X
Ładowanie...

Tanie loty Gol Transportes Aereos

już od

Opłata serwisowa naliczana w zależności od typu lotu: 69 -129 zł

Sprawdź promocje na loty Gol Transportes Aereos

Polska Dowolne miasto

 

LANGM_JS_PLUS_FLIGHT_TYPE_TF_DISCLAIMER

Bilety lotnicze Gol Transportes Aereos Polska

Dowolne miasto
Rezerwuj teraz! Ceny mogą ulec zmianie! Wysokość doliczanej opłaty serwisowej w przedziale 69-129 zł jest uzależniona od typu lotu.
Zobacz więcej lotów

Najlepsze promocje Gol Transportes Aereos

Przewodnik po lotach Gol Transportes Aereos

Pakujemy bagaż podręczny - wskazówki dla turystów

Turyści korzystający z linii lotniczych Gol Transportes Aéreos często zastanawiają się, jak prawidłowo spakować bagaż podręczny. Warto zauważyć, że każdy operator określa inny rozmiar oraz ciężar bagażu. Co możemy spakować do torby? Czego absolutnie nie można przewozić? Przedstawiamy praktyczne wskazówki!

Podstawowe reguły

Pomimo że wymiary bagażu podręcznego nie są duże, to jednak pozwalają na zapakowanie wszystkich niezbędnych rzecz np. na krótki wyjazd linią Gol Transportes Aéreos. W bagażu podręcznym można przewozić odzież, kosmetyki, oraz elektronikę, np. aparat fotograficzny czy notebook. U przewoźników obsługujących Unię Europejską nie ma też rygorystycznych wymagań w przewożeniu jedzenia - chyba, że mowa o artykułach, które szybko się psują.

Jak pakować bagaż podręczny?

Niezwykle istotna jest metoda składania odzieży - bieliznę, koszule i inne niezbędne artykuły najlepiej skręcać w ruloniki, co pozwala zapakować jeszcze więcej rzeczy. Sprytnym rozwiązaniem jest założenie na siebie bluzy. A co z artykułami kosmetycznymi w formie płynnej? Przepisy dotyczące bagażu podręcznego dopuszczają przewożenie ich w pojemnikach maksymalnie po 100 ml. Balsamy, żele pod prysznic i tym podobne artykuły najlepiej jest przełożyć do mniejszych opakowań.

Towary zabronione

Odpowiednie przepisy wyznaczają również katalog rzeczy, których nie można wnosić na pokład samolotu. Chodzi tu między innymi o niektóre akcesoria kosmetyczne lub lecznicze - żyletki, nożyczki, strzykawki z igłą, a także sprzęt sportowy - kije golfowe czy wędki. Na pokład samolotu nie można też wnosić broni oraz substancji łatwopalnych - zakazane jest wkładanie do bagażu amunicji, pistoletów, pałek teleskopowych, fajerwerków czy rac. A co z whisky lub szampanem? W takiej sytuacji należy działać zgodnie z zasadami odnośnie wwozu płynów, ale warto także zweryfikować czy kraj, do którego wyjeżdżamy nie zabrania wwożenia napojów wyskokowych.