X
Ładowanie...

Tanie loty Frontier Airlines

już od

+ opłata serwisowa uzależniona od typu lotu 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Frontier Airlines

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Frontier Airlines Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Frontier Airlines

Przewodnik po lotach Frontier Airlines

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych Frontier Airlines niejednokrotnie zastanawiają się, jak dobrze spakować bagaż podręczny. Warto zauważyć, że każdy operator wyznacza inne wymiary oraz wagę bagażu. Co możemy wnieść na pokład samolotu? Czego z kolei nie wolno przewozić? Sprawdziliśmy to!

Bagaż podręczny - odzież, sprzęt elektroniczny i żywność

Pomimo że gabaryty walizek dopuszczonych do wniesienia na pokład nie są duże, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na szybką wycieczkę linią Frontier Airlines. Do bagażu wnoszonego na pokład samolotu można zapakować elementy garderoby, produkty kosmetyczne, oraz sprzęt elektroniczny, np. aparat fotograficzny czy tablet. Na trasach europejskich nie ma też dużych ograniczeń w przewożeniu jedzenia - chyba, że mowa o artykułach szybko psujących się.

Najlepsze sposoby na spakowanie rzeczy

Kluczowa okazuje się technika składania odzieży - t-shirty, bluzy i inne części garderoby najlepiej skręcać w wałeczki, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w torbie. Sprytnym rozwiązaniem jest założenie na siebie okryć wierzchnich. A co z artykułami kosmetycznymi w płynie? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego pozwalają przewozić je w pojemnikach maksymalnie po sto ml. Kremy, szampony i inne tego typu produkty najlepiej jest przełożyć do mniejszych pojemników.

Czego nie można wnosić na pokład w linii Frontier Airlines

Odpowiednie przepisy wyznaczają także katalog rzeczy, których nie można wnosić na pokład samolotu. Należą do nich np. niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - golarki, nożyczki, skalpele, a także sprzęt sportowy - deskorolki czy wędki. Do walizki nie można pakować broni oraz substancji pirotechnicznych - zakazane jest umieszczanie w bagażu podręcznym amunicji, pistoletów, pałek teleskopowych, gazu czy petard. A co z wódką lub piwem? W takiej sytuacji należy działać zgodnie z zasadami dotyczącymi wwozu płynów, ale warto także zweryfikować czy państwo, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia alkoholu.