirty, koszulki i inne niezbędne artykuły najlepiej zwijać w ruloniki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Z kolei okrycia wierzchnie, np. marynarkę można założyć na siebie. A co z kosmetykami w płynie? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Mleczka, żele pod prysznic i tym podobne produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Czy do samolotu Ethiopian Airlines wniesiemy brzytwy, nożyczki lub igły

Linie lotnicze określają także katalog rzeczy, których nie można pakować do walizki podręcznej. Należą do nich np. niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - brzytwy, noże, strzykawki z igłą, a także sprzęt sportowy - deskorolki czy rzutki. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz materiałów pirotechnicznych - zakazane jest umieszczanie w bagażu podręcznym amunicji, pistoletów, kusz, gazu czy rac. A co z wódką lub brandy? Tutaj należy działać zgodnie z zasadami dotyczącymi wwozu płynów, ale warto także upewnić się czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.